Prodej nemovitosti je náročný proces. Realitní portál CINCINK dokáže pomoci

Rozhodli jste se prodat chalupu po babičce? Nebo svou první garsonku, do které se rozrůstající rodina rozhodně nemá nejmenší šanci vejít? Hledáte větší bydlení, ve kterém budou mít všichni členové domácnosti dostatek místa a uchovají si duševní pohodu? Nebo odjíždíte na několik let pracovně do ciziny a přejete si po dobu vaší nepřítomnosti dlouhodobě pronajmout byt ve vašem osobním vlastnictví? Nechcete využít komplexní servis realitní kanceláře, jelikož víte, že by smlouva s ní omezila vaše právo disponovat s vlastním majetkem? Nebo se vám jen zdají její provize příliš vysoké? Pak budete muset zařídit celou řadu věcí.

Kdy je výhodné dlouhodobě pronajmout nemovitost?

Pokud vlastníte dům či byt, který neplánujete v dohledné době využívat, je jeho pronajmutí cestou k pravidelnému příjmu. Najdete-li toho pravého nájemníka, který hledá jistotu stabilního bydlení, dočkáte se měsíc co měsíc zajímavé částky. Nejste-li v situaci, kdy nutně potřebujete finanční prostředky, může být právě pronájem cestou k budoucímu zajištění vašemu i vaší rodiny. Ceny nemovitostí průběžně stoupají a je tu vysoká pravděpodobnost, že v případě prodeje nemovitosti za několik let nebo desetiletí utržíte výrazně zajímavější částku. Nebo budete moci usnadnit potomkům start samostatného života.

 

Prodej nemovitosti je někdy nutností

Pokud jste právě uzavřeli sňatek a chystáte se založit rodinu, prvním krokem je sestěhování se do společného bydliště. Zdaleka ne vždy ale disponuje alespoň jeden z partnerů vhodným zázemím. Při koupi vhodného domu nebo bytu pak mohou výrazně pomoci prostředky získané z prodeje startovací garsonky jednoho nebo druhého z partnerů. I pokud je třeba využít k financování ideálního bydlení hypotéku, její výše se může výrazně snížit.

 

O nemovitosti bez kvalitní prezentace nebývá zájem

Bez fotodokumentace nemá v dnešní době smysl nemovitost inzerovat. K úspěchu pomůže, když nafocení bytu provede profesionální fotograf tak, aby vynikly všechny klady interiéru i exteriéru. 3D plánek nemovitosti zase umožní zájemcům získat reálnou představu o prostorovém uspořádání. Prohlídku si tak budou domlouvat jen ti, kterým dispozice opravdu vyhovují. Obě strany se tak vyhnou nepříjemným překvapením, zejména, pokud textace prodejního inzerátu obsahuje všechny nezbytné informace. Portál CINCINK nenabízí jen inzertní plochu. Klienti si tu mohou objednat i služby profesionální copywritera, fotografa či vytvoření 3D plánku nemovitosti.

 

Co dalšího je třeba zařídit?

Při prodeji je vhodné ještě před vyvěšením nabídky nechat stanovit odhad ceny nemovitosti. Dále je třeba zajistit technickou inspekci nemovitosti. A samozřejmě nelze opomenout ani na právní služby. Bez řádně sepsaných smluv a provedení zápisu do katastru nemovitostí není možné prodej úspěšně dotáhnout do konce. Realitní portál CINCINK nabízí pomoc i v těchto záležitostech. A s financováním pomůže hypotéka, jejíž parametry si může každý spočítat i v hypoteční kalkulačce online.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 10.10.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Prodej nemovitosti je náročný proces. Realitní portál CINCINK dokáže pomoci

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 24. února 2020, svátek má Matěj.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty