Jak si vypůjčit potřebné peníze a později nelitovat, že jste zvolili špatně

Uvažujete o vypůjčení určitého finančního obnosu? Bojíte se, že zvolíte nevýhodný úrok, nebo si nejste jisti, zda je pro vás lepší volbou půjčka, úvěr, či leasing? Na uvedené skutečnosti se spolu s námi můžete zaměřit v následujícím článku, který mapuje možnosti na finančním trhu. Rozhodnutí je však čistě na vás.

Půjčka není ostudou, ale musí být správně zvolena

V dnešní době se lze někdy jen stěží vyhnout vypůjčení peněz, ale důležité je vědět, jak to učinit, aby to bylo ku prospěchu všem. Mnohdy kolem vás existují lidé, kteří vás před vypůjčením peněz varují, a v mnoha ohledech mají jistě pravdu. Půjčovat si peníze na věci, jejichž důležitost je značně diskutabilní, nebo si půjčovat v situaci, kdy vaše perspektiva kontinuálního splácení vypůjčené sumy není příliš optimistická, jistě není rozumným krokem.

Na druhou stranu je však třeba si uvědomit, že život probíhá v současném okamžiku a odkládat pořízení určitého zboží, služby nebo dokonce nemovitosti na dobu, až bude nastřádána finální suma, je škodlivou utopií. Ano, platí se za tuto možnost již od dávné historie lidstva vyměřenými úroky, ale odměnou je možnost zajistit si odpovídající životní standard již dnes. Nezapomínejte na důležité informace, zejména dávejte si pozor na úroky z půjčky. Nastavení úrokové sazby se dá rovněž do jisté míry ovlivnit, o čemž bude pojednáno v textu dále.

Je výhodnější leasing, půjčka, nebo úvěr?

Častým příkladem z praxe, kdy je zapotřebí pořídit zboží s nemožností dlouhodobého odkladu, je nákup automobilu. V tomto případě vždy vzniká prvotní asociace, že automobil bude nejlepší pořídit prostřednictvím leasingu. Ale je to ve skutečnosti tak výhodné? Totiž velmi neočekávaným jevem je, že samotná Česká leasingová a finanční asociace často při pořízení automobilu upřednostňuje využití úvěru před uzavřením leasingové smlouvy. Leasing totiž v tomto srovnání v mnoha parametrech tratí.

Až do doby ukončení platnosti leasingové smlouvy spadá totiž automobil stále do vlastnictví leasingové společnosti, což je v případě úvěru opačné. Automobil nemůže být pronajímán nikomu dalšímu a rovněž předčasné splacení leasingu je spojeno s vyššími specifickými přístupy, než jak je tomu v případě využití úvěrového produktu. Co je u leasingu dále velmi nepříjemné, je ztráta výhod při uzavírání povinného ručení, kdy nejsou přiřazovány bonusy za jízdu bez nehod. Dalším zásadním pozitivem nákupu s využitím úvěru je pak to, že část sumy, kterou můžete při výhodné koupi finálně ušetřit, je vám stále k dispozici. Když přemýšlíte obdobně tak je pro vás výhodnější půjčka než leasing.. U leasingu není možné získat jakékoliv volné prostředky k dalšímu vlastnímu využití.

O jakých půjčkách se vyplatí uvažovat?

Na finančním trhu existuje rozsáhlé množství možností, jež lze s úspěchem využít. Za zvážení například jistě stojí i mPůjčka Plus od společnosti mBank, jejíž podmínky mohou být ještě dále zvýhodněny, je-li současně uzavřeno pojištění schopnosti tuto půjčku splácet. Často panuje představa, že uzavírat pojištění není nutné, nicméně život si člověk nemůže dopředu nikdy naplánovat.

Prakticky to znamená, že je vám v případě uzavření této pojistné smlouvy poskytována částka ve výši od 10 000 Kč do 600 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 84 měsíců a s úrokovou sazbou, která činí 7,9 % ročně. RPSN, tedy roční procentní sazba nákladů, je pak ve výši 13,96 %. Není-li tato pojistná smlouva sjednána, je nabízena stejná suma, tj. 10 000 Kč až 600 000 Kč, se stejnou dobou splatnosti, tedy 12 až 84 měsíců, avšak úroková sazba narůstá o celé dva procentní body na 9,9 % ročně. RPSN je pak naopak snížena na 10,36 % ročně, neboť v ní nemusí být rozpouštěny náklady tohoto pojištění.

Nemoc či nezaměstnanost nemusí být kardinálním problémem

Plnění této pojistné smlouvy týkající se schopnosti splácet vaši půjčku pak nastává po 30 dnech od vzniku nepříznivé životní situace. Tou je především míněna ztráta zaměstnání či nemoc způsobující delší pracovní neschopnost, kdy je toto plnění poskytováno ve dvojnásobné hodnotě. Kromě výše vaší splátky je získána stejná suma na účet bez nutnosti účelového vázání využití. V případě hospitalizace pak za každý den, kdy zůstáváte v péči nemocničního zařízení, získáváte 10 % výše vaší splátky. Pojistné plnění je pak možné vyplatit i zpětně za první měsíc.

Nebojte se vyřízení půjčky online 

Ač odborníci oprávněně varují před zadáváním vašich osobních údajů do formulářů přístupných na webu, není namístě se z tohoto důvodu vyhýbat jednání s bankou prostřednictvím internetu. Banky si v dnešní době musí dávat velký pozor na bezpečnost svěřených dat a mnoho údajů zajišťují i jejich sepsáním v listinné podobě, které pak mohou doručit osobně speciální kurýři. Rozhodnete-li se dopřát si úsporu vašeho času, je dobrým krokem vyplnění kontaktního formuláře s vyjádřením zájmu o půjčku či úvěr prostřednictvím internetu a banka s vámi již sama bude dále komunikovat. Ušetříte tak cestu na kamennou pobočku a vaše osobní data nebudou zneužita.

 

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce ZAJÍMAVOSTI
Datum: 16.02.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / ZAJÍMAVOSTI / Jak si vypůjčit potřebné peníze a později nelitovat, že jste zvolili špatně

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 12. prosince 2018, svátek má Simona.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2740 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty