Probouzíte se v noci teplem? Pořiďte si klimatizaci

Počasí posledních let ukazuje, že si lidé budou muset zvyknout na čím dál větší teploty, a to nejen v letních měsících. Tisíce pacientů musí dokonce každoročně vyhledat lékařskou pomoc z důvodů potíží, které jim horko způsobuje. Tropické teploty obecně nejhůře snášejí starší lidé, malé děti a lidé trpící zdravotními komplikacemi.

Problémům se ale nevyhne ani úplně zdravý jedinec. Stačí když se několikrát za sebou v noci kvůli vedru nevyspí. Důsledkem je únava, vyčerpání a zvýšený stres. Což může vést ke zbytečným hádkám doma i v práci, v horším případě poté ke zdravotním komplikacím. Tento problém se dá vyřešit jednoduše a účinně – pořízením klimatizace. Spolehlivým dodavatelem v této oblasti je firma 81 klima a.s.

Ve firmě 81 klima a.s. se s příchodem tropických teplot každoročně setkávají s náporem zoufalých klientů, kteří chtějí naistalovat klimatizaci nejlépe do druhého dne. „Z příběhů, které běžně slýcháváme od našich zákazníků, víme, že se nejdříve snaží vyřešit problémy s vedrem sami. Spoléhají se při tom na studené obklady, ledové sprchy nebo venkovní žaluzie,“ popsal Martin Mrajca, obchodní ředitel společnosti 81 klima a.s.

Obzvláště ve velkých městech s nedostatkem zeleně, kterou odborníci přirovnávají k betonové džungli, se teplo v budovách kumuluje a je známý fakt, že rozpálené budovy, silnice a podobně sálají teplo i ve večerních hodinách. „Zoufalí zákazníci si většinou myslí, že nahromaděné teplo přes noc vyvětrají, bohužel to není téměř nikdy možné,“ doplnil Mrajca.

 

Neutuchající vedra ve dne i v noci způsobují kromě tělesných problémů rovněž psychické obtíže. Mnoho lidí si stěžuje na stres, vyčerpání a úzkost. Může se projevit celková podrážděnost organismu, zvýšená vznětlivost, pocit stresu až agresivity, jak nám potvrdil námi oslovený praktický lékař. Všechny tyto negativní vlivy se stupňují, když mají dlouhodobě nekvalitní spánek.

Problémy se poté snadno projeví snížením životního komfortu. Mohou být ovlivněny všechny oblasti lidského života. To se odráží na pracovištích, partnerských vztazích, ale i při běžných úkonech jako je řízení auta. Teplo může u člověka ovlivnit práh, kdy zareaguje na určitý podnět více impulzivně. „Stále častěji řešíme vysoké teploty v kancelářích, výrobních halách a podobně. Vysoká teplota totiž prokazatelně vede k nízké produktivitě práce a snížené pozornosti, která může skončit i pracovním úrazem,“ varoval Mrajca.

 

Klimatizace od 81 klima vám přitom pomůže nejenom s bojem s vysokými teplotami, ale účinně vás zbaví bakterií, prachu, alergenů, smogu a dalších drobných částic poletujících v ovzduší. Je tedy ideálním pomocník pro alergiky, astmatiky a lidi trpící dýchacími obtížemi. Ocení je i lidé s domácími mazlíčky. 81 klima u čištění vzduchu nekončí ale nabízí ještě více. Zvláště lidé pracující ve znečištěných, prašných nebo průmyslových oblastech, ale i v nevětraných kancelářích s velkou kumulací lidí ocení funkci ionizátoru. Ovzduší obsahuje kladné a záporné ionty, pro zdraví člověka jsou poté přínosné ty záporné. Bohužel ionizaci vzduchu v interiéru negativně ovlivňuje železobetonové zdivo panelových domů, kouření či velká koncentrace lidí v nevětrané místnosti. Klimatizace od firmy 81 klima a.s. tak fungují podobně jako čističky vzduchu, které ionizátor také využívají. 

 

 

Pokud i vy trpíte v práci nebo doma nesnesitelným horkem, obraťte se na odborníky z 81 klima, kde vám pomůžou v boji s teplem a rádi vám také navrhnou řešení šité přímo na míru.

 

 

Zdroj foto: 81klima.cz, Pixabay.com

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 17.07.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Probouzíte se v noci teplem? Pořiďte si klimatizaci

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. července 2021, svátek má Marta.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: