První a jediný klasifikační systém pro šestihvězdičkové hotely bude mít premiéru příští rok v létě * Také aerolinie mohou získat status šesti hvězdiček jako dlouho žádaný standard pro cestovatele vyžadující luxus

Díky vývoji zcela nové úrovně služeb a vybavení v hotelech po celém světě změní společnost ProfessionalTravelGuide.com, nejkompletnější internetový zdroj pro cestování a hotelový průmysl tím, že v létě 2009 představí klasifikační systém šesti hvězdiček (Six Star) pro luxusní hotely. Nová kategorie se stane součástí oficiálního pětihvězdičkového klasifikačního systému Star Service, který vlastní a provozuje doména ProfessionalTravelGuide.com.

Tuto novinku oznámil generální ředitel a šéfredaktor domény ProfessionalTravelGuide.com, Peter Nicas, který rovněž řekl, že stránky současně zveřejní šestihvězdičkový systém pro aerolinie, kde bude cestování rozděleno na první třídu, podnikatelskou třídu a druhou třídu. Šestihvězdičkový systém pro luxusní výletní lodě bude následovat na podzim.

Společnost Star Service vyvinula hvězdičkový klasifikační systém v roce 1939 a je jedním z nejpřísnějších systémů v hotelovém průmyslu. Klasifikační systém Star Service je běžně uznávaný jako průmyslový standard a je široce využíván v celé oblasti cestovního ruchu.

Společnost ProfessionalTravelGuide.com přezkoumá svou rozsáhlou databázi hotelů, aby vybrala hotely, které by mohly být zařazeny do kategorie šesti hvězdiček, a vybere skupinu exkluzivních luxusních hotelů, které představují to nejlepší z hotelového průmyslu, a nastaví zlatý standard, který bude pro všechny hotely vytouženou metou. Tuto rozsáhlou databázi tvoří více než 160.000 hotelů a 10.000 nejpodrobnějších posudků hotelů na světě, které jsou založeny na anonymních inspekcích 325 profesionálních posuzovatelů z celého světa.

Společnost ProfessionalTravelGuide.com nabízí na svých stránkách zákazníkům jedinečný volný přístup k uznávanému pětihvězdičkému systému klasifikace Star Service. Tento systém využívají rovněž takové významné společnosti podnikající v oblasti cestovního ruchu, jako jsou například Carlson Wagonlit, a mnoho předních internetových vyhledávacích portálů pro cestování, internetových cestovních agentur z celého světa a většina světových cestovních agentur.

"Klasifikační systém Star Service je jedním z nejuznávanějších systémů kategorizace hotelů pro turisty, který v současné době existuje," řekl Marshall A. Calder, viceprezident pro marketing divize The Leading Hotels of the World. "Je to jeden z mála systémů, který věrně splňuje daný účel."

Klasifikační systém šesti hvězdiček Six Star založený na souboru více než 1.700 kritérií včetně kulturních a emotivních faktorů, získají pouze ty hotely po celém světě, které jsou skutečně výjimečné. Hodnotící kritéria zahrnují:

- Minimální poměr: jeden zaměstnanec na jednoho hosta

- Bezproblémové neobtěžující služby věnované každému hostovi a jeho potřebám

- Soukromí pro hosty na veřejných místech, při jídle atd.

- Architektonická jedinečnost

- Génius loci místa, kde se hotel nachází


Další podrobnosti o kritériích, které musí hotely splnit, aby získaly šest hvězdiček, budou zveřejněny až generální ředitel, Peter Nicas, zahájí svou služební cestu, na které bude ve světě posuzovat kandidáty na toto zařazení.

"Poté, co jsem strávil čas ve stovkách špičkových hotelů po celém světě, uvědomil jsem si, že v posledních několika letech vzniká a funguje nová třída hotelů, která překračuje hranice dnešních pěti hvězdiček," řekl Nicas. "Jedním z nejdůležitějších faktorů, které umožní, aby byl hotel zařazen do kategorie šesti hvězdiček, je snaha hotelu o výjimečnost a jedinečná individuální pozornost věnovaná hostům. Zařízení musí nejenom splňovat tato kritéria, ale musí rovněž přenést hosta do zcela nové sféry, ve které se bude cítit výjimečně a skvěle, k čemuž by měla přispívat i jedinečnost a okouzlující povaha místa."


Příklady hotelů, o kterých se uvažuje, že by mohly získat šest hvězdiček:

Evropa - rakouský Capella Schloss Velden

Afrika - Susuwe Island Lodge v Namibii

Střední východ - One & Only Royal Mirage v Dubaji

Jižní Tichomoří - Four Seasons Resort Bali v Sayan Ubud

Asie - Peninsula hotel v Hong Kongu a japonský Hyatt Regency Kyoto

Jižní Amerika - argentinský Park Hyatt Buenos Aires

Severní Amerika - Jackson Hole, Amangani Resort ve Wyomingu a Lowell Hotel v New York City


"Tyto luxusní hotely nejsou nabízeny na našich internetových stránkách. Tam naleznete spíše typickou nabídku pokojů, za co nejnižší ceny," řekl Nicas. "Turisté, kteří chtějí ubytování v šestihvězdičkovém hotelu, si zajišťují rezervace převážně prostřednictvím tradičních cestovních kanceláří nebo přímo přes internetové stránky hotelu, ne přes tradiční internetové cestovní kanceláře."


Doména ProfessionalTravelGuide.com neumožňuje internetové rezervace, ale zahrnuje všechny vlastnosti, včetně budoucích držitelů šesti hvězdiček, ve své rozsáhlé databázi na rozdíl od ostatních stránek, které pouze zahrnují seznamy zařízení, jejichž pokoje se snaží nabídnout. Doména ProfessionalTravelGuide.com umožňuje svým uživatelům, aby si plánovali své cesty s využitím její rozsáhlé databáze a bohatých informací, které měli dosud k dispozici jen profesionálové z oblasti cestovního ruchu. Na stránkách je doporučováno, aby si pak uživatelé rezervovali ubytování přímo prostřednictvím hotelu nebo cestovní kanceláře, a získali tak co nejlepší ceny.

Doména ProfessionalTravelGuide.com nezahrnuje žádný obsah vytvořený uživateli. Spoléhá pouze na nepředpojaté posudky profesionálních novinářů, kteří mají nezbytné znalosti a zkušenosti, aby dokázali odlišit šestihvězdičkový hotel od kandidáta s pěti hvězdičkami.


O doméně ProfessionalTravelGuide.com

Doména ProfessionalTravelGuide.com je nejkompletnější, nezkreslený zdroj informací o cestovním ruchu na internetu. Je vhodný pro uživatele, kteří chtějí cestovat ve volném čase i podnikatele na služebních cestách, pro které jsou důležité věrohodné a objektivní informace. Internetové stránky nabízí především nejrozsáhlejší kolekci profesionálních posudků hotelů, nejnovějších informací z oblasti cestovního ruchu, fotografií, videí a průvodů, které kdy byly na internetu umístěny. Na stránkách naleznete nejrozsáhlejší internetovou databázi, která zahrnuje více než 159.000 hotelů, 7.000 cestovních průvodců, 10.000 profesionálních posudků hotelů, 250.000 souvisejících fotografií ve vysokém rozlišení, streamingová videa, aktuální upozornění o zdravotnických a bezpečnostních aspektech v reálném čase, mezinárodní obchodní etiketu a personalizované eGuideBooks(TM).

Doménu ProfessionalTravelGuide.com tvoří profesionální novináři z oblasti cestovního ruchu a její obsah využívá předních databází z oblasti cestovního ruchu, jako jsou například posudky hotelů Star Service, Weissmann Professional Destination Reports, Hotel & Travel Index (HTI) a Official Meeting Facilities Guide (OMFG).

Autor: Eva Marková (redaktorka)
Další články ze sekce Hotely
Datum: 31.10.2008

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE / Hotely / První a jediný klasifikační systém pro šestihvězdičkové hotely bude mít premiéru příští rok v létě * Také aerolinie mohou získat status šesti hvězdiček jako dlouho žádaný standard pro cestovatele vyžadující luxus

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 29. ledna 2022, svátek má Zdislava.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: