Co zařídit při stěhování a na co si dát pozor

Máte v plánu se stěhovat? Pokud ano, určitě je dobrý myslet nejenom na hladkou organizaci, ale také na fakt, že tento krok je spojený také s poměrně náročným zařizováním.

 

To souvisí právě s přesunem věcí z původní nemovitosti do nové. A co všechno je nutné zařídit?

 

Podívejme se společně.

 

Mějte jasný a přehledný seznam vašich věcí

V první řadě je dobré mít přehled o všem, co se nachází ve vašem stávajícím bytě, co se z něho bude přesouvat jinam a co budete následně také vyhazovat. Připravte si jasný a přehledný seznam, a to v rámci jednotlivých místností ve vašem bytě. Jasně a stručně sepsat, co se v každé z nich nachází a co budete stěhovat, stejně jako je správné označit si ty věci, které jsou křehké a které budou vyžadovat specielní balení. Tento seznam vám zajisté usnadní i následné vybalování a hledání těch věcí, které budete potřebovat.

Zajistěte si dostatek krabic

V čem budete věci stěhovat? Je jasné, že něco bez problémů umístíte do rozměrnějších tašek, ale těmi se přesun všech vašich věcí řešit nedá. Ideální možností je proto zaměřit se na shánění dostatečně velkých krabic. Ideální je obejít různé obchody a požadovat krabice od banánů, které jsou na stěhování nejlepší. Druhou možností je i to, že si krabice potřebných rozměrů jednoduše koupíte. Kdo bude poptávat služby profesionálů, může využít půjčení právě od stěhovací firmy. Ani toto dnes není zase až tak nic neobvyklého a celá řada stěhovacích firem právě půjčení krabic na stěhování nabízí.

Nezapomeňte na obalový materiál

Ano, i ten je něčím, bez čeho se zcela určitě neobejdete. Pokud se nejedná o nijak křehké věci, mohou vám postačit i obyčejné noviny, do kterých jednotlivé věci zabalíte. Pokud máte věci, které jsou více křehké, je potřeba už přirozeně myslet na lepší obalový materiál. V tomto případě máme na mysli například bublinkové folie. I ty vám může podobně jako krabice půjčit třeba stěhovací firma. Pokud její služby nebudete využívat, není problém s tím, abyste poptali tento materiál třeba v nejbližších prodejnách s elektrem. Poslední možností je samozřejmě i to, že si daný obalový materiál koupíte.

Zajistěte dostatek správných automobilů

Co dále zajistit a zařídit při stěhování? Rozhodně dostatek správných automobilů. Záleží hlavně na počtu a také velikosti vašich věcí, které máte v plánu stěhovat. To znamená, že vám mohou postačit například i osobní automobily s vlekem, stejně jako vám mohou postačit třeba klasické dodávky. Jsou ale i situace, kdy se neobejdete bez běžného stěhovacího vozu. Zatímco první dvě možnosti lze poptat ve svém okolí, v okruhu vašich známých a přátel, klasický stěhovací vůz obvykle nabízí hlavně specializovaná firma, která kromě půjčení obvykle nabízí i všechny další služby, jako je třeba převoz věcí na požadované místo.

Zajistěte si místa k parkování

Pamatujte na to, že vaše věci se skutečně pronesou. Je proto dobré myslet na to, aby automobily mohly zaparkovat co možná nejblíže dveřím jak u původní, tak u nové nemovitosti. Dobré je domluvit se sousedy kvůli uvolnění parkovacích míst. Pokud jde o prostor, kde je například zákaz zastavení, nebo se zde nachází zeleň, je dobré si zkusit vyjednat krátkodobou výjimku. Obvykle to není žádný problém, už jenom proto, že se jedná o období jenom několika hodin, určené k naložení, stejně jako k případnému vyložení nákladu.

Nechte si poradit

Je jasné, že věcí na zařizování je poměrně dost. Kromě našeho článku, který vám jistě přinesl cenné rady, si nechte poradit i od lidí, kteří se už stěhovali a jistě mají další zajímavé zkušenosti, které vám zaručeně pomohou. Zapomínat ale nesmíte ani na již zmíněného profesionála, jelikož i poradenství dnes bývá jednou ze zajímavých nabízených služeb.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce TECHNIKA
Datum: 25.01.2017

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / TECHNIKA / Co zařídit při stěhování a na co si dát pozor

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 22. září 2020, svátek má Darina.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty