Zahoďte šálu a rukavice, tady si užijete tropické moře

Zatímco u nás vládne pošmourno a mráz, v jiných koutech světa čeká sluníčko, příjemné teplo a lákavá plážová pohoda. Proč si tedy nedopřát zimní dovolenou v oblíbených tropických destinacích, jako je Thajsko, Srí Lanka nebo souostroví Kapverdy? Od listopadu do konce března nabízejí tyto vyhledávané cíle nejen příznivé počasí, ale i mimosezónní výhody.

 

Thajsko nadchne množstvím rozmanitých ostrovů

Mnozí turisté se vydávají hlavně do energického Bangkoku či pulzujícího srdce Čiang Mai. Ačkoli jsou to neodolatelná místa k navštívení, jednou z nejlepších věcí na Thajsku  je skutečnost, že nedaleko těchto metropolitních uzlů leží kouzelné tradiční vesnice krášlené buddhistickými chrámy.

 

  

Thajskou kulturu můžete poznávat také skrze kuchyni, připravovanou z čerstvých místních surovin, jako jsou mořské plody a chilli.

 

Aktivní cestovatelé budou milovat horské túry dostupné v severní části země, která oplývá čerstvým vzduchem a domorodými vesničkami. Vyzkoušet můžete i rafting na divoké vodě. Thajsko je poměrně levné a přitažlivé pro potápěče, ať už začínající nebo zkušené. V tomto směru lze za nejvhodnější pokládat ostrov Koh Tao, jehož pobřeží lemují písečné zátoky, malebné restaurace a samozřejmě potápěčské obchody.

 

 

Thajské ostrovy se chlubí hebkým bílým pískem, rustikálními plážovými chatami i tyrkysovým pobřežím. Průměrné zimní teploty se tu pohybují okolo 32 °C. Od listopadu do února se navíc vyhnete monzunovým dešťům. Koh Lanta zůstává relativně tichou oblastí bez velkých hotelů a neonových světel, zato s krásnými plážemi táhnoucími se na míle daleko.

 

Pro rodiny s dětmi či novomanžele se skvěle hodí Koh Samui. Má některá z nejlepších luxusních letovisek na světě a prvotřídní lázně.

 

 

Srí Lanka je bohatá na historické, kulturní i přírodní krásy

Kouzelná klidná krajina s exotickou přírodou a půvabnými plážemi představuje perfektní zimní destinaci. Ideálním obdobím pro návštěvu Srí Lanky jsou měsíce prosinec až březen, kdy průměrná teplota vzduchu činí 27 °C. Turisté míří především do jižní části, kde díky suchému počasí panují dobré podmínky pro objevování památek i pláží. Světle zelená rýžová pole a čajové plantáže vytvářejí cestu pro nádherné zlaté pláže západně od města Galle.

 

 

To se mimochodem spolu se svým opevněním nachází na seznamu světového dědictví UNESCO. Pěkným turistickým cílem, jehož návštěva se vyplatí v prosinci či únoru, je i Kandy proslulé svými chrámy a duchovním kouzlem. Městečko Mirissa pak vzbuzuje zájem plážovými letovisky, jedinečnými kavárnami a fascinujícím nočním životem.

 

 

Tamní pláže poskytují báječný výhled na západy slunce a četné dobrodružné aktivity, včetně rybaření, pozorování delfínů a surfování. Surfaři oceňují též vlny u písečných zátok na východě. Milovníci přírody by si neměli nechat ujít prohlídku Národního parku Yala, bohatého na různé druhy divoké zvěře.

 

Kapverdy potěší zejména úchvatnými plážemi

Souostroví sopečných ostrovů západně od Afriky leží sice trochu dál, ale s větší vzdáleností přichází i teplejší počasí. V zimě se zde teploty drží mezi 21–26 °C. Kreolsko-africká pohostinnost bývá stejně vřelá jako podnebí. Naplňte své dny pěší turistikou po skalnatých horách nebo opalováním na prašných plážích.

 

 

Ostrovy SalBoa Vista mají jedny z nejlepších. Sal ostatně patří k nejvyhledávanějším ostrovům Kapverd a je domovem několika vynikajících míst pro kitesurfing.

 

Jakmile slunce zapadne, zamiřte do barů a klubů a vychutnejte si živou hudební scénu. Ubytování je taktéž cenově dostupné, doporučujeme např. Boutique Hotel Praia Maria na Santiagu nebo Pontao Hotel na Salu.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE
Datum: 04.02.2020

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE / Zahoďte šálu a rukavice, tady si užijete tropické moře

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. dubna 2021, svátek má Vincenc.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: