Nadace RAKOVINA VĚC VEŘEJNÁ slaví patnácté narozeniny

Tisková konference se nesla v příjemném, přátelském a takřka rodinném duchu. Moderování se již tradičně ujal Honza Musil a hned v úvodu připomněl, že RVV letos slaví své již patnácté narozeniny. Poté představil jak stávající, tak nové partnery nadace, mezi něž patří ředitelka nadace RVV Renata Hilšer Grmolenská, profesor Vladimír Mihál, tvář Nadace RVV Vlaďka Erbová, novinářka a fotografka Pavla Hodková a jejichž řady nyní rozšířili badmintonista Pavel Koukal a slovenský zpěvák Norbert Peticzký.

Hlavním sponzorem je již po řadu let společnost Star Group, LiveSport, z těch nových můžeme jmenovat například VZP, Merck, Žabka, Sakury, restaurace U Buldoka.

O své práci pro nadaci postupně krátce pohovořili všichni z přítomných hostů, pouze Vlaďka Erbová www.erbova-vladka.cz se z důvodu pokročilého těhotenství zkombinovaného s virózou zúčastnila alespoň prostřednictvím telemostu: „Práce pro nadaci Rakovina věc veřejná je pro mne srdeční záležitost a velmi ráda v ní budu pokračovat i v budoucnu, věřím, že se mi podaří vše zvládnout a skloubit i s blížícími se mateřskými povinnostmi,“ slíbila.

Poté se slova ujala ředitelka nadace paní Renata Hilšer Grmolenská, která nejdříve všem poděkovala za podporu a poté stručně představila charitativní projekty a aktivity, kterým se nadace RVV věnuje a jejichž výtěžek je poukázán na výzkum léčby rakoviny při Dětské klinice Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Stejně jako v předešlých letech bude i letos nadace RVV pořádat koncerty, módní přehlídky a další společenské i sportovní akce, které podpoří výzkum léčby rakoviny. Již třetím rokem pokračuje putovní výstava fotografií Pavly Hodkové za podpory Jana Saudka, a probíhat bude rovněž druhý ročník projektu Pošli příběh.

Profesor Vladimír Mihál pohovořil a výsledcích výzkumu a zmínil především úspěchy v oblasti léčby dětské leukémie a v prevenci a včasném podchycení rakoviny děložního čípku.

Pavla Hodková po úspěchu putovní výstavy, která se již po tři roky každé dva měsíce stěhuje po městech v České republice, představila nový fotografický záměr – umělecké akty sportovců a dalších osobností, jimiž by chtěla zdůraznit jak krásu, tak zároveň křehkost a zranitelnost lidského těla. Z těchto fotografií vznikne kalendář pro rok 2013.

Patronem letošního ročníku projektu Pošli příběh se stal badmintonista Petr Koukal www.petrkoukal.com , který se s rakovinou setkal na vlastní kůži a díky lékařům i vlastnímu odhodlání a píli se mu podařilo nad ní zvítězit. Projekt Pošli příběh www.poslipribeh.cz je určený široké veřejnosti, všem, kteří ať již přímo sami osobně či zprostředkovaně přišli s rakovinou do styku.

Nadaci RVV se také rozhodl podporovat slovenský zpěvák Norbert Petický www.norbertp.com . Aktivně se účastní různých společenských akcí, které nadace RVV pořádá včetně vernisáží putovní fotografické výstavy. Rovněž se rozhodl nadaci RVV věnovat výtěžek z prodeje svého debutového alba Alchymista v nákladu 2500 ks.

V závěru tiskové konference byl také představen její hostitel, restaurace U Buldoka, který bude Nadaci nejen poskytovat své prostory pro pořádání různých akcí, ale podporovat ji bude i finančně, což dokázal předaným šekem v hodnotě 50 000,- Kč. Šek se slovy díků převzali ředitelka nadace RVV paní Renata Hilšer Grmolenská a profesor Vladimír Mihál společně s patrony.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Fotoreporty
Datum: 24.02.2012

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Fotoreporty / Nadace RAKOVINA VĚC VEŘEJNÁ slaví patnácté narozeniny

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. března 2020, svátek má Taťána.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty