DEGUSTAČNÍ ODPOLEDNE V RESTAURANTU LICHFIELD

Restaurace Lichfield Café Restaurant & Bar představila to nejlepší ze své věhlasné kuchyně. V nádherných prostorách jednoho z nejluxusnějších pražských hotelů Augustine Hotel Prague, který je součástí světové skupiny Rocco Forte Hotels, můžete ochutnat ty nejvybranější lahůdky z rukou zkušeného šéfkuchaře Miroslava Grusze. 

„Menu jsem připravoval ve spolupráci přímo s majitelem naší společnosti Sirem Roccem a jeho myšlenkou, ostatně jako celé naší společnosti, ve stylu simple luxury. Náš cíl je být moderní brasserií, která nabízí od snacků, lehkých sendvičů, steaků, nabídkou čerstvých ryb až po kaviár nebo grilovaného humra,“ říká šéfkuchař Miroslav Grusz.

„Mezi moje nejoblíbenější jídla patří například salát Nicoise, guláš, který připravujeme bez mouky, polévka Cacciucco nebo filet z telecí svíčkové, a také vždy naše sezónní menu,“ prozrazuje.

A právě výběr z oblíbených lahůdek šéfkuchař Miroslav Grusz se svým týmem připravil v rámci degustačního odpoledne. Zároveň přímo na místě  ukázal  přípravu tří základních omáček - pepřovou, holandskou a Bernaise, kterými se Lichfield Restaurant Café Bar pyšní, protože jsou vždy pečlivě připravovány z čerstvých surovin a především podle poctivých, tradičních receptur.

Během degustačního odpoledne Miroslav vyhotovil a pro své hosty osobně servíroval tříchodové menu, které se skládalo z Cacciucco polévky, Filetu z telecí svíčkové s kapustou, bramborového fondánu se smržovou omáčkou a také ze skvělých dezertů, jako čokoládového fondantu s kávovým sabayonem, Cheesecaku, nebo čokoládového dortu Varlhona...

„Při sestavování menu se snažím používat tradiční babiččiny recepty, ale  trochu jinak, moderněji, s větší lehkostí, někdy s doplněním nových receptů, nebo modernějších postupů vaření,“ dodává šéfkuchař Grusz.


Lichfield Café, Restaurant & Bar je zábavným, elegantním, moderním a lákavým místem pro příjemnou návštěvu a vychutnání si výborného jídla. Lichfield Restaurant (dříve Monastery Restaurant) je umístěn v zaskleném nádvoří, přímo uprostřed pětihvězdičkového hotelu Rocco Forte Augustine Hotel. Nachází se v samém srdci historické Prahy a nabízí moderní menu v duchu evropské brasserie, a to na atraktivním místě a v atraktivním prostředí. Velkoplošná okna, vyplňující prostor od podlahy až ke stropu, poskytují výhled na prostornou terasu, která je oblíbeným místem pro letní večeře. Do architektonického ztvárnění restaurace byly dále citlivě včleněny majestátné letité stromy. Mezi hlavní skvosty restaurace patří jídla připravená z čerstvých, sezónních surovin a hosté mohou navíc ochutnat vlastní pivo hotelu – Svatotomášský ležák. Menu doplňuje vinný lístek, který obsahuje řadu domácích i zahraničních vín.

Šéfkuchař Miroslav Grusz vytvořil skutečně evropské menu, a to s využitím těch nejkvalitnějších surovin z celé České republiky. Miroslav, který se může pochlubit několikaletou mezinárodní kuchařskou praxí, čerpá svou inspiraci od místních výrobců a díky využití tradičních kuchařských postupů tak dává vyniknout opravdové chuti použitých surovin.

Lichfield Restaurant si velmi rychle získal vynikající pověst a vděčí za to nejen své jedinečné kuchyni, ale i vynikající obsluze a uvolněnému, zároveň však kultivovanému prostředí – kombinace, jež zaručuje skutečně nezapomenutelný gastronomický zážitek za přijatelné ceny.

Restaurace je otevřena sedm dní v týdnu a podává snídaně, obědy i večeře.
www.lichfield.cz

 

foto: restaurace Lichfield

 


 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Fotoreporty
Datum: 08.02.2012

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Fotoreporty / DEGUSTAČNÍ ODPOLEDNE V RESTAURANTU LICHFIELD

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. března 2020, svátek má Taťána.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty