Ušetřete za spotřebu elektřiny a pravidelně si kontrolujte elektroměrový rozvaděč

Děsí vás nadcházející zdražování elektřiny? Odhalte svá slabá místa včas a snižte svou spotřebu na minimum. Jak na to? Poradíme vám praktické tipy a seznámíme vás s nejčastějšími chybami, jichž se české domácnosti dopouštějí. 

Jak mít spotřebu elektřiny pod kontrolou?

Chcete mít neustálý přehled o tom, jak vysokou spotřebu elektřiny má vaše domácnost? Kontrolujte si pravidelně svůj elektroměrový rozvaděč a vypisujte si hodnoty, které na něm jsou. Díky tomu můžete mít lepší představu o tom, jaká je vaše spotřeba a lépe si ji hlídat. 

Děsí vás nadcházející zdražování elektřiny? Odhalte svá slabá místa včas a snižte svou spotřebu na minimum. Jak na to? Poradíme vám praktické tipy a seznámíme vás s nejčastějšími chybami, jichž se české domácnosti dopouštějí.  Jak mít spotřebu elektřiny pod kontrolou? Chcete mít neustálý přehled o tom, jak vysokou spotřebu elektřiny má vaše domácnost? Kontrolujte si pravidelně svůj elektroměrový rozvaděč a vypisujte si hodnoty, které na něm jsou. Díky tomu můžete mít lepší představu o tom, jaká je vaše spotřeba a lépe si ji hlídat.  Největší žrouti elektřiny? Lednice a klasické žárovky Z průzkumů jasně vyplývá najevo, že o největší spotřebu elektřiny v českých domácnostech se starají lednice a klasické žárovky. Lednice jsou totiž spotřebičem, který je neustále zapojen a jede na plný výkon. Klasické žárovky jsou oproti těm úsporným vskutku nevýhodné. Zatímco lednici měnit nemusíte, klasické žárovky se vám rozhodně vyplatí vyměnit za ty úsporné.  Dejte si pozor na standy režimy a zapojené nabíječky Víte, kudy v některých domácnostech utíkají peníze úplně zbytečně? Při zapojení spotřebičů na standby režimy. Mnohem efektivnější je spotřebič zcela odpojit z elektrické sítě. Podobně jsou na tom nabíječky na mobily, tablety a další elektronická zařízení. Pokud necháváte nabíječky vedle postele neustále v zásuvce, i když jimi nic nenabíjíte, přicházíte sice o několik halířů denně, ale v dlouhodobém horizontu se může jednat o zbytečně vyhozené peníze. Naučte se tedy nabíječky ihned po použití vypojit ze sítě.  Hlídejte si svou spotřebu elektřiny a veďte si záznamy o údajích v elektroměrovém rozvaděči. Snažte se vyvarovat nejčastějších chyb, co vám zbytečně zvyšují spotřebu elektřiny, vyměňte například klasické žárovky za ty úsporné, a radujte se z nízké spotřeby elektrické energie.  Zdroj obrázku: Grigvovan / Shutterstock.com

Největší žrouti elektřiny? Lednice a klasické žárovky

Z průzkumů jasně vyplývá najevo, že o největší spotřebu elektřiny v českých domácnostech se starají lednice a klasické žárovky. Lednice jsou totiž spotřebičem, který je neustále zapojen a jede na plný výkon. Klasické žárovky jsou oproti těm úsporným vskutku nevýhodné. Zatímco lednici měnit nemusíte, klasické žárovky se vám rozhodně vyplatí vyměnit za ty úsporné.  

Ušetřete za spotřebu elektřiny a pravidelně si kontrolujte elektroměrový rozvaděč

Dejte si pozor na standy režimy a zapojené nabíječky

Víte, kudy v některých domácnostech utíkají peníze úplně zbytečně? Při zapojení spotřebičů na standby režimy. Mnohem efektivnější je spotřebič zcela odpojit z elektrické sítě. Podobně jsou na tom nabíječky na mobily, tablety a další elektronická zařízení. Pokud necháváte nabíječky vedle postele neustále v zásuvce, i když jimi nic nenabíjíte, přicházíte sice o několik halířů denně, ale v dlouhodobém horizontu se může jednat o zbytečně vyhozené peníze. Naučte se tedy nabíječky ihned po použití vypojit ze sítě. 

Hlídejte si svou spotřebu elektřiny a veďte si záznamy o údajích v elektroměrovém rozvaděči. Snažte se vyvarovat nejčastějších chyb, co vám zbytečně zvyšují spotřebu elektřiny, vyměňte například klasické žárovky za ty úsporné, a radujte se z nízké spotřeby elektrické energie.

 

  

 

Zdroj obrázků: Grigvovan / Shutterstock.com, Pixabay.com

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 18.08.2022

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Ušetřete za spotřebu elektřiny a pravidelně si kontrolujte elektroměrový rozvaděč

Aktuální číslo:
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

Kalendář akcí

Dnes je 28. září 2022, svátek má Václav.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte dovolenou?

Celkem hlasovalo 5704 lidí.

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: