Nejprodávanějšímu rumu na světě je již 150 let

Společnost Bacardi Limited, největší světový výrobce destilátů v soukromém vlastnictví, slaví 150. výročí svého vzniku. Společnost Bacardi byla založena 4. února 1862 ve městě Santiago de Cuba, když don Facundo Bacardi zakoupil malou palírnu.

Po letech experimentování rozšířil výrobní proces o kroky, které nikdy předtím součástí výroby rumu nebyly, a způsobil tím v odvětví destilátů převratné změny. Vybral vysoce kvalitní finální třtinovou melasu, izoloval speciální kmen kvasinek (používaný dodnes), své rumy filtroval, nechával zrát v sudech z amerického bílého dubu a potom je míchal.

Vznikl tak jemný destilát dokonalé chuti, jenž se stal základem pro rum Superior, radikálně odlišný od tehdejší ostré „ohnivé vody“. Byl to první luxusní rum na světě a rovněž první, který bylo možné míchat, což napomohlo rozvoji dnes tak populární koktejlové kultury. Vrcholně zruční Maestros de Ron (mistři míchání) se i nadále řídí stejnými přísnými požadavky, které stanovil don Facundo Bacardi přesně před 150 lety.

„Zápal a podnikatelský duch, jež můj prapraděd projevil v Santiagu de Cuba před půldruhým stoletím, daly vzniknout neobyčejnému rumu, který pak navždy změnil odvětví výroby destilátů,“ řekl Facundo L. Bacardi, předseda představenstva společnosti Bacardi Limited a člen páté generace rodu Bacardi. „Tyto vlastnosti jsou i nadále klíčem k našemu fenomenálnímu úspěchu a naší současné pozici nejoblíbenější značky rumu na světě. O jeho kvalitě svědčí také obrovský počet mezinárodních ocenění – k dnešnímu dni je jich přes 400.“

„Už 150 let spojuje Bacardi lidi dohromady – jako rodina, firma i značka – prostřednictvím legendárních večírků a vynikajících koktejlů. Ať navštívíte kterýkoli bar, klub nebo restauraci prakticky kdekoli na světě, vliv, který má společnost Bacardi na odvětví destilátů, je naprosto zřejmý,“ uvedl Séamus McBride, prezident a výkonný ředitel společnosti Bacardi Limited. „Je neuvěřitelné, jak se společnost založená před 150 lety a v té době disponující jedinou značkou přeměnila ve třetího největšího výrobce destilátů na světě, se záviděníhodným portfoliem tak ikonických značek, jako jsou Grey Goose vodka, Bombay Sapphire gin, Dewar´s whisky, vermuty a sekty Martini, vodka Eristoff a tequila Cazadores.“

Party po celém světě

Po celém světě jsou na oslavu 150. narozenin značky Bacardi pořádány večírky s účastí hudebníků, předních celebrit a dalších vlivných osobností, které spolu se zákazníky popřejí značce Bacardi všechno nejlepší. První večírek na oslavu 150. narozenin značky Bacardi proběhl již 28. ledna v Německu. Po něm 1. února následovala Kanada a od 4. února slaví Spojené státy, Evropa, Latinská Amerika, region Asie a Tichomoří a Střední východ. 4. února vzdal značce Bacardi hold i magazín Rolling Stone®. Ten připravil narozeninovou „superoslavu“ v Indianapolisu den před „velkým zápasem“ Super Bowl, nejdychtivěji očekávaným utkáním amerického fotbalu ve Spojených státech. Společnost Bacardi spolupracuje s celebritami a světovými osobnostmi, které v různých městech po celém světě pořádají vlastní akce, kde rumu Bacardi přejí všechno nejlepší.

Všude se slaví s legendárními koktejly z rumu Bacardi. Ačkoliv některé z nich vznikly před více než 100 lety, stále se řadí mezi nejpopulárnější koktejly na světě. Jsou jimi především Bacardi Cuba Libre (celosvětově nejoblíbenější koktejl, kterého se každodenně připraví přes šest milionů porcí), Bacardi Daiquirí, Bacardi Mojito a Bacardi Piña Colada. Od svého vzniku byl rum Bacardi součástí více než 365 miliard koktejlů. To znamená, že každou vteřinu každého dne se ve světě servíruje přes 200 koktejlů s rumem Bacardi.

Produkt nabízený v limitované edici


K uctění 150 let mistrovských schopností a řemeslného umění při výrobě rumu spojilo své mimořádné vlohy osm Maestros de Ron (mistři míchání) se všemi členy rodiny Bacardi a vytvořili výjimečný rum, který bude nabízen v limitované edici: Ron Bacardi de Maestros de Ron, Vintage, MMXII®. Jedná se o směs nejvybranějších rumů! Po dobu 20 let byly tyto rumy uloženy v dubových sudech a nakonec dozrály v sudech po šedesátiletém koňaku. Výsledná směs mimořádné kvality je nabízena v ručně foukaných půllitrových křišťálových karafách, zabalených v koženém pouzdru. Jeho maloobchodní cena činí 2 000 amerických dolarů. Počet je skutečně limitovaný, jelikož po celém světě je na vybraných mezinárodních letištích a v obchodech s luxusním zbožím k dostání pouze 400 karaf.


Míchej, mixuj, bav se – vždy s rozumem. www.pijzodpovedne.cz www.bacardi.com

Portfolio rumů Bacardi v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také v e-shopu www.bf2b.cz.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 08.02.2012

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Nejprodávanějšímu rumu na světě je již 150 let

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 15. června 2021, svátek má Vít.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: