Originální, renovovaný, nebo alternativní toner? Poradíme vám!

Pomalu vám v tiskárně dochází náplň, a tak se poohlížíte po novém toneru? Při hledání nových kazet do laserových tiskáren vás možná překvapí až závratné rozdíly v jejich cenách.

 

Nejdražší jsou zpravidla tonery originální, které jsou dodávané přímo od výrobců tiskáren. Vedle nich se na trhu nachází také tonery renovované nebo alternativní, které jsou výrazně levnější. Přečtěte si, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Kromě originálních a renovovaných náplní jsou na trhu dostupné také alternativní tonery TOREX, které jsou srovnatelné s originálem a navíc cenově výhodnější.

 

Originální toner – jistota, za kterou si připlatíte

Každý výrobce tiskáren nabízí ke svým přístrojům i originální příslušenství včetně náhradních tonerů. Ty jsou zkonstruované přímo pro daný model, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a opatřené logem výrobce. Pokud si takový toner pořídíte, chybu rozhodně neuděláte. Počítejte však s tím, že u originálních tonerů zaplatíte nejen za prvotřídní zpracování, ale také za značku.

I když je díky vysoké úrovni kontroly kvality riziko poškození originálního toneru minimalizované, vždy existuje. Ať už si budete pořizovat nové tonery Canon, Samsung či jiných výrobců, nakupujte je tam, kde vám v případě závady zajistí okamžité vyřízení reklamace. Například u nás řešíme veškeré reklamace do 24 hodin, a to u nových i alternativních tonerů. Víme totiž, že si zákazníci nemohou dovolit čekat na výměnu či opravu celý měsíc, což je standardní lhůta daná zákonem.

 

Renovované tonery šetří přírodu

Druhým cenově dostupnějším typem náhradních náplní jsou tonery renovované. Při renovaci dochází k výměně opotřebovaných dílů, vyčištění a naplnění novým tiskařským práškem. Kvalita renovovaných tonerů závisí na kvalitě použitých komponentů. Výhodou takových tonerů je šetrnost k životnímu prostředí. Renovací se totiž výrazně prodlužuje životní cyklus kazety. I nám na životním prostředí záleží, proto zajišťujeme výkup prázdných tonerů, díky kterému ušetříte. Za jeden prázdný originální toner vám poskytneme slevu až 100 Kč, kterou uplatníte při dalším nákupu.

 

Alternativní tonery jsou často srovnatelné s originálem

Posledním druhem běžně dostupných náhradních náplní do tiskáren jsou alternativní (kompatibilní) tonery. Jedná se o náhradní kazety zkonstruované z nových dílů od výrobců třetích stran. Logo výrobce tiskárny tak budete na alternativních tonerech hledat marně. Nevýhodou alternativních tonerů je jejich kolísavá kvalita vzhledem k velkému množství výrobců.

Pokud narazíte na výrobce, kteří své tonery vyrábí z prvotřídních materiálů, používají osvědčené tiskařské prášky a kontrolují jakost každého výrobku, bude jejich kvalita srovnatelná s originálem. Příkladem oblíbených a osvědčených kazet jsou alternativní tonery TOREX, které jsou vyráběné přímo v České republice. Před uvedením na trh je každý toner pečlivě prozkoušen a zkontrolován. Tonery TOREX jsou navíc prodávány s doživotní zárukou a garancí výměny do 24 hodin od podání reklamace. S takovými kazetami nejenže ušetříte, ale současně budete mít jistotu spolehlivosti a maximální kvality tiskových výstupů.

Díky vysoké kvalitě, nadstandardnímu zákaznickému servisu a nízkým pořizovacím nákladům se alternativní tonery úspěšně používají nejen v domácnostech, ale také kancelářích a velkých firmách.

 

Zdroj fotografií: Depositphotos.com, Pixabay.com

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 29.08.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Originální, renovovaný, nebo alternativní toner? Poradíme vám!

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. září 2020, svátek má Michal.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty