Průmysl 4.0 je současný trend digitalizace. Co to znamená?

V posledních několika letech se začíná rozvíjet takzvaný Průmysl 4.0, což je v podstatě čtvrtá průmyslová revoluce, jejímž cílem je zavést do výrobních podniků digitalizaci, automatizaci a další významné změny, které mají vést ke zvýšení produktivity a efektivity výroby. V současné době mají monotónní práce, jež jsou však mnohdy i nebezpečné, na starosti lidští pracovníci, což by však měla průmyslová revoluce změnit. Pokud se obáváte, že nakonec lidské pracovníky nahradí roboti, potom jste na omylu. Průmysloví roboti trh práce negativně neovlivní.

Když se řekne robot, spousta z vás si zřejmě představí humanoidního robota, který dokáže uvařit oběd, uklidit, roznést korespondenci, vyřídit věci na úřadě a podobně. Ovšem do takové doby je ještě daleko. Dnes se robotické nástroje používají pouze ve firmách, a to napříč různými odvětvími. Věděli jste, že robotická ramena nachází uplatnění i v natolik specifickém průmyslu, jako je nábytkářství?

Co je cobot? A proč si ho oblíbily i menší firmy?

V průmyslu se hodně rozšířil termín coboti. Ve velkých firmách pomáhají už několik let. Bohužel, středně velké a malé podniky si nemohly coboty dovolit kvůli vysoké pořizovací ceně. Postupem času se však začaly ceny i cobotů snižovat, a tím pádem se coboti stali dostupnými nástroji pro menší firmy. V dané oblasti působí pěknou řádku let společnost Universal Robots specializující se na výrobu a programování cobotů.

Coboti jsou v podstatě kolaborativní roboti, již pomáhají zaměstnancům s jejich prací. Jsou naprosto přesní a precizní, tudíž hotové výrobky jsou kvalitnější. Obávat se nemusíte, že by vám byl přistaven obrovský robot, jehož nikam neumístíte. Jedná se totiž spíše o robotická ramena s pohyblivými klouby, a tak zvládnou pracovat v různých úhlech. Universal Robots nabízí coboty za přijatelné ceny, přičemž uvádí, že návratnost investice je už do půl roku.

Robotická ramena mají široké využití

Potěší vás, že roboti nejsou omezení odvětvím. Zvládnou v podstatě cokoliv, na co si jen vzpomenete. Zautomatizujte opakující se činnosti ve vaší firmě. Přece jen pro člověka jsou stereotypní práce nudné, až demotivující. Raději dejte pracovníkům šanci rozvíjet se a postupovat v kariérním růstu dál.

Robotická ramena si bez jakýchkoliv problémů poradí s balením, lisováním, vstřikováním, paletizací, leštěním, montáží, lepením, kontrolou kvality a podobně. Zvládnou také laboratorní analýzy a testování. V českých vodách využívá roboty od firmy Universal Robots spousta společností, například můžeme jmenovat CNC Trčka.

Programovat se naučíte během hodiny a půl

Specialista Universal Robots je vaší pravou rukou po celou dobu, co používáte roboty z jeho dílny. Poskytne vám komplexní řešení, nabídne přídavné moduly a připraví i programy. Jestliže se chcete naučit programovat coboty, není to nic nereálného, neboť společnost pořádá online akademii programování cobotů. Školení trvá pouhých 87 minut, během nichž pochopíte všechno, co potřebujete pochopit. Dokonce nemusíte mít ani základy v programování, jelikož všechno se naučíte během zmíněných 87 minut.

Pracovníci se s roboty rychle spřátelí

V první řadě vysvětlete pracovníkům, že cílem robotizace a automatizace není, aby roboti nahradili lidskou sílu. Spíše mají lidským pracovníkům pomoci v práci. Jakmile zaměstnanci pochopí, že s coboty budou pracovat rychleji, aniž by se unavili, budou nakonec s nimi přátelé.

Podívejte se tedy do nabídky společnosti Universal Robots. Jestliže si nevíte s výběrem rady, obraťte se na technickou podporu, kde vám proškolení pracovníci navrhnou optimální řešení na míru vašim potřebám a požadavkům. 

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 10.08.2018

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Průmysl 4.0 je současný trend digitalizace. Co to znamená?

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 26. září 2020, svátek má Andrea.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty