Zámečník a štědrý den

Služba na štědrý den

Jednou to vyjde na každého zámečníka a je potřeba vzít pohotovostní službu i o vánočních svátcích, třeba zrovna na štědrý den, jak se to o posledních svátcích stalo zrovna zámečníkovi Praha. Služba v tento den je pro našeho zámečníka v tento den v pravdě zvláštní a neliší se ani tak skladbou požadovaných příchozích zakázek, jako spíš sváteční náladou volajících zákazníků. Proto vlastně zámečník Praha slouží na štědrý den vcelku rád a není mu to na obtíž.

První volající

Služba začíná hned brzy po ránu, již chvíli po sedmé hodině. Volající je mladší muž, který skončil před dveřmi svého domu se zlomeným klíčem v ruce a s druhou polovinou v zámku. Opatrně se ptá, zda vůbec na štědrý den zámečník Praha funguje a může k němu přijet. Zámečník si bere od zákazníka jeho adresu a vyráží. Dopravní situace v hlavním městě je v tento den vždy o něco snesitelnější a proto je v Modřanech, odkud zákazník volal za 18 minut od zavolání. Po obhlídce situace a chvíli použití zámečnického umu na zlomené části klíče ve vložce se mu daří ho extrahovat a poté již jen stačí druhým klíčem dveře odemknout. Příčinou zlomení se ukázaly příliš napnuté dveře a zámek, zámečník Praha seřizuje protikusy k lištovému zámku, zkouší teď již bezproblémový chod dveří, účtuje se zákazníkem a s přáním hezkého štědrého dne odjíždí.

 

Další nešťastník

Dalším v pořadí je opět muž a to obyvatel pražských Vysočan, který ve spěchu při odjezdu s rodinou nechal své klíče v zámku z druhé strany dveří. Šetrné otevření dveří je pro zámečníka Praha dílem okamžiku a již usmívající se zákazník se domlouvá na okamžité výměně vložky za speciální , která se dá otevřít i při zasunutém klíči z druhé strany dveří. Zámečník Praha provede výměnu a předává zákazníkovi pět nových klíčů od bezpečnostní vložky Evva Fps, společně vyzkouší chod a funkci této vložky, zákazník vyúčtuje 2590,-Kč za vše a odjíždí.

 

Zamknutý stromeček

Pro tento den poslední výjezdová akce začíná chvíli po poledni. Zámečník Praha vyjíždí do Vršovic, k nefunkčnímu zámku do sklepa. Po příjezdu zjišťuje, že ve dveřích je velmi starý dozický zámek a bohužel si právě štědrý den vybral jako den svého konce. Navíc je dle naléhání majitelky zapotřebí vysvobodit ze sklepa stromeček, který má být co nejdříve ozdoben. Zámečník Praha se pouští do práce a po pár minutách vrtání a frézování se daří zámek otevřít a stromeček putuje do bytu, k ozdobení. Štědrý den je tedy zachráněn. Pozvání na kávu od šťastné majitelky zámečník s díky odmítá a spěchá domů ke své rodině, aby si také alespoň část tohoto dne užil v kruhu nejbližších.

 

Závěr

Další potřeba zámečníka pro tento den již nevyvstala a tak mohl zámečník Praha již jen strávit poklidný večer s dobrým jídlem a pitím ve sváteční atmosféře vánoc. A kdyby přece jen někdo zavolal a žádal jeho službu? Není problém, zámečník Praha je tu přece od toho.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 17.12.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Zámečník a štědrý den

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 1. října 2020, svátek má Igor.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty