Letní sobota, přátelé, rodina, pohoda. A koktejl s Becherovkou!

Jak rychle letos nastoupilo jaro, tak brzy ho vystřídá ještě lepší období - léto. Sluníčko, dlouhé teplé večery, lehké oblečení… dny se zase jednou budou zdát nekonečné. Po náročné zimě máme opět náladu a chuť trávit volný čas venku, ať už doma na zahradě či na chalupě. Setkání s blízkými si můžete zpříjemnit koktejly z Becherovky, které jsou ideálním osvěžením v letních dnech. Příprava těchto koktejlů může být jednodušší i díky ledovníku, který dostanete při zakoupení 1l balení Becherovky jako dárek.

Letní sobota. Snad nejhezčí den z celého týdne. Pracovní týden je zapomenut, do dalšího daleko. Ideální příležitost pro setkání s přáteli, rodinou, nejbližšími lidmi, na které si zpravidla nenajdeme čas přes týden. Většina z nás nejraději tráví soboty pod letní oblohou při grilování, posezení na terase, hraní her nebo obyčejném klábosení.

A čím si můžete tyto sobotní chvíle vylepšit?

Jednoduchými a osvěžujícími koktejly s Becherovkou.

Nejedná se o nic náročného, míchané drinky už dávno nejsou výsadou jen světových mistrů barmanů. Koktejly z Becherovky zvládnete sami, navíc drtivou většinu ingrediencí budete mít určitě po ruce, ať už doma nebo na chalupě.

Becherovka, tradiční bylinný likér vyráběný ze stoprocentně přírodních ingrediencí, je univerzální a velmi tvárný základ pro mnoho koktejlů. Chuť bylinek a koření, kterou Becherovka vyniká, se ideálně hodí k nejrůznějším ingrediencím.

Pokud si od června tohoto roku koupíte litrové balení Becherovky, dostanete navíc originální formu na led, se kterou si můžete vyhrát při přípravě koktejlů. Led ve tvaru písmen z názvu „Becherovka“ můžete například použít k označení sklenic vašich hostů. Pak už zbývá jen zkontrolovat, zda máte všechny potřebné ingredience, a můžete si užívat sobotu.
V horku není nic lahodnějšího, než takový long drink v orosené sklenici plné ledu. Vybrali jsme pro vás pět jednoduchých, ale osvědčených a příjemně osvěžujících koktejlů.

Beton

Těžko předpokládat, že byste ho neznali, přesto nezapomínejme na staré dobré rčení „opakování matka moudrosti.“ Poprvé byl namíchán u příležitosti Světové výstavy Expo v Montrealu v roce 1967. Jeho příprava je maximálně jednoduchá a výsledek dokonalý. Sklenici nejprve naplňte po okraj ledem, pak přidejte 4 cl Becherovky a tonic. Nakonec ozdobte plátkem citronu. Oblíbený koktejl Beton lze ozvláštnit několika způsoby a vytvořit tak jeho novou, moderní podobu ušitou na míru právě vám a vašim přátelům. Zajímavou kombinací je např. Beton doplněný salátovou okurkou.

 

B-Celebration 

Vítězný drink barmanské soutěže v roce 2007 o koktejl k 200letému výročí vzniku Becherovky, vytvořený barmanem Alešem Půtou, dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Jen si to zkuste. Na velké kostky ledu ve sklenici nalijte postupně 3 cl Becherovky a 1 cl jablečného likéru (např. Sour Apple Pucker, ale nemáte-li jej, lze z drinku vynechat). Následně doplňte zázvorovou limonádou. Drink jemně promíchejte a vložte do něj osminku limetky, kterou můžete do drinku dle chuti i vymáčknout. Na závěr ozdobte snítkou čerstvé máty a můžete “slavnostně” servírovat.

Red Moon

Vynikající drink s romantickým názvem, kterým určitě potěšíte nejednu příslušnici něžného pohlaví, a navíc jeho přípravu hravě zvládnete i bez předchozích zkušeností. Do sklenice naplněné po okraj kostkami ledu nalijte 4 cl Becherovky, 1 dcl kvalitního rybízového (případně brusinkového, chcete-li) džusu a doplňte po okraj sodou. Nakonec ozdobte plátkem pomeranče.

Fresh Smashin

Do sklenice naplněné po okraj kostkami ledu nalijte 4cl Becherovky, přidejte 1 dcl kvalitního grapefruitového džusu nebo čerstvě vymačkané grapefruitové šťávy a doplňte po okraj sodou, na závěr vložte osminku grapefruitu.

Oáza

Do sklenice dejte na kousky pokrájenou polovinu limety, přidejte 1 - 2 čajové lžičky třtinového cukru a pomocí drtítka rozmačkejte, přidejte drcený led po okraj sklenice a přelijte 5-6 cl Becherovky. Vše důkladně promíchejte lžičkou.

Přejeme vám příjemně strávené letní soboty ve společnosti svých nejbližších!

Další inspiraci naleznete na
www.becherovka.cz .

 

 

Autor: Jolana Holáňová (redaktorka)
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 01.05.2011

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Letní sobota, přátelé, rodina, pohoda. A koktejl s Becherovkou!

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 28. listopadu 2020, svátek má René.

Nejbližší akce:

12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
12.04.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty