Společnost BOHEMIA SEKT patronem 7. ročníku soutěže v řezu révy vinné

Akciová společnost BOHEMIA SEKT, jež je významným výrobcem sektů a vín
ve střední a východní Evropě, se stala spolupořadatelem soutěže v řezu vinné révy. Celostátní klání, připravované už posedmé odborným časopisem Vinařský obzor, proběhne v pátek 18. února 2011 od 8 do 15 hodin ve vinařství Chateau Bzenec, které patří do skupiny BOHEMIA SEKT.

Díky nabídce Alexandra Flodra, ředitele Chateau Bzenec, který se s týmem spolupracovníků pravidelně účastní soutěže, se letošní měření vinařských dovedností uskuteční v areálu a ve vinohradech bzenecké firmy (ulice V Podhájí, GPS Loc: 48°59'5.478"N, 17°17'58.003"E).
K poslání soutěže nám řekl pan Josef Vozdecký, generální ředitel společnosti BOHEMIA SEKT, „Je naprosto bez diskuze, že kvalita vína začíná na vinici a správně provedený řez, respektující habitus a výkonnost keře, jsou k tomu velmi důležitými momenty. Řez by se skoro dal srovnat s jakousi každoroční „plastickou operací“ keře, podporující dobrou a trvalou výkonnost. Po tomto zákroku i vinice bude dávat optimální množství a kvalitu hroznů, při nesprávně provedeném řezu tomu bude pochopitelně úplně obráceně. Mimo tohoto aspektu, tedy potřebné podpory odbornosti, ale v soutěži vnímám i motivaci vinohradníků k soutěživosti a vzájemnému poznávání se. A právě takové „setkávání se lidí“, které spojuje příslušnost k cechu, má v současnosti nedoceňovaný význam. A tak osobně považuji letošní soutěž v řezu révy vinné dalším příspěvkem naší firmy k prohloubení lidských vztahů, a to vedle tradičně organizované soutěže sommelierů Trophée Bohemia Sekt – sommelier ČR“.

Soutěžit se bude na viničních tratích s keři odrůd Rulandské bílé a Ryzlink rýnský. Odborná komise zhodnotí kvalitu ořezání keřů a jejich množství v určeném čase.
Akce začne v 8 hodin prezencí soutěžících v kategorii ELITE (profesionálové, ale také amatérští vinaři). Od 10 hodin se pak mohou prezentovat účastníci kategorie JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a ostatní mládež do 26 let). 

Ve hře budou hodnotné stylové ceny (vinohradnické nářadí a vybavení, odborná literatura, ale i víno). Při akci se představí firmy dodávající potřeby a technologie pro vinaře; určité nářadí bude možno na místě zakoupit za zajímavé ceny.

V každé kategorii může soutěžit nanejvýš 30 zájemců, takže záleží na včasném přihlášení na adresu: Vinařský obzor, Žižkovská 1230, 691 07 Velké Bílovice, tel./fax: 519348980, nebo na e-mail: info@vinarskyobzor.cz. Soutěžící musí mít vlastní nářadí (nůžky, pilka, pákové nůžky, brousek). 

Soutěžící, komise i diváci budou moci využít zázemí bzeneckého vinařství; čeká je občerstvení v podobě typických moravských pochoutek, jakož i teplý čaj.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 17.02.2011

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Společnost BOHEMIA SEKT patronem 7. ročníku soutěže v řezu révy vinné

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 28. listopadu 2020, svátek má René.

Nejbližší akce:

12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty