Kde prodat nebo zastavit hodinky typu Rolex?

Koronavirová pandemie zapříčinila uzavření spousty menších podniků, v důsledku toho ztratilo mnoho lidí práci a tím také pravidelný výdělek. Tak se může snadno stát, že se dostanou do svízelné situace, kdy potřebují rychle zaplatit nájem, elektřinu nebo plyn.

Kde však vzít peníze? V tak nejisté době je těžké sehnat někde narychlo půjčku, navíc většina bank vyžaduje potvrzení o zaměstnání. Tak vám nezbývá nic jiného, než prodat něco svého, co má hodnotu. Když prodáte váš osobní majetek, už se s ním nikdy neshledáte a musíte jej navždy oželet. Obzvláště vás to bude mrzet, když se pravidla pro zavírání podniků mění každým dnem a mohli byste za týden zjistit, že můžete opět jít do práce vydělávat peníze. Pak by vám bylo líto, že jste se zbavili předmětů, které jste vlastnili dlouho a vytvořili si k nim emoční pouto.

Možností jak přijít rychle k penězům a zároveň neztratit navždy věci, které milujete je využití zastavárny. Pokud máte ve své domácnosti nějaké předměty, které mají hodnotu, šperky, elektroniku, fotoaparáty, mobilní telefony, hudební nástroje nebo starožitnosti můžete je odnést do zastavárny.

  

Hodinky Rolex

Jste-li šťastlivec, který vlastní hodiny typu Rolex, určitě se s nimi nechcete rozloučit na dobro. Hodinky Rolex jsou luxusní výrobek švýcarské firmy a mají mnohá osvědčení kvality. Bývají velmi drahé, jejich ceny se pohybují v řádu sta tisíců korun a mají specifický design. Vyrábějí se pouze mechanické, nikdy neukazují měsíční fáze nebo kalendáře. Mnoho lidí touží po tom, aby je vlastnilo, jako ozdobu a zároveň praktický ukazatel času. Jejich prestiž se dostala také do mnoha televizních filmů, kde jsou často zmiňovány. Pokud se chcete stále cítit jako akční hrdina, svých hodinek Rolex se nevzdávejte.

  

Zastavárny

V těchto případech je ideální možností využití zastavárny. Moderní zastavárny mají široké zastoupení v mnoha městech, v hlavním městě Praze například již roky působí tradiční Luxusní zastavárna. Věci, které máte rádi a nechcete se jich zbavovat navždy, vám zastaví. Nemusíte tak čekat na schválení úvěru jako u banky, máte peníze hned v den, kdy s hodinkami do zastavárny přijdete. Zároveň nedokládáte své příjmy a další písemnosti, které byste museli dlouze vyřizovat, kdybyste si brali půjčku od banky.

Zástava věcí je také forma půjčky, kde platíte úrok, ten však není vyšší než u některých bank. Zastavárny vám vyjdou vstříc a můžete si také domluvit individuální podmínky zástavy. Dojednat si můžete jak výši úroku, tak dobu, na kterou chcete hodinky zastavit. Někdy se vám stane, že nesprávně odhadnete dobu, po kterou chcete věc zastavit. Tu si můžete po domluvě nechat dále prodloužit.

 

V době kdy na světě řádí koronavirus a všechno se neustále dynamicky mění, je velmi složité odhadnout, kdy budete moci zase nastoupit do práce. V České republice je koronavirová pandemie zrovna na vzestupu a očkování stagnuje, tak se neotevírají obchody ani služby, na což doplácejí lidé, kteří v těchto oborech pracují. Následky pandemie zasáhly nejen podnikatele, jako jsou majitelé menších obchodů, restaurací, hospod, hotelů, provozovatele vleků, horských chat, ale také jejich zaměstnance. Každý podnik má zaměstnance, kteří jsou často samoživitelé nebo manželé v jedné domácnosti pracují ve stejném oboru, tak se může stát, že přijde celá domácnost o veškeré příjmy. Státní podpora je sice vyplácena, ale ta nedosahuje běžných tržeb firem, které jsou v případě sezónních prací potřeba na chod podniku po celý rok.

Tradiční zastavárny, jejichž vlastnictví se předává po generace, vyznávají etický kodex, který zahrnuje taktní jednání se zákazníkem a snaha pochopit jeho životní situaci. Nemusíte hned házet flintu do žita a zbavovat se věcí, které máte rádi, stačí je zastavit.

 

Zdroj foto: Luxusni-zastavarna.cz, Pixabay.com

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce LUXUS
Datum: 19.02.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / LUXUS / Kde prodat nebo zastavit hodinky typu Rolex?

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 8. března 2021, svátek má Gabriela.

Nejbližší akce:

12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: