Kované ploty a brány zkrášlí váš dům

Celkový pohled na dům ovlivní především stavební a technické prvky. Kromě upravené fasády, střechy, oken a stínící techniky je důležitý vstup na pozemek, tedy lemující plot a brány. Stylové ladění včetně barevné kompozice a použitých materiálů by mělo být řešené ve vzájemné harmonii a návaznosti. Vždy si dejte čas a snažte se k výběru jednotlivých částí přistupovat nejen s objektivním nadhledem, ale také s přihlédnutím na životnost a trvanlivost.

Řešení s minimální údržbou

Kované prvky těží velkou výhodu v mimořádně pevných a odolných materiálech. Kovy jsou speciálně upravené, vyrovnají se bez tvarových změn s výkyvy teplot, přímým UV zářením i spádovou vodou. Co je neméně důležitou předností, je také pevnost vůči mechanickému namáhání. Plot vytvoří bezpečnou ochranu, zabrání vstupu nežádoucích osob na pozemek, případně zajistí bezpečný pohyb po vašem pozemku dětem nebo domácím mazlíčkům. Kovaný plot není třeba zásadním způsobem pravidelně udržovat. Vyhnete se problémům se slábnoucí pevností, díly není třeba impregnovat a pravidelně natírat, jako třeba dřevěné výplně.

Garance stálé elegance

Jednotlivé fragmenty plotu přitom můžete navíc dokonale přizpůsobit. Pevná zábrana nemusí působit nepřístupně. Jednotlivé části nestíní, záleží samozřejmě na konkrétním řešení. Navrhnout můžete plot nejen jako mechanickou zábranu, ale i odclonit pohled do zahrady. Využít můžete také atraktivní otevřenou nebo odlehčenou variantu.

Tyčový materiál i kované plochy mohou převzít elegantní minimalistický styl, napodobit však mohou i složitější obrazce, stylizace květin, písmen, nejrůznějších tvarů. Kovové ploty i brány je možné také kombinovat s dalšími materiály. Nejlépe působí opět ve spojení s klasickým přírodním kamenem nebo dřevem. Moderní stavby si však mohou dovolit atraktivně zapojit i tvrzené sklo.

Naopak u kovaných plotů a bran starších objektů se často využívá inspirace původním vzhledem. Umělecký kovář dokáže vrátit objektu originální styl, nechá působit pouze kovové propracované díly.

Profesionální provedení

Kované ploty a brány vyžadují při zpracování nejen dobré zvládnutí techniky práce, ale i řemeslnou zkušenost. Kovářství Mittner je dokonce držitelem osvědčení specialisty pro památkovou obnovu. V dílně dokáže přetavit jakékoli návrhy a vtisknout objektům perfektní vzhled. Přístup k domu je vaší první vizitkou, nepodceňte úpravu plotu a vstupní brány. Projděte si pro inspiraci realizované práce a představte si obdobné zpracování i u vašeho domu.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce HOUSEHouse
Datum: 03.11.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / HOUSEHouse / Kované ploty a brány zkrášlí váš dům

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 26. února 2020, svátek má Dorota.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty