Uvažujete o půjčce? Zjistěte, na co si dát pozor

Potřebujete využít úvěr, ale nevyznáte se v džungli mnoha pojmů, a hlavně širokého množství nabídek? Právě proto přinášíme článek, který vám pomůže s výběrem správného finančního produktu a upozorní vás na případná úskalí a problémy, na které je možné narazit. Tak čtěte dále, ať si vyberete ten správný finanční produkt a splní vaše očekávání bez dalších problémů.

V hlavní roli úroková sazba

Při výběru půjčky si v první řadě dáváme pozor na úrokovou sazbu. Jde o první informaci, která by nás měla zajímat. Pokud si půjčujeme větší částku, počítá se úrok vždy ze zbývající nesplacené části. To znamená, že ho platíte, dokud nesplatíte celou půjčku. Je vyjádřen procenty, která se následně přidávají k samotné půjčené částce rozdělené podle počtu jednotlivých splátek. Jenže úroková sazba není jedinou položkou, na které se dá přeplatit.

Připočítejte poplatky

Neplatí to u všech půjček, ale většina poskytovatelů zpoplatňuje nejrůznější úkony. Na vyúčtování se tak můžete setkat s položkou poplatku za sjednání úvěru, za vedení a podobně. Všechny případně účtované poplatky by měly být uvedeny v podmínkách u daného úvěru. Někdy se však schovávají v mase jiných informací a jsou psány malým písmem. Z toho důvodu je nesmírně důležité pečlivě číst podmínky a dávat si pozor i na drobné na detaily.

Rozvržení jednotlivých splátek

Samotné sjednání půjčky je víceméně jednoduchých krokem. Tím to však nekončí, protože potom, co peníze přijdou na účet, začíná zodpovědná část splácení závazků. Měsíční splátka by neměla představovat příliš velkou zátěž pro rodinný rozpočet a musíte mít jistotu, že bez problémů vše poplatíte. V případě rychlé půjčky do hodnoty několika tisíc korun jde většinou o jednorázové splacení s určitou dobou maximální splatnosti.

Výhody za včasné a bezproblémové splácení

Možností, jak ušetřit, je využití nabídky od poskytovatelů, kteří mohou nabízet zvýhodnění a slevu za včasné splácení. Podobné akce však mají své podmínky, které je nutné bezpodmínečně dodržet, jinak se žádné slevy, odpuštění splátky a podobně neuskuteční. V případě malých rychlých půjček se však tyto akce neobjevují, protože jde o jednoduché splácení většinou najednou.

Půjčku sjednáte během pár minut z pohodlí domova

Rychlá půjčka se dá sjednat během pár minut z pohodlí domova. Jednoduše si vyberete nabídku, která vám vyhovuje, a následně podáte žádost během několika málo kliknutí. Příkladem rychlé online půjčky je například CoolCredit, kde si můžete velmi jednoduše půjčit 8 000 korun a při dalším půjčování klidně až 20 000 korun se splatností 30 dní. Peníze většinou odesílají hned po potvrzení žádosti a vašem odsouhlasení, takže je na účtu můžete mít už do druhého dne.

VIDEO   

  

Autor: redakce
Další články ze sekce SPOLEČNOST
Datum: 01.10.2018

 
 

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře".

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Uvažujete o půjčce? Zjistěte, na co si dát pozor

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 26. května 2019, svátek má Filip.

Nejbližší akce:

27.05.2019
Zrada | Divadlo Na Maninách
07.06.2019
Stvoření světa - bez cenzury | Tip na divadlo
19.06.2019
Cena za něžnost | Divadlo Na Maninách
30.10.2019
Cena za něžnost | Divadlo Na Maninách
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty