Letošní Velikonoční trhy v historickém centru Prahy rozsvítí barvy duhy

Desáté Velikonoční trhy v režii společnosti Taiko budou v barvách duhy. Staroměstské i Václavské náměstí v historickém centru města, stejně jako náměstí Republiky zalijí v sobotu 5. dubna duhové barvy a jarní motivy. Oslavy největších křesťanských svátků potrvají do 27. dubna.

„Letošní trhy budou díky dekoracím v barvách duhy. Nabídnou rozmanitý hudební program, novinky v gastronomii i tradiční velikonoční výrobky českých řemeslníků. Věřím, že si Pražané od nás odnesou kus příjemné duhové nálady,“ přeje si Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která tyto Velikonoční trhy pořádá.

Prostor Staroměstského náměstí - vánoční řešení se osvědčilo!

Největší jarní trhy v metropoli budou mít své obvyklé centrum na Staroměstském náměstí. Pódium, kde se odehrává hlavní program, postaví organizátoři stejně jako při Vánočních trzích u vyústění do Dlouhé ulice. Návštěvníkům se tak výrazně uvolní průchod stánkovým městečkem a desetimetrová bříza tak získá prostor vyniknout.

„O Vánocích jsme si ověřili, že zásluhou nového uspořádání je pohyb lidí snadnější. Zaregistrovali jsme navíc mnoho pozitivních ohlasů. Na samotný strom, ať už jde o smrk nebo břízu, je také lépe vidět,“ vysvětluje Pavel Kocych, architekt velikonočních trhů v Praze.

Také rozmístění prodejních domků bude vánoční kopií. Na Staroměstském náměstí najdou návštěvníci 98 prodejních míst, na Václavském 61. Kompletní renovací prošel vyhlídkový most, který si to za deset let svého používání určitě zasloužil.

Duhové barvy a slamáky 

Tradiční břízu na Staroměstském náměstí zpestří barevné pentle a vajíčka. Kromě klasické výzdoby ji oživí také barevné slaměné klobouky v různých barvách duhy.

„Při tvorbě letošní výzdoby jsme diskutovali o tom, jaké barvy duha má. Zjistili jsme ale, že každý ji vnímá jinak. Proto jsme vybrali šest nejvýraznějších barev – žlutou, oranžovou, červenou, zelenou, modrou a fialovou,“ upřesňuje Vlastimil Jakubec z firmy S.O.S. – DEKORACE.

Na bříze i v prostoru náměstí se objeví sto klobouků. Vznikne tam také několik ostrůvků s menšími ozdobenými břízkami. Zátiší doplní duhové konvičky, ze kterých potečou proudy jarních květin. Trh rozveselí také devět velkých zajíců, kteří potěší hlavně děti. Na střeše zimní zahrady umístí dekoratéři obří dvoumetrovou konev.

Gastronomická novinka – tvarohové koule! 

Pro všechny milovníky gastronomických specialit připravili organizátoři pro letošní rok novinku – nadýchané tvarohové koule. Tři koule o průměru pět centimetrů za 45 korun servírované v malé lodičce jsou usmažené ze sladkého tvarohového těsta.

„Jde o oživení staré receptury, podle které je už připravovaly naše prababičky. Dřív se podávaly pouze obalené v cukru, my ale chceme držet krok s dobou, takže je plníme různým ovocem nebo nutelou,“ popisuje Daniel Prošek, ředitel gastrooddělení společnosti Taiko. 

Romantické posezení s houpačkou pro děti i dospělé

Jednou z novinek letošního roku je orientační mapa, kterou najdou návštěvníci za Pomníkem mistra Jana Husa. Prostor o velikosti 4,5 x 3 metry ukáže hostům, kde najdou některé druhy občerstvení nebo kde mohou zakoupit velikonoční suvenýr.

„Velikonoce jsou svátky, které vítají jaro a přinášejí dobrou náladu. Proto také umístíme vedle pódia houpačku. Každý se může zhoupnout, vyfotit se a přinést si tak domů památku z trhů,“zve i velké návštěvníky Zuzana Krejčíková, vedoucí marketingu společnosti Taiko.

Zahájení šampionátem v otvírání ústřic

Na Václavské náměstí letos organizátor umístí malé pódium s pestrým programem. Prostor o velikosti 4 x 3 metry využijí především pouliční umělci, kteří se zde budou střídat. Návštěvníci tak uvidí různá hudební vystoupení.

Na Staroměstském náměstí vystoupí folklórní a lidové soubory z celé republiky. Chybět nebudou oblíbené králičí závody, akce pro děti, mini ZOO se živými zvířátky, Den rekordů a kuriozit ani mistrovství České republiky v otvírání ústřic, které letos celé trhy 5. dubna zahájí. Úkolem každého soutěžícího bude otevřít tři desítky ústřic typu Belon. Vítěze určí nejen rychlost, ale i výsledná úprava a čistota pracoviště. Otevřená ústřice nesmí obsahovat kousky škeble a musí být správně odříznutá a nepoškozená. Kuchař by se při otevírání neměl zranit.

Novinkou letošního šampionátu bude pokus o český rekord. "Zhruba dvacítka účastníků bude letos soutěžit nejen o titul šampiona, ale i o zápis do České knihy rekordů, kde vytvoříme novou kategorii v otevírání ústřic na čas. Diváci samozřejmě budou moci otevřené ústřice ochutnat," říká Bernard Schaut, který bude již potřetí členem poroty. Vítěz nás bude reprezentovat na mistrovství světa, které se bude konat již po šedesáté.

„I jako malá vnitrozemská země jsme tam už udělali pořádný rozruch. Naše předloňská vítězka Eliška Marková byla historicky první ženou, která se světového šampionátu zúčastnila," uzavírá Bernard Schaut.

Otvírací doba

Prodejní domky se suvenýry a dekorativními výrobky budou otevřené každý všední den od 10 do 22 hodin. Stánky s občerstvením budou zprovozněny denně do půlnoci. Prosklená zahrada s nabídkou teplých a studených nápojů bude otevřená do 22 hodin.

 

 

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Pozvánky na akce
Datum: 06.04.2014

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Pozvánky na akce / Letošní Velikonoční trhy v historickém centru Prahy rozsvítí barvy duhy

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. srpna 2020, svátek má Alan.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty