Tři dny v Praze bez stresu

Prodloužené víkendové poznávací dovolené se dají strávit různě. Můžete se hnát od památky k památce, s jazykem na vestě si odškrtávat povinné položky, koukat přes hledáček fotoaparátu a teprve v letadle si vyčerpaní prohlédnout fotky a zjistit, kdeže jste to vlastně všude byli. Nebo dovolenou i za krátký čas prožít a pamatovat si atmosféru daného města a zážitky v něm, i když třeba nenavštívíte úplně všechno. Přinášíme vám itinerář, podle kterého strávíte tři dny v srdci Evropy poznáváním všemi smysly.

1. Den

Začněte svou vycházku na Újezdě a užijte si krásné ráno na Kampě. Co nejdříve přejděte Karlův most, ranní výhledy jsou z něj nejkrásnější a v tuto dobu je na něm nejméně turistů. Nezapomeňte se zastavit u kované železné mříže s reliéfem Svržení Jana Nepomuckého. Když položíte ruku na kříž a druhou na reliéf, prý se splní, co si budete přát. Po přejití mostu najdete po levé straně schody, vedoucí k přístavišti Judita pod Křižovnickým náměstím, odkud vyplouvají krásné dřevěné lodě na plavbu tzv. pražskými Benátkami.

V ceně máte i vstup do muzea Karlova mostu. Po prohlídce se přesuňte na nedaleké Staroměstské náměstí, kde si možná stihnete užít orloj v pravé poledne. Na oběd vám můžeme doporučit Nuance restaurant, jednu z nejlepších restaurací na Praze 1, která vás ovšem překvapí svými vstřícnými cenami. Hledáte-li i hotel v centru Prahy, vyzkoušejte hotel Rott, k němuž restaurace patří. Po odpočinku u dobrého dezertu doporučujeme procházku Josefovem a návštěvu některé ze synagog, které jsou úzce spjaty s historií Prahy. Večer si zajděte na koncert do Rudolfina, potěšíte svůj sluch a poznáte i zevnitř jednu z architektonicky nejvýznamnějších budov v Praze.

 

2. Den

Druhý den vyjeďte mimo centrum a navštivte Zoo Praha, která je pravidelně hodnocena jako pátá nejlepší zoologická zahrada na světě. Svezete se lanovkou i vláčkem, uvidíte unikátní skupinu koní Převalského, které pomáhá zoo vracet do volné přírody, i nádherné výhledy na hlavní město.

Kdyby se vám v zoologické nechtělo strávit celý den, což vzhledem k její velikosti není žádný problém, hned naproti máte nádherný barokní Trojský zámek s přírodním bludištěm. V těsném sousedství Zoologické zahrady je i Botanická zahrada Praha s tropickým skleníkem Fata Morgana (často se zde vystavují živí tropičtí motýli), s okouzlující japonskou zahradou a vlastní vinicí a vinotékou.

 

3. Den

Třetí den věnujte Pražskému hradu a jeho zahradám, z nichž několik je volně přístupných veřejnosti. Můžete samozřejmě absolvovat organizované prohlídky mnoha a mnoha památek, my vám ale doporučujeme omezit se pouze na „povinný“ Chrám sv. Víta a jinak spíše nasávat atmosféru míst, jako je Starý královský palác či věž Daliborka.

Zkuste se beze spěchu projít Královskou zahradou s Belvederem či Lvím dvorem, Rajskou zahradou, zahradou Na Valech a Hartigovskou zahradou. Celoročně přístupná zahrada Na Baště se nese ve stylu Itálie a Japonska a jistě také stojí za návštěvu.

 

Autor: redakce
Další články ze sekce CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE
Datum: 22.08.2019

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / CESTOMÁNIE / LUXUSNÍ PLÁŽE / Tři dny v Praze bez stresu

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 27. února 2020, svátek má Alexandr.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty