Robot pro vaše podnikání

Robotika a s ní spojené technologie jsou dnes zařaditelné téměř do všech druhů podnikání. Oproti době, kdy byla tato technologie úplnou novinkou se dnes nacházíme na trhu, který dovoluje využít roboty pro vaši podnikatelskou činnost i v případě, že jste střední nebo menší podnik. Někteří lidé se tomuto pokroku zdráhají, a pro člověka je to z etického hlediska pochopitelné. Avšak je nutné si uvědomit, že tento pokrok je nezastavitelný a bude dále jen stoupat. Zejména pro podnikatele a možnosti konkurenceschopnosti je proto důležité nové technologie zvážit.

Víme tedy, že je možné si pro podnikání robota pořídit, a proč vlastně? Robot bude důležitou součástí vašeho pracovního týmu. Dle jeho funkcí může robot, či v mnoha případech cobot, pomoci zrychlit a zefektivnit výrobu. To však neznamená, že člověk již není zapotřebí. Někdo robota musí nastavit, dávat mu úkoly a doplňovat jeho práci, a to je právě člověk. Tyto přístroje a různé další nové technologie můžete použít v oborech průmyslových, technologických, výrobních, ale také v agrikultuře, automobilovém průmyslu, zdravotnictví nebo gastronomii.

  

JAK NA POŘÍZENÍ ROBOTA PRO VAŠE PODNIKÁNÍ?

Od konce 80. let, kdy se roboti začínají objevovat v pracovním prostředí uplynulo mnoho let. V té době to byl zejména automobilový průmysl, který využíval této extra pomocné síly. Dnes roboty a kolaborativní roboty (cobot) vyrábí mnoho různých společností, a proto je velmi důležité věnovat dostatek pozornosti tomu, jakého robota budete kupovat. Ačkoliv se oproti dřívějším letům jedná o podstatně nižší investici, stále nakupujete vyspělou technologii, s nějakou investicí je proto nutné počítat.

Ceny se liší dle různých funkcí vašeho robota. Roboty určené pro zdravotnictví většinou získáte za podstatně vyšší cenu, než jednoduché robotické paže pro průmyslovou či jinou výrobu. Tyto paže se většinou skládají ze sedmi dílů a několika krokových motorů. Jejich cena se také díky jejich jednoduchému složení liší od robotů, kteří jsou schopní vytvářet například 3D náhled pro lékařské účely, nebo jsou vybaveny malým lineárním reaktorem částic.

Kromě ceny je tedy nutné si uvědomit zejména to, na co robota pro vaše podnikání budete potřebovat. Pro malé a střední podniky doporučujeme začít s manuálním robotem, který pomůže odlehčit výrobě, přepravě, nakládání, nebo sestavování.

Samotné pořízení je velmi jednoduché. Ve vaši zemi, ale také mimo ni, se můžete podívat po poskytovatelích těchto technologií, nejlépe se zkušenostmi a dobrou technickou podporou. Mnoho z váš si pořizuje robota poprvé, a mít po ruce technickou pomoc se rozhodně vyplatí.

    

POŘIZUJEME ROBOTA S UNIVERSAL ROBOTS

Universal Robots je dánská společnost zaměřená právě na kolaborativní roboty (cobot), která nabízí robotické paže přístupné pro malé a střední podniky. Jako Universal Robots vašemu podnikání můžeme zajistit zajímavé coboty, které jsou navíc velmi jednoduché, co do svého ovládání.

Dnes již robotika není jen pro vysoce vzdělané odborníky z oborů technologií či informatiky. Robotika se stává nedílnou součástí továren a spolu s nimi také pracovníků, kteří v továrnách pracují. Také na ně Universal Robots myslí. Coboti z naší dílny jsou vybaveni dotykovou obrazovkou a 3D vizualizací, díky té můžete nastavit operace těchto robotů velmi jednoduše a rychle. Existují zde další zajímavé výhody, tou největší je místo a flexibilita robotů. Právě střední a menší podniky nemají často k dispozici velké továrny nebo plochy, Universal Robots se proto zaměřují na výrobu menších a velmi flexibilních robotických paží, které navíc sestavíte za jeden den.

Vybírat můžete z několika produktů. Je však velmi důležité zvážit, pro jaký druh činnosti budou tito roboti využíváni. Největším rozdílem u Universal Robots je zejména nosnost jednotlivých robotů, nabízena je nosnost do 3 kg, 5 kg, nebo 10 kg.

Podívejme se nyní na dostupné produkty. Vybírat můžete z robotických paží UR3, UR5 a UR10. Čísla v názvu definují výše uvedené váhy. Na vašem odvětví téměř nezáleží. Většina manuálních prací je dnes nahraditelná právě těmito roboty. Manuální práce, které mohou trvat i několik dní budou díky těmto robotům hotovy do několika hodin. To vašemu podniku dovoluje soustředit nejen čas, ale také ušetřené finance do rozvoje podnikání samotného.

  

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 10.05.2018

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Robot pro vaše podnikání

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 26. září 2020, svátek má Andrea.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty