Jak vybrat ten nejvhodnější toner do kanceláře

Tiskárna je nepostradatelnou součástí každé kanceláře. Není to však jen samotné zařízení, které ovlivňuje cenu tisku, bezproblémovou funkčnost a efektivitu používání. Významnou roli hrají tonery laserových tiskáren, na které se bohužel často zapomíná. Při špatném výběru toneru se používání laserové tiskárny rychle stane noční můrou. Jaké jsou nejvhodnější tonery do kanceláře, podle jakých parametrů je vybírat a na co všechno se kromě pořizovací ceny zaměřit?

Originální tonery – spolehlivost, za kterou si připlatíte

Originální tonery, které vyrábí sami výrobci tiskáren, jsou z hlediska spolehlivosti tou nejlepší volbou pro každou kancelář. Při jejich nákupu se však musíte smířit s vyššími pořizovacími náklady, ve kterých se promítá nejen vysoká kvalita výrobku, ale také cena za značku. Toner označený logem výrobce tiskárny je proto výrazně dražší než toner od alternativního výrobce.

Pokud se rozhodnete pro nákup originálních tonerů do kancelářských tiskáren, nepodceňte výběr vhodného dodavatele. Vada se může objevit i u těch nejspolehlivějších originálních tonerů a při reklamaci můžete jednoduše narazit na zákonem stanovenou 30denní lhůtu vyřízení. Odstávku tiskárny si však málokdo může dovolit. Proto si pořiďte toner od prodejce, který garantuje okamžité vyřízení reklamace. Například oblíbený prodejce tonerů Originalnitonery.cz garantuje svým zákazníkům okamžitou výměnu za nový kus, a to jak v případě originálních, tak alternativních náplní.

Toner do kanceláře

Rozdíl mezi originálními a alternativními tonery spočívá v jejich kvalitě a ceně.

 

Kvalitní alternativní tonery výrazně sníží náklady na tisk

V mnoha kancelářích se za jeden měsíc spotřebuje hned několik tonerů do laserových tiskáren. Není proto žádným překvapením, že se kanceláře snaží nakupovat tonery co nejlevněji. Ekonomicky výhodným řešením je nákup tonerů od alternativních výrobců. V současné době na trhu narazíte na velmi kvalitní alternativní tonery, které jsou z hlediska konstrukce, spolehlivosti i trvanlivosti srovnatelné s originály. Navíc jsou dostupné za zlomek ceny.

Do kategorie alternativních tonerů vysoké kvality patří tonery TOREX, které se vyrábí v České republice. Jsou zkonstruované po vzoru originálů, obsahují stejné díly i stejné složení tiskárenského prášku. Jejich používáním ušetříte až 40 % nákladů na tisk. Tonery TOREX získaly přízeň mnoha kanceláří nejen díky své ceně a kvalitě, ale také nadstandardnímu zákaznickému servisu. V případě jakýchkoliv problémů vám toner ihned vymění za nový. Na náplně poskytují doživotní záruku a vykupují prázdné kazety.

 

Zákaznický servis je pro kanceláře zásadní

Nejvhodnější tonery do kanceláře jsou takové, na které je spolehnutí. Nejde tedy jen o kvalitu samotných výrobků, ale také o svižnou komunikaci při řešení krizových situací. Vsaďte na profesionální zákaznický servis, který vám při řešení závady pomůže a poradí. Zvolte si takového partnera, který vám obratem odpoví na vaše dotazy, má k dispozici tým techniků a v případě potřeby ihned pošle nové náplně do tiskárny. Zajímejte se také o dodací lhůty tonerů, postavení na trhu, zkušenosti a rozsah poskytovaných služeb.

 

Výkup prázdných tonerů a ekologická likvidace

Vzhledem k frekvenci používání kancelářských tiskáren nepodceňujte ani způsob likvidace prázdných tonerů a jejich výměnu za nové. Na trhu narazíte na prodejce, kteří své zákazníky odměňují za šetrný přístup k životnímu prostředí. Nabízí možnost výkupu prázdných tonerů, díky čemuž na nákupu nových náplní výrazně ušetříte. Při spotřebě většího množství tonerů se vám jejich výkup rozhodně vyplatí. Osvědčený prodejce by se také měl postarat o bezplatný svoz a ekologickou likvidaci.

Ať už se rozhodnete pro originální, nebo alternativní tonery, vybírejte svého dodavatele s rozvahou. Kromě spolehlivých výrobků by měl garantovat krátké dodací lhůty, okamžité řešení reklamací i výkup či likvidaci prázdných tonerů, včetně jejich svozu.

 

Zdroj obrázku: Unsplash.com.

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 30.05.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Jak vybrat ten nejvhodnější toner do kanceláře

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 1. října 2020, svátek má Igor.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty