109. ČEZ Primátorky pomohly lidem s epilepsií

Všichni účastníci Primátorek, legendárního veslařského souboje na Vltavě, i letos svou energii věnovali pro dobrou věc. Pohybem se pomáhalo jak na závodní trati, tak i na břehu. Společně „odveslované“ body převedla Nadace ČEZ na finanční dar ve výši více než 203 tisíc korun.

Návštěvníci Primátorek si na speciálním veslařském trenažéru v ČEZ Energy zóně mohli vyzkoušet, co prožívají závodníci na vodě, a zároveň svým pohybem podpořili Společnost E. Ta dodává lidem s epilepsií a jejich blízkým sílu zvládat náročné životní situace s touto nemocí. Stejně tak svou energií přispěli i profesionální sportovci. Celkem se na vodě i na břehu vysportovalo 203 239 korun – samotné závody vynesly 132 532 korun, trenažér pak 70 707 korun.

109. ČEZ Primátorky pomohly lidem s epilepsií

Primátorky jsou významnou sportovně-společenskou událostí s více než stoletou tradicí. Každoročně přilákají tisíce diváků ať už přímo na pražskou náplavku, nebo k televizním obrazovkám. A proto je skvělé, že nejen každý závodník, ale i každý návštěvník může pomáhat pohybem. Finance, které se během víkendu vybraly, použije Společnost E na nová tréninková místa v sociálním podniku Aranžérie,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Naším hlavním cílem je začlenění osob s epilepsií do společnosti. Boříme mýty, které epilepsie provází, a usilujeme o změnu pohledu veřejnosti na lidi s touto nemocí. Aranžérie je fungující sociální podnik, který plní svůj cíl, a tím je zlepšovat život lidem s epilepsií,“ dodává Alena Červenková, ředitelka Společnosti E.

109. ČEZ Primátorky pomohly lidem s epilepsií

109. ČEZ Primátorky se letos jely pod generálním partnerstvím Skupiny ČEZ. Ta je partnerem této akce dlouhodobě, nyní se stala i jeho titulárním partnerem.

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má každý možnost pomáhat vlastním pohybem nejen sobě, ale také druhým, kteří naši pomoc potřebují. Aplikace je ke stažení zdarma a funguje jako běžný sporttracker, tedy měří údaje jako rychlost, čas, tempo nebo vzdálenost, ale navíc generuje body, které může uživatel kdykoliv věnovat některému z aktuálně nabízených projektů. Pokud uživatelé svým pohybem nasbírají dostatečný počet bodů, Nadace ČEZ projekt finančně podpoří. Aktuálně nabízí aplikace 26 sportovních aktivit, a to od těch běžných, jako je běh, chůze nebo jízda na kole, až po ty méně obvyklé, jako je chůze s kočárkem nebo plogging (běh spojený se sbíráním odpadků). 

Společnost E dodává lidem s epilepsií a jejich blízkým sílu zvládat náročné životní situace. Epilepsie není na první pohled vidět, stejně jako obtíže, které lidem přináší do života. Společnost E je pomáhá mírnit stejně tak, jako pociťovanou diskriminaci a stigmatizaci lidí s epilepsií. Ukazuje, že i s epilepsií jde žít dobrý život. Pro lidi s epilepsií nechce žádné výhody, ale ani žádné nevýhody. Společnost E poskytuje poradenství, pořádá besedy a webináře, tábory pro děti s epilepsií a provozuje také sociální podnik – květinovou dílnu. 

 

 

 

Zdroj foto a video: ČEZ, Primátorky 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce SPORT
Datum: 09.06.2022

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / SPORT / 109. ČEZ Primátorky pomohly lidem s epilepsií

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: Haftaňan a tři mušteriéři

Kalendář akcí

Dnes je 18. srpna 2022, svátek má Helena.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte dovolenou?

Celkem hlasovalo 5702 lidí.

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: