Bombay Sapphire – prémiový gin v modré lahvi

Základní informace o ginu :

První gin vznikl v polovině 17. století v holandském městě Leiden. Jeho vynálezcem byl doktor Franciscus de la Boie, známý jako Dr. Sylvius. Ten původně zamýšlel použít gin jako lék na léčbu ledvinových potíží a smíchal proto dvě močopudné suroviny – olej z jalovcových bobulí a obilný destilát. Vzniklou směs nazval genever, neboli jalovec.


Rozdělení ginů do kategorií :

 1. Genever Gin

Jedná se o otce všech ginů, který se vyrábí podle receptury staré více než 1000 let. Jde vlastně o obilný destilát ochucený olejem z jalovce. Dodnes se vyrábí v Holandsku, kde je dodnes velmi oblíben, a proto u nás nese označení gin holandského typu. Ve světě není příliš populární a ani moc rozšířen. Má charakteristickou tvrdou a ostrou chuť, ve které převládá aroma jalovce.

 1. Plymouth Gin

Tento gin přivezl do Anglie král Vilém Oranžský v 80. letech 17. století. Je značně podobný Genever ginu, ale je jemnější.

 1. London Dry Gin

Tato kategorie ginu je nejrozšířenější a nejpopulárnější po celém světě a spadá do ní také lahodný Bombay Sapphire. Označení London Dry Gin vzniklo v době, kdy se poprvé v Anglii začal tento nápoj vyrábět. Zpočátku byl těžko pitelný, patřil totiž mezi ostřejší nápoje, a proto se do něj začal přidávat med nebo melasa, aby se zjemnila jeho chuť. Časem se kvalita jeho výroby a chuť zlepšovaly, takže již nebylo nutné do něj přidávat melasu a med. Proto se již řadu let používá označení London Dry Gin, neboli londýnský suchý gin, který není oslazován a převládá v něm aroma jalovce.


 

Bombay Sapphire – prémiový gin v modré lahvi

Bombay Sapphire je oblíbeným ginem po celém světě a mnoho příznivců si našel také v České republice. Světlo světa spatřil již v roce 1761 a dodnes je pro jeho výrobu používána stále stejná receptura. Jednou z nejdůležitějších ingrediencí je kvalitní skotské obilí a 10 bylinných příměsí, takzvaných botanicals, které se přidávají k původní chuti jalovce a dodávají tomuto nápoji jeho jedinečnou chuť. Proces, jak se Bombay Sapphire vyrábí, je známý jako vapour infusion, neboli plynná infúze. Spočívá v tom, že se alkoholové páry mísí s přísadami v plynném stavu (prochází přes bylinné přísady umístěné odděleně v perforovaných měděných koších), čímž je umožněno vstřebání bylinného aroma. Bombay Sapphire obsahuje konkrétně tyto bylinné příměsi: jalovcové bobule, angeliku, citrónovou kůru, mandle, lékořici, kosatec, skořicovou kůru, koriandr, kubebové bobule (speciální druh pepře) a Grains of Paradise (rovněž druh pepře).


Ojedinělý způsob výroby, vysoká kvalita použitých ingrediencí a jejich vzájemná vyváženost zaručují Bombay Sapphire nezaměnitelný charakter. Jeho aroma, svěží a delikátní chuť jsou hlavním přínosem pro vyváženost klasických Martini koktejlů nebo jiných míchaných nápojů z Bombay Sapphire.


V minulých desetiletích si Bombay Sapphire vybudoval silný vztah se světem designu, vazbu naprosto přirozenou pro prémiový produkt, který má tak odlišnou a k designu inklinující modrou lahev. Značka podporuje začínající, ale také známé designéry po celém světě, mezi které patří např. Tom Dixon.


Doporučená maloobchodní cena je 409,- Kč.


 

Bombay Sapphire a koktejly


Gin je jedním z nejvíce používaných alkoholických nápojů pro přípravu koktejlů. Kromě legendárního Martini koktejlu si můžete tento gin vychutnat také např. v koktejlech – Bombay Bramble, Bombay Crushed, Bombay Tonic a v celé řadě dalších.


Bombay Sapphire Martini

 

Ingredience

 • 5 cl Bombay Sapphire

 • 1 cl Martini Extra Dry

 • Led

 • Oliva na ozdobu

Postup

Míchací sklenici naplníme ledem. Přidáme všechny ingredience a míchací lžící promícháme. Následně nalijeme do vychlazené koktejlové sklenice (typu Martini) a ozdobíme.

 


 Bombay Crushed

 

Ingredience

 • 4 cl Bombay Sapphire

 • 1 - 2 cl Limetkového džusu

 • 4 ks kumquat

 • 2 lžičky třtinového cukru

 • Drcený led

Postup

Do nízké sklenice vložíme 4 ks rozpůlených kumquat, přidáme 2 lžičky třtinového cukru, limetovou šťávu a lehce podrtíme. Poté sklenici po okraj naplníme ledovou tříští a nalijeme Bombay Sapphire. Vše důkladně promícháme a ozdobíme.


 

Bombay Sapphire Bramble
 

Ingredience

 • 4 cl Bombay Sapphire

 • 2 cl limetková šťáva

 • 1 cl cukrový sirup

 • Créme de Mure

 • Led

 • Ostružiny (na ozdobení)

Postup

Šejkr naplníme ledem a přidáme všechny ingredience kromě Créme de Mure. Následně prošejkrujeme. Celý obsah pak nalijeme do nižší sklenice naplněné ledem. Poté opatrně nalijeme Créme de Mure středem sklenice do koktejlu. Na závěr ozdobíme dvěma ostružinami, popř. přidáme plátek citrónu.

 

Bombay Sapphire &Tonic


 

Ingredience

 • 4 cl Bombay Sapphire

 • 6 cl Tonic

 • Limeta na ozdobu

 • Led

Postup

Vysokou sklenici typu long naplníme ledem. Na ten následně nalijeme 4 cl Bombay Sapphire a dolije tonicem. Poté lehce promícháme a na závěr drink ozdobíme plátkem limetky.

 

 


 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce Víno/destiláty
Datum: 03.08.2010

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / GASTROHOUSE / Víno/destiláty / Bombay Sapphire – prémiový gin v modré lahvi

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. dubna 2021, svátek má Vincenc.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: