OSLAVY A VESELICE PRAŽSKÉHO CARNEVALE JSOU ZAHÁJENY!

Začal 6. ročník multikulturního festivalu Carnevale Praha 2012. Vernisáží v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce byl oficiálně zahájen 6. ročník festivalu Carnevale Praha. Program Carnevale Praha 2012 zahrnuje například setkání masek a otevření města karnevalu (Divertimento Furioso), hositinu Festa, půjčovnu kostýmů Boudoir a fotoateliér Camera Carnevale, dětský karnevalový rej Amoretto i Crystal Ball – velký barokní ples masek.

V 19 hodin zaplnili desítky hostů z řad stálých i nových spolupracovníků, obchodních partnerů festivalu i zástupců médií slavnostně nasvícený sál, k velké radosti organizátorů mnozí se škraboškami, někteří dokonce už v kostýmech. Hosty přivítala ředitelka Carnevale Praha Zlatuše J. Müller a vyjádřila radost mimo jiné nad účastí zástupců masopustů jednotlivých pražských částí. „Vždycky jsme si přáli stát se platformou pro všechny, kdož ctí starobylou tradici karnevalu, a poskytnout prostor pro prezentaci masopustních aktivit v centru města i společenského dění“, poznamenala Zlatuše J. Müller a vyjádřila naději, že se masky z celé Prahy sejdou v sobotu 11. 2. 2012 v 15 hodin před Staroměstskou radnicí na slavnostním otevření města karnevalu.

Dobovou atmosféru stylově doplnilo vystoupení členů Carnevale baroque Orchestra, tvořený ze členů Hipocondria Ensemble. Tance a balety tří staletí. Soubor představuje špičku v autentické prezentaci barokní hudby, zpěvu a tance s využitím původních nástrojů s dobovým laděním nebo např. písemně dochovaných nákresů tanečních kroků a kreací.

V druhé části večera se hosté přesunuli do Salonu Carnevale ve výstavním patře paláce, jehož nejatraktivnější součástí je letos kromě expozice barokních kostýmů a doplňků z českých divadel, fundusu Barrandov Studia a.s. a Ateliéru Franzis Wussin především instalace slavnostní tabule inspirované barokem. Exkluzivní soubor českého porcelánu dodaly společnosti Český porcelán a.s., Royal Dux Bohemia a Thun 1794 a.s., výstava je prodejní a svému účelu poslouží prostřený stůl hostům Crystal Ballu v sobotu 18.února.

Program Carnevale Praha 2012 začíná pro veřejnost v sobotu 11. února průvodem masek z nádvoří Clam-Gallasova paláce v Husově ulici před Staroměstskou radnici, kde bude slavnostně otevřeno naše hlavní město karnevalu. Večer pak v Clam-Gallasově paláci opět zazní barokní hudba v rámci soirée Bellaria, které představí dobový tanec, zpěv i apéritif.

Nedělní odpoledne patří už tradičně dětskému reji Amoretto. Malí i větší karnevaliéři a karnevaliérky se mohou těšit na klauny a kejklíře, hry, odměny a krásné prostředí Clam-Gallasova paláce. Návštěvníci dětského karnevalu mohou využít půjčovnu kostýmů Boudoir a služby fotostudia Camera Carnevale – obojí je součástí Salonu přímo v paláci Clam-Gallasů.

Od pátku 10. února probíhá v partnerských restauracích kulinářský blok Cuisine d´Alchimiste, pro který šéfkuchaři připravují speciální masopustní menu složené z tradičních pokrmů.

Od soboty 11. února až do 21. března jsou na karnevalové scéně na Staroměstské náměstí od 12 do 22 hodin k vidění vystoupení špičkových akrobatů a kejklířů v rámci programu Divertimento Furioso.

Podrobný program na www.carnevale.cz

 

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Fotoreporty
Datum: 12.02.2012

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Fotoreporty / OSLAVY A VESELICE PRAŽSKÉHO CARNEVALE JSOU ZAHÁJENY!

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. března 2020, svátek má Taťána.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty