Grepování s Finlandia Vodkou

/

Grapefruit – smyslnost v každém dílku

Šťavnatě zelený strom grapefruitu dokáže po čtyřech až sedmi letech urodit až 700 plodů za rok. V České republice patří grepy mezi osm nejoblíbenějších druhů ovoce a grepovou příchuť dokonce upřednostňuje 31 % české populace, čímž se řadí na třetí příčku v oblíbenosti. Není tak divu, že šťavnaté plody se svěží nahořklou chutí se dnes používají nejen k přípravě ovocných salátů, šťáv a džemů, ale najít je můžeme i ve slaných pokrmech a dokonce i vodce.


Finlandia Vodka

Historie Finlandia Vodky se datuje k roku 1970. Finsko je svou čistotou a polohou přímo předurčené k tomu, aby produkovalo ty nejkvalitnější ingredience potřebné k výrobě průzračně čisté Finlandia Vodky. Zdejší přírodní ledovcová pramenitá voda je jedním z nejčistších vodních zdrojů na světě. Pro výrobu Finlandia Vodky se voda přirozeným způsobem filtruje přes ledovcovou morénu, která vznikla v době ledové před více než deseti tisíci lety. Právě finská vodka vlastní chráněné pozemky, na nichž vyvěrají křišťálově čisté přírodní prameny, z nichž teče voda natolik kvalitní, že již nepotřebuje žádnou další filtraci nebo úpravu. Druhou zásadní ingrediencí Finlandia Vodky je šestiřadý ječmen. Ten je obecně považován za nejvybranější dostupné zrno, často využívané pro výrobu těch nejkvalitnějších a nejdražších whisky. Zde je opět znát důležitost zrání této obiloviny v severském podnebí. Tím, že roste během dlouhých finských letních dnů a nocí, obsahuje vysokou koncentraci enzymů a nejnižší možný obsah přírodních mastných olejů, které ve větším množství způsobují pachuť a zápach mnoha vodek.


Finlandia Grapefruit

Finlandia Grapefruit je jedním z členů rodiny finských vodek, je však stejně jemná a průzračně čistá jako ta neochucená. Spojuje v sobě to nejlepší ze severské přírody – pramenitou ledovcovou vodu, šestiřadý ječmen zrající pod finským půlnočním sluncem a harmonické aroma čerstvého grapefruitu. Právě na této chuti si dali mistři míchači obzvlášť záležet. Cílem bylo vytvořit nápoj, který bude splňovat ta nejpřísnější kritéria na kvalitu a zároveň potěší všechny smysly. Po otevření lahve ucítíte pouze přírodní svěží grepové aroma, na jehož existenci vás upozorní jen vizuál grepu na jinak průzračně čisté lahvi. V českých obchodech ji zakoupíte za 359 Kč.


Grepování s Finlandia Grapefruit

Přestože je ochucená, má široké využití v kuchyni i na barovém pultu. Mixovat ji můžete v podstatě s jakýmkoliv džusem nebo šťávou, výborné a zákazníky barů prověřené jsou následující drinky. Vyzkoušet ale můžete i lehký salát se zálivkou obsahující Finlandia Grapefruit.

 

Finlandia GT

Ingredience:

 • 4 cl Finlandia Grapefruit

 • 15 cl Kinley Tonic

 • Plátek limetky / grepu

 • Led

Do vyšší sklenice vložte několik kostek ledu, přelijte Finlandia Grapefruit a dolijte Tonicem. Na závěr můžete dozdobit plátkem limetky / grepu.


Grapiroska

 

Ingredience:

 • 4 cl Finlandia Grapefruit

 • 1/2 limety

 • 1 – 2 lžičky třtinového cukru

 • Drcený led

Do nižší sklenice nasypte polovinu limety nakrájenou na kousky a zasypte cukrem. Lehce vymačkejte drtítkem, až po okraj zasypte drceným ledem, přelijte Finlandia Grapefruit, promíchejte a opět dosypte drceným ledem až po okraj.

 

Finlandia Easy Breeze

Ingredience:

 • 4 cl Finlandia Grapefruit

 • Brusinkový džus

 • Led

 • Limetka na ozdobu

Do vyšší sklenice nasypte několik kostek ledu, přelijte Finlandia Grapefruit a dolijte brusinkovým džusem. Lehce promíchejte, na závěr ozdobte plátkem limetky a podávejte.

Salát s tuňákem a Miso dresinkem

Ingredience na salát:

400g tuňákových steaků, 2 lžičky oleje, 1 krabice salátového mixu, 1 mrkev & 50g sladkých hrachových lusků nasekaných na kousky, 8 ředkviček nasekaných na kousky, 4 lžičky wasabi oříšků nasekaných na kousky

 

Ingredience na Miso dresing:

3 lžičky pasty Miso, 2 lžičky strouhaného zázvoru, 1 lžička nadrobno nakrájeného česneku, 2 lžičky sojové omáčky, 2 lžičky medu, 1 lžička limetkové šťávy, 1 dl oleje, 2 lžičky Finlandia Grapefruit, 1 lžička vody, sůl

 

Nejdříve nakrájejte tuňákové steaky na dlouhé plátky a ochuťte solí. Na pánvi rozehřejte olej. Plátky smažte asi 1 min. z každé strany, nechte vychladnout a pak uložte na 1-2 hodiny do lednice. Nakonec nakrájejte na malé kousky.

 

Miso dresink - všechny ingredience dejte do misky a zamíchejte.

 

Salát rozdělte na talíře a přidejte nasekané hrachové lusky, ředkvičky a oříšky wasabi. Přidejte tuňáka a zalijte dresinkem Miso.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 19.08.2010

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Grepování s Finlandia Vodkou

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. dubna 2021, svátek má Vincenc.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: