Chcete zářivě bílý úsměv? Pozor na kávu a cigarety

Zářivě bílý úsměv je sen snad každého. Dokonale bílé zuby, které vidíme na titulních stranách časopisů, ale často neodpovídají odrazu v zrcadle. Na vině může být genetika, ale i špatné stravovací návyky! Co tedy k docílení bílého chrupu dělat a čeho se raději vyvarovat? 

7 potravin, které barví zuby

K bílé barvě chrupu nám rozhodně nepomůže konzumace některých potravin. Naopak barvu zubů ještě zhorší! Vyvarovat bychom se měli především pití kávy a černého čaje. Ty patří mezi známé “zbarvovače” zubů. Podobně nám medvědí službu udělají i tmavé lesní plody (například borůvky a ostružiny). Pozor bychom si měli dát i na sladké limonády. Máte rádi bonbony a lízátka? Stomatologové doporučují omezit i jejich konzumaci. Cukrátka nám totiž cestu k hezčímu úsměvu také komplikují. V neposlední řadě bychom měli být opatrní při pití červeného vína. Právě populární alkohol zuby výrazně barví.

 

Cigarety je lepší vynechat

Pouze vynechání některých potravin ale žloutnutí zubů nezabrání. O zuby se musíme pečlivě starat a dbát na správnou dentální hygienu. Pravidelně bychom měli zuby čistit jak klasickým, tak i mezizubním kartáčkem. Pomoct můžou i žvýkačky po jídle. Vybírat bychom ale měli ty, které neobsahují cukr. Barvě zubů také neprospívají cigarety. Ti, kteří chtějí dlouhotrvající bělostný úsměv, by proto na kouření měli zapomenout. Minimálně alespoň přísun cigaret omezit.

 

V ordinaci vybělí stomatologové zuby až o čtyři odstíny

Co když ale děláme všechno možné a naše zuby nejsou stále dostatečně bílé? Je možné, že máme chrup přirozeně zbarvený spíše do žluta. I s tím se dá něco udělat! Na klinice Mediestetik dokáží stomatologové zuby rozzářit až o čtyři odstíny. Při zhruba dvouhodinovém ošetření použijí plazmovou lampu ZOOM 3®. Výsledek bělení zubů může pak při správné péči vydržet až tři roky!

 

Autor: M. Vaněk | Luxuryhouse.cz
Další články ze sekce KRÁSA a ZDRAVÍ
Datum: 24.08.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / KRÁSA a ZDRAVÍ / Chcete zářivě bílý úsměv? Pozor na kávu a cigarety

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 21. února 2019, svátek má Lenka.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty