Projekt Invekto - originální nápad spojit ženskou krásu a půvab s krásou broušených drahokamů

Je to více jak rok, co přišel fotograf Josef Polášek s originálním nápadem spojit ženskou krásu a půvab s krásou broušených drahokamů. Výsledkem je unikátní projekt Invekto.

Na začátku tohoto projektu byla myšlenka vymyslet něco originálního a zároveň zajímavého. Prostě něco co bude šokovat i oslovovat lidi. Když se dnes, člověk podívá kolem sebe, tak vidí velmi podobné fotografie modelek. První ho prý napadla ženská krása. Každá žena chce být pěkná. K podržení krásy se používají různé doplňky, hlavně šperky. Skoro každá dívka má nějaký ten prsten nebo náušnice.

 

Měl jasnou volbu, jelikož už několik let sbírá drahokamy a některé si i sám brousí. A právě tady vznikl projekt Invekto. Spojení ženského půvabu a šarmu s krásou broušených drahokamů. Hlavní náměty črpal ve starém Řecku. Antické sochy jsou z nádherného mramoru, který má bílošedou barvu. A tuto barvu používá u většiny svých grafik. Nejlépe vynikne na červeném až karmínovém podkladu. Protože červená je barva vášně a vzrušení a lidské oko ji zachytí jako první. Kombinací všech těchto faktorů vznikne grafika Invekto. Ženský půvab v kombinaci s broušeným drahokamem vypadá opravdu zajímavě. Úplně jiný rozměr mají mé grafiky v černobílé úpravě. V této úpravě je autor nazývá grafiky Tyche podle řecké bohyně náhody.

 

V současné době pracuje již na své 180-té grafice. Na své grafiky si vybírá modelky, které ho něčím zaujmou. Hodně je pro autora důležité jaké má modelka oči. Aby byly jeho grafiky, co nejoriginálnější tak jezdí po celé republice a fotí na zajímavých místech: jeskyně, staré hrady, vyhořelé kláštery až po senát české republiky, kde Polášek fotil naposledy. A právě v posledně zmiňovaném objevil ůžasné mramorové textury, které již použil na některé své grafiky. V současnosti plánuje svou 2. autorskou výstavu svých grafik.

 

Více můžete vidět na: www.invekto.estranky.cz

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce ZAJÍMAVOSTI
Datum: 25.09.2010

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

zpět Úvod / rubriky / ZAJÍMAVOSTI / Projekt Invekto - originální nápad spojit ženskou krásu a půvab s krásou broušených drahokamů

Aktuální číslo:
číslo 2

Kalendář akcí

Dnes je 28. května 2018, svátek má Vilém.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2717 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍ PLÁŽE
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty