Ticket to Ride Junior je tady! ADC Blackfire Entertainment tak uvádí na trh jednodušší verzi pro všechny děti

Po obrovském úspěchu stolní deskové hry Ticket to Ride se letos dostalo i na mladší děti od šesti let. ADC Blackfire Entertainment tak uvádí na trh jednodušší verzi pro všechny děti, které láká cestování po železnici.

  

Jednoduché hrací pole

Každá sada je vybavena hrací plochou, jež představuje fiktivní železniční mapu Evropy s různobarevně odlišnými trasami. Hráč obdrží 20 vagónků, 4 karty vlaků a 2 jízdenky.

Začíná vždy nejmladší. Jeho tah spočívá v tom, že si buď zabere trať a umístí na ni své vagónky nebo si z balíčku vezme dvě karty vlaků.  Karty vlaků jsou v šesti barvách podle tras na mapě. Počet dílků na každé trati určuje počet barevně totožných karet vlaků, které musí hráč získat, aby mohl trať obsadit svými vagónky. Pokud hráč spojí trasu mezi dvěma městy, získává jízdenku. Vyhrává ten, jemuž se podaří získat 6 jízdenek.

Spojuje celou rodinu

Při hře děti získávají základní orientaci na mapě, naučí se taktizovat a zdolávat překážky. Pokud se ke hře připojí rodiče nebo prarodiče ( vřele doporučujeme), zcela zákonitě ji obohatí o vzpomínky na města, která dříve navštívili.  Může se pak ze hry stát velká vzpomínková cesta. Děti se třeba dozvědí, jak dědovi ukradli ve Vídni peněženku, jak táta s mámou prožili svatební cestu v Římě nebo jaké to bylo, když prvně ochutnali slanou vodu v Jadranu. Tyto historky dodají hře hezkou nadstavbu a všichni si při nich užijí spoustu legrace.

Start na cestu do světa

Důležitým aspektem hry Ticket to Ride Junior je, že v dětech vzbuzuje touhu po poznávání a připravuje je na cestovatelské zážitky i překážky, které při cestách musejí zdolávat. Málokteré dítě chce být peciválem, který cestuje jen prstem po mapě. Takže stačí začít cestovat barevnými vlaky, získat orientaci a kdoví? Za pár let se může vydat třeba na studia do zahraničí nebo se vypravit na romantické prázdniny vlakem po zajímavých koutech Evropy. Hra zároveň slouží jako předstupeň ke hře Ticket to Ride, která je určena starším dětem i dospělým. Tak všichni nastupovat a hrajeme!


Více na www.hraj.cz.

VIDEO

 

 

Autor: Jolana Holáňová (redaktorka)
Další články ze sekce ZAJÍMAVOSTI
Datum: 10.08.2017

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

zpět Úvod / rubriky / ZAJÍMAVOSTI / Ticket to Ride Junior je tady! ADC Blackfire Entertainment tak uvádí na trh jednodušší verzi pro všechny děti

Aktuální číslo:
číslo 2

Kalendář akcí

Dnes je 21. června 2018, svátek má Alois.

Nejbližší akce:

07.07.2018
Helena DNES - Koncert Mikulov
18.08.2018
Helena DNES - Koncert Valašské Meziříčí
>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2719 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍ PLÁŽE
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty