EDITORIAL - Zpoždění, zima, špína a lživé informace = České dráhy

Původně jsem tento editoriál ani psát nechtěl, ale když už mě České dráhy za moje peníze poslali na několik dní do postele s pořádnou chřipkou, tak jim prostě těch pár desítek minut navíc a kousek svého prostoru v médiích obětuji...

Když někdo dostane 5 pokusů v testu spolehlivosti a dobrých služeb za svoje utracené peníze a ve 4 z nich neobstojí, tak si myslím, že v tomto případě už o zaujatost jít ani nemůže a je velmi napováženou jestli by měl vůbec dál svoje služby provozovat, nehledě na utrácení peněz zákazníků s přispěním nesmyslných dotací, kde nikdo z nás ani netuší kam plynou.

Že mají vlaky ČD u nás běžně zpoždění, na to jsme si už jako Češi, kteří zkousneme všelico, zvykli... Že spoj, který jsme měli chytit, nám ujede, že ochota personálu je nulová, že ve vlaku je špína, dokonce na vás padá za jizdy rozbitý odpadkový koš a vy ho na střídačku s protějším sousedem přidržujete nohou i to dokážeme v sobě nějak překonat.

Ale když už nasednete do vlaku, který je mezinárodní, řádně označen do vašeho směru, kde vám "průvodčí" třikrát za dlouhé trasy, až ze slovenska kontroluje jízdenku a tudíž ví, kam jedete a stejně vás a dalších 11 lidí nechá "nevědomky" ve vagoně, který v Pardubicích od mezinárodního vlaku odpojí a připojí ho pak k rychlíku, který jede do vašeho cíle, ale až o 3 hodiny později a ona "úžasná" paní vám na to odpoví ( to jsem ráda, že tu nebudu 3 hodiny sama, vždycky se tu bojím... ), to už je vrchol všecho a to jsem teprve na začátku.

Když se k tomu všemu přidá 30 minutové zpoždění, které vzniklo na pravidelném 40 minutovém stání v Břeclavi ( proč nestihli svoji práci v přepojování ve 40 minutách a potřebovali 30 navíc?? ). A když k tomu přidáte na zpáteční cestě 8 hodin jízdy v kupé "mezinárodního vlaku EC", kde je taková zima, že všichni cvakají zuby, tak to je úplná radost za jízdenku v hodnotě cca 50 eur.

A aby toho ještě nebylo málo, tak mě dostal "úžasný" hlásič - steward z ampliónu, který při každé stanici neopomenul hlásit, že vlak má 20 minutové zpoždění, které nevzniklo na území ČR. Nevím jestli si myslel, že nemáme hodinky a nebo jsme už tak unavení z jízdy, že si nevšimneme, že oni ještě k těm 20 minutám přidali dalších 10 na tom našem území. Je krásné, jak se dá v té naší zemi lehce ztratit na drahách i čas...

Abych to zakončil na trošku lepší notu, tak jsem byl velice překvapen, když srovnáte mezinárodní vlak ČD a obyčejný rychlík na Slovensku, do kterého jsem několikrát přestupoval, že i když by měl být vlastně o jednu třídu níže, tak vždy byl o jednu třídu výše... Z toho vyplývá, že od teď se budu Českým drahám velmi vyhýbat a že se REGIOJET ( www.regiojet.cz ) může těšit na svého dalšího pravidelného cestujícího na Slovensko, protože i když je zatim nepustili na trasu Brno - Bratislava, tak prostě si z té slovenské Žiliny nějak pomůžeme a jak jsem zmiňoval, tak od rychlíku na Slovensku by si mohli brát příklad i naše vlaky s označením IC, EC, EN...A ještě na konec jeden citát z Murphyho zákonů :


Může-li se pokazit více věcí, bude to ta, která napáchá nejvíce škody. Pokud je ještě nevhodnější doba, aby se něco pokazilo, pak se to stane až v ten okamžik.


S přáním krásného dne Ivo Mikolášek.Poznámka vedení: autor je ve funkci dočasně, proti své vůli a bude brzy vyměněn :)))

Autoři fotografií:
   Jan Schier + soukromý archiv autora

 

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce EDITORIÁL
Datum: 10.02.2012

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / EDITORIÁL / EDITORIAL - Zpoždění, zima, špína a lživé informace = České dráhy

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 27. února 2020, svátek má Alexandr.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty