V O2 areně se představí legendy kickboxu už 8. října ve W5: Grand Prix Legends in Prague

Sobota 8. října 2016 se pro většinu milovníků a vyznavačů bojových sportů v České republice stane významným svátkem. V hlavním městě České republiky se totiž odehraje Grand Prix „Legends in Prague“, která je součástí turnajů světové organizace profesionálního kickboxu W5. Ta ve spolupráci s českými organizátory připravuje pro české fanoušky opravdové lahůdky v podobě zápasů, ve kterých proti sobě nastoupí ty největší české hvězdy kickboxu proti evropské a světové špičce.

V O2 areně, druhé největší hokejové hale v Evropě, se představí jak legendy, které stály u zrodu obrovské popularity kickboxu ve světě, tak nadějní mladí zápasníci z několika různých zemí i velká světová jména současného profesionálního kickboxu. Největším lákadlem na startovní listině budou bezesporu titulové zápasy v těžké a supertěžké váze, ve kterých se za Českou republiku představí legendární Ondřej Hutník a neméně populární Tomáš Hron.

Hutník vs. Morosanu, zápas večera
Další hvězdou světového formátu, která původně měla 8. října v O2 areně zazářit, byl Brazilec Anderson Silva. Původní soupeř české legendy Ondřeje Hutníka ale svou ústní dohodu s organizací W5 nakonec podpisem nestvrdil, a tak se hledala náhrada. Sám Hutník prohlásil, že by si pro turnaj v O2 areně přál i těžšího soupeře, než byl Silva. A jeho slova nezůstala bez odezvy, protože tento týden potvrzený soupeř pro českého bojovníka není nikdo menší, než Catalin Morosanu! Rumunská hvězda bojových sportů, která původně začínala jako profesionální ragbista. V roce 2005 ale přesedlal Morosanu na kariéru kickboxera, ve které posbíral řadu úspěchů a nesmazatelně se zapsal do historie SUPERKOMBATU. V sobotu 8. října se pak postaví v hlavním zápase večera Ondřeji Hutníkovi a je jasné, že se bude jednat o výjimečný souboj. Půjde o váhovou kategorii do 105 kilogramů.

Stoica vs. Hron, hvězdný souboj o titul v těžké váze
Soupeřem Tomáše Hrona o titul Mezinárodního šampiona W5 v těžké váze nebude nikdo menší než Andrei Stoica. Rumunská hvězda světového formátu, která se ve své vlasti těší opravdu neuvěřitelné popularitě (zvolen Sportovcem roku 2014), se zrodila v zápasech Superkombatu. Stoica se stal historicky prvním šampionem v Superkombatu v polotěžké váze, je také trojnásobným národním šampionem a evropským šampionem ve wushu. Téměř tři čtvrtiny všech jeho zápasů končí před časovým limitem.

Pro českého kickboxera Tomáše Hrona bude tedy Andrei Stoica obrovskou výzvou. Určitě ale před tímto očekávaným duelem nehraje český reprezentant druhé housle. Hron má na svém kontě 91 profesionálních zápasů, přičemž v 74 případech odešel z ringu jako vítěz! Čech by navíc mohl těžit ze svých robustních rozměrů. Zápasit se sice bude ve váhové kategorii do 95 kilogramů, podle slov samotného Tomáše Hrona byl ale český zápasník zvyklý vážit i 130 kilogramů. S výškou 192 centimetrů navíc svého hvězdného soupeře z Rumunska o 4 centimetry převyšuje.

Další legendy v Praze
V těžké váze se v O2 areně představí také dva veteráni bojových sportů. Mezi provazy se střetnou populární Bosňan a K-1 zápasník Dzhevad Poturak s českou boxerskou legendou Lubošem Šudou. Ten se tak vrací ke sportu, kterému se věnoval na začátku své sportovní kariéry.

Součástí galavečera bude také pyramida čtyř zápasníků ve váhové kategorii do 75 kilogramů. Finální složení pyramidy bylo již oznámeno a je jasné, že takto obsazená čtyřková pyramida nebyla ještě v České republice k vidění. Brazilec Cosmo Alexandre je bývalý světový šampion ve váze do 71 kilogramů. České barvy bude hájit jeden z největších domácích talentů Matouš Kohout, další hvězdou pyramidy bude Holanďan a držitel celé řady světových pásů Darryl Sichtman. Posledním jménem na startovní listině pak bude černý kůň celé pyramidy Berat Aliu z Německa. Vítězové prvních zápasů se spolu utkají o světový titul organizace W5. Losování pro tyto zápasy proběhne dnes, 15. září 2016, na tiskové konferenci v Praze.

Galavečer bude zahrnovat celou řadu dalších atraktivních zápasů, které budou postupně blíže představovány. Velkým lákadlem pro české fanoušky bude určitě souboj dvou českých hvězd Jiřího Žáka a Petra Ondruše v polotěžké váze. Publikum se ale může těšit i na další zahraniční hvězdy, chybět nebude ani zápas žen, ve kterém se představí česká zápasnice Michaela Kerlehová.

 

Galavečer v O2 areně bude zahájen v 18 hodin. Předprodej lístků už běží na Ticketportal.cz.

 

 

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce SPORT
Datum: 05.10.2016

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / SPORT / V O2 areně se představí legendy kickboxu už 8. října ve W5: Grand Prix Legends in Prague

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 12. července 2020, svátek má Bořek.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty