Koktejly z vodky jsou stále populární Oblíbenou přísadou barmanů je ochucená Finlandia

Jsou barevné, čiré, kyselé, sladké i trpké, dlouhé i krátké, jednoduché i složité, je jich nesčetné množství a každým rokem přibývají stovky nových. Jejich úžasnou vlastností je, že si každý může vybrat ten svůj. Jako šaty podléhají módním trendům a jsou nedílnou součástí společenského života a zábavy několik desítek let. Koktejly z vodky jsou od svého vzniku neustále populární. Zážitek pro chuťové buňky je podle barmanů koktejl namíchaný z ochucené Finlandia Vodky.

Finlandia Vodka – Nadčasová ledovcová čistota

Vodka, která má ve svém základu to nejlepší ze severské přírody, čirou nefiltrovanou ledovcovou vodu a šestiřadý ječmen, se zrodila roku 1970 se záměrem vybudovat prémiovou značku jemné přírodní vodky a také se brzy tomuto finskému produktu podařilo naplnit své poslání. Díky své kvalitě a jemné čisté chuti se zanedlouho Finlandia připojila do světa destilátů i míchaných nápojů a od té doby sama tvoří historii tohoto společenského a gastronomického fenoménu. Její ochucené varianty již několik let také po zásluze vévodí světovým soutěžím těchto druhů destilátů.

Malý exkurz do historie koktejlů

Věděli jste, že…

…vodka čekala docela dlouho na své objevení a využití v koktejlech? Předběhly ji jiné destiláty, ale za to je pak rychlým skokem spolehlivě dohnala. Klíčovým momentem totiž pro vodku bylo období po konci Druhé světové války, kdy se s vodkou seznámili blíže američtí vojáci, kteří ji od ruských (tehdy sovětských) vojáků získali pro oslavy vítězství. Poté ji začali ve velkém dovážet do USA, kde si získala velikou oblibu. V této době zároveň vzniká a proslavuje se cocktail Moscow Mule, který se v té době konzumuje z měděných hrnků.

….vůbec nejstarším záznamem o využití vodky v koktejlu je tzv. Russian Cocktail? Byl kombinací vodky, nakládaných třešní a frappé, tedy kávy s mlékem. Barmani Finlandia Vodky dokázali, že dodržením originální receptury i dnes získáme velice silný drink.

…jedna z prvních originálních receptur na bázi vodky byla Bloody Mary a vznikla v městě módy, v Paříži? Ovšem, kde jinde by prostředí svědčilo takové extravaganci než právě zde.

…velký převrat v mixologii znamenala 80. a 90. léta 20. století? V tuto dobu došlo ke znovuzrození ochucených vodek, začaly se hojně využívat a nové koktejly se staly trháky barů po celém světě. Finlandia Vodka uvedla na trh své ochucené varianty a dokonalým skloubením přírodních chutí a jemné z ledu zrozené vodky si získala přední místo v tomto oboru barmanského umění.

Dnes vodka zaujímá společně s rumem nejvyužívanější destilát na barech a ochucené vodky jsou neodmyslitelně spjaté s koktejly. Díky své chuťové neutralitě je vodka vhodná pro molekulární mixologii – vrchol barmanského umu a obor, který vědu skloubil se zábavou a gastronomickým zážitkem. Už jste vyzkoušeli kaviár z limetky plovoucí v čiré Finlandia Vodce?


Trendy drinky – Krátké shoty, dlouhá chuť


Jak ozvláštnit současné portfolio koktejlů z vodky, vychutnat si pravou chuť Finlandia Vodky a zároveň se příjemně osvěžit v teplých dnech, nemuseli barmani ve Finlandia Vodce přemýšlet příliš dlouho. Nechali se inspirovat světovým fenoménem v krátkých drincích a na svět uvedli Caipirosku. V Čechách byla tato podoba short drinku představena před několika lety, ale větší podpory se dočkala až v poslední době. Doma i ve světě je takto jednoduše připravená Finlandia více a více populární.

Barmani Finlandia Vodky komentují: „V tomto drinku si každý vychutná opravdovou chuť Finlandia Vodky, čisté nebo ochucené. Jedná se o jednoduchý drink na ledu, ale neuvěřitelně variabilní. Základní recepty ocení gurmáni, dál se ale fantazii meze nekladou. Při troše citu pro kombinaci chutí dokáže každý vytvořit vlastní podobu caipirosky, která navíc příjemně v létě ochladí váš organismus.“ „Je to vlastně takové malé mojito,“ dodává s úsměvem mladá nadějná hvězda českého barmanského nebe Milan Zaleš.

Caipiroska
Ingredience: 4 cl Finlandia Vodky, ½ limety, 1 – 2 lžičky třtinového cukru, drcený led.
Příprava: do nižší sklenice nasypte polovinu limety nakrájenou na kousky a zasypte cukrem. Lehce vymačkejte drtítkem, až po okraj zasypte drceným ledem, přelijte Finlandia Vodkou a pěkně ode dna promíchejte. Led se bude do vodky pomalu rozpouštět, máte tak jistotu, že jej budete moci upíjet pomalu a po douškách vychutnávat.

Limepiroska
Ingredience: 4 cl Finlandia Lime, ½ limety, 1 – 2 lžičky třtinového cukru, drcený led.
Příprava: do nižší sklenice nasypte polovinu limety nakrájenou na kousky a zasypte cukrem. Lehce vymačkejte drtítkem, až po okraj zasypte drceným ledem, přelijte Finlandia Lime a promíchejte.

Cranpiroska
Ingredience: 4 cl Finlandia Cranberry, ½ limety, 1 – 2 lžičky třtinového cukru, drcený led.
Příprava: do nižší sklenice nasypte polovinu limety nakrájenou na kousky a zasypte cukrem. Lehce vymačkejte drtítkem, až po okraj zasypte drceným ledem, přelijte Finlandia Cranberry a promíchejte.

Greppiroska
Ingredience: 4 cl Finlandia Grapefruit, ½ limety, 1 – 2 lžičky třtinového cukru, drcený led.
Příprava: do nižší sklenice nasypte polovinu limety nakrájenou na kousky a zasypte cukrem. Lehce vymačkejte drtítkem, až po okraj zasypte drceným ledem, přelijte Finlandia Grapefruit a promíchejte.

Mangopiroska
Ingredience: 4 cl Finlandia Mango, ½ limety, 1 – 2 lžičky třtinového cukru, drcený led.
Příprava: do nižší sklenice nasypte polovinu limety nakrájenou na kousky a zasypte cukrem. Lehce vymačkejte drtítkem, až po okraj zasypte drceným ledem, přelijte Finlandia Mango a promíchejte.


Více informací a tipů na koktejly z Finlandia Vodky naleznete na www.finlandiafriends.cz. Portfolio Finlandia Vodka v rámci široké nabídky prémiových destilátů a vín najdete také na e-shopu www.bf2b.cz.

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 25.07.2011

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Koktejly z vodky jsou stále populární Oblíbenou přísadou barmanů je ochucená Finlandia

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 15. června 2021, svátek má Vít.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: