Sekt, který svátek zamilovaných přivede k dokonalosti!

Svátek všech zamilovaných Valentýn se blíží. Čím jiným si tento kouzelný den zpříjemnit, než sklenkou dobrého sektu proslulé italské značky Martini, jež se vyznačuje především stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Sekty Martini Prosecco a Martini Rosé jsou pro tuto příležitost ideální volbou. I v těch nejzatvrzelejších srdcích probudí romantiku a navodí tu správnou atmosféru. Pokud navíc chcete před svou drahou či drahým zazářit, nechte se inspirovat následujícími radami, jak s noblesou sekty otevřít či jak z nich namíchat jedinečné koktejly v pohodlí domova. Udělejte z valentýnského večera nezapomenutelnou chvilku!

Martini Prosecco je součástí portfolia šumivých vín proslulé italské značky Martini. Vyznačuje se jedinečným stylem, vyváženou chutí a kvalitními surovinami. Za nezaměnitelnou svěží a harmonickou chutí tohoto sektu se skrývá vinná odrůda Prosecco, pěstovaná na italských prosluněných kopcích v oblasti Veneto. Martini Prosecco, u nás nejprodávanější prémiový sekt dané značky, si lze vychutnat jednoduše samotný, nebo třeba jako součást vynikajícího drinku Martini Royale, jenž v sobě nese vyvážené propojení chuti Martini Prosecco a vermutu Martini Rosato.

Martini Prosecco je nejmladším sektem značky Martini. Kořeny šumivých vín této značky můžeme nalézt již v druhé polovině devatenáctého století. V průběhu času vznikla celá řada sektů Martini, ve které kromě Martini Prosecco zaujímá své čestné místo i Martini Asti, Martini Rosé a Martini Brut

Martini Prosecco
Je charakteristické svojí slámově žlutou barvou s jemně zelenými tóny a lehce aromatickou vůní se stopou zelených jablek a šalvěje. Jeho lahodná chuť, v níž je harmonicky vyvážena kyselost a ovocná chuť, se ideálně doplňuje se slanými předkrmy, pokrmy z kuřecího masa či ryb a kořeněnými jídly.

Martini Rosé
V růžové variantě sektu od Martini se harmonicky snoubí syté dřevité aroma s výraznou chutí ovocných vín. Základ tvoří kvalitní hrozny z italských oblastí Piedmont a Veneto. Martini Rosé je charakteristické příjemnou vůní se stopou citrusových plodů, šalvěje a broskví. Unikátní aroma dotváří tóny fialek a divokých růží.

Tip Bacardi-Martini Ambassadora Marka Šenkapoula - jak správně podávat sekt

- Nenechávejte nákup sektu na poslední chvíli. Lahev potřebuje alespoň 1-2 dny, aby se „uklidnila“ a vychladila při 6 – 8 °C.

- Jak správně lahev otvírat? Nejprve odstraníme krycí folii z hrdla lahve, uchopíme kovový košíček (agrafu) za kolečko, které drží korek, a poté sedmkrát otočíme. Po celou dobu držíme druhou ruku na korku a stlačujeme jej směrem dolů, aby nedošlo k předčasnému vystřelení. Poté můžeme odstranit agrafu. Následně uchopíme pevně korek a otáčíme lahví – ne korkem.
- Sekt naléváme do sklenice, kterou nakloníme do úhlu 45%, a to po jejím skle. Díky tomu nám sekt nevypění a sklenici naplníme najedno nalití.

„Na závěr lze jen dodat, že při servírování sektu v dnešní době neexistuje žádné nepřekročitelné dogma. Nejdůležitější je, aby vše lahodilo oku i chuti, pak nic nestojí v cestě pro vytvoření té pravé sváteční atmosféry“, dodává Bacardi-Martini Ambassador Marek Šenkapoul.


Martini Royale – drink pro romantické duše, které mají vkus
Díky jednoduchosti přípravy tohoto drinku jej namícháte během chvilky a pak už jen stačí se nechat unášet jeho vytříbenou chutí v objetí svého protějšku.

Postup
Do větší sklenice na víno vložíme led, nalijeme 5 cl Martini Prosecco a 5 cl Martini Rosato, poté promícháme. Pro dokonalé sladění chutí obou ingrediencí je nutné dodržet popsané pořadí. Vermut je totiž těžší než sekt, a tak je vhodné jej přidávat jako poslední. Na závěr ozdobíme plátkem pomeranče a můžeme podávat.

Ingredience na přípravu jednoho drinku:


• 5 cl Martini Prosecco
• 5 cl Martini Rosato
• led
• plátek pomeranče na ozdobu

Valentine's Martini:
Chcete svého vyvoleného či vyvolenou potěšit něčím opravdu netradičním? Vyzkoušejte náš speciální valentýnský drink od Martini s granátovým jablkem, které nejen krásně vypadá, ale i příjemně rozdráždí vaše chuťové pohárky.
Postup
Sklenici typu long naplníme tříští nebo ledem, nalijeme 10cl Martini Rose Vermouth a 5cl šťávy z granátových jablek, přidáme zrnka z granátového jablka dle chuti. Dolijeme sodou, tonicem či spritem.


Ingredience na přípravu jednoho drinku:


• 10cl Martini Rose Vermouth
• 5cl šťáva z granátových jablek
• Zrnka z granátového jablka
• soda, tonic nebo sprite na dolití


Portfolio Martini vermutů i sektů v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také na e-shopu www.bf2b.cz.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 07.01.2013

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Sekt, který svátek zamilovaných přivede k dokonalosti!

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. května 2021, svátek má Bonifác.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: