Zábavné odpoledne s deskovými hrami od ADC Blackfire

13. června se ve Světě deskových her v Žitomírské ulici v Praze - Vršovicích udála velkolepá akce pro rodiny s dětmi. Pod heslem „ Hraní stmeluje rodinu“ se nad deskovými hrami od společnosti ADC Blackfire Entertainment rozpoutaly rodinné bitvy o drahokamy, taktické umísťování barevných kamenů, spletitou cestu magickým labyrintem a budování tratí po Evropě. 

Alespoň na chvíli se vymanit z každodenního spěchu a být s dětmi pohromadě jako správná rodina, rozvíjet fantazii, taktiku i rodinnou soudržnost a smysluplné vyplnění volného času, to byly hlavní atributy tohoto setkání.

Do hry se svými potomky nebo partnery se nadšeně pustilo i několik známých osobností. Původně chtěly udělat radost dětem, ale ve finále se bavili všichni, protože deskové hry od ADC Blackfire Entertainment rozhodně nejsou určeny jen a pouze pro malé děti. Naopak jsou navrženy tak, aby si při nich užili i dospělí. 

Stát se renesančním obchodníkem s drahými kameny si vyzkoušela hvězda seriálu Počátky Veronika Petrová, která má zkušenosti z reality show pro opravdové drsňáky Krav Maga.

Přesun do historie jí nečinil problém a v drahokamech se jako správná žena velmi rychle pohybovala jako ryba ve vodě. O hře Splendor řekla: „ Ve chvíli, kdy jsem měla nashromážděné drahé kameny na návštěvu šlechtice, jsem si představovala šperky, které by se z nich daly udělat. Byla jsem tak bohatá!“

U jiného stolu se sešli herec Ondřej Láďa, kterého známe z Ordinace v růžové zahradě, se svojí přítelkyní. Ve hře Qwirkle se hned zorientovali a v kladení kamenů se správnými symboly se s chutí trumfovali v logickém myšlení. Ondřej Láďa jen podotkl: „ Qwirkle je další hra, která u nás rychle zdomácní, protože je zábavná, napínavá a má neskutečně mnoho řešení“. 

Kousek od nich herec Bořek Slezáček se synem Andrejem prostupovali Magickým labyrintem. Jako správní čarodějové se statečně vyhýbali všem nástrahám a záludnostem hry, kterou jim mocní mágové stavěli do cesty. To bylo smíchu, když soupeřova figurka propadla do tajného podzemí! Bořek Slezáček: „ Opravdu jsme si to užili. Andrej miluje vše magické a spletité, a tato hra je přesně taková!“

Herce Tomáše Matonohu se synem Štěpánem zlákala hra Ticket to ride. Oba moc rádi cestují a zde se jim nabídla možnost užít si velkou cestu vlakem po Evropě v roli stavitelů železničních tratí. V této hře se musí hodně taktizovat a tak, když vám soupeř překříží trať nebo zabrání ve stavbě tunelu švýcarskými Alpami, je o zábavu postaráno. Tomáš Matonoha k tomu říká: „ Byl jsem překvapen, jaké projevil Štěpán strategické schopnosti. Snažil jsem se mu křížit plány a hledat místo, kudy moje trať povede, až jsem skončil na trajektu v Černém moři. Rozhodně si tuto hru vezmeme s sebou na naše cesty“.

Velké herní odpoledne se neslo v duchu tvořivé atmosféry a zábavy, ale i napětí a proher. A tak to má být, protože hrát si s dětmi neznamená nechat je vyhrávat, ale zejména naučit je o vítězství bojovat, používat logiku, fantazii a strategii a také přijímat čestnou prohru. To vše stmeluje rodinu.

Autor: Jolana Holáňová (redaktorka)
Další články ze sekce Fotoreporty
Datum: 24.06.2015

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / FOTOREPORTY / Fotoreporty / Zábavné odpoledne s deskovými hrami od ADC Blackfire

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 28. května 2020, svátek má Vilém.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty