Sídlo firmy na virtuální adrese jako účinný nástroj pro snížení provozních výdajů vaší společnosti

Důvodů pro zřízení sídla firmy u některého z poskytovatelů virtuálních kanceláří je hned několik. Společnosti a živnostníci, kteří tohoto způsobu podnikání využívají, se však většinou shodnou na faktu, že hlavním benefitem je nemalá úspora finančních prostředků. Snaha ušetřit je tedy pravděpodobně hlavní motivací celé řady podnikatelů, kteří se pro fungování za přispění virtuálního sídla rozhodli, nebo o tom alespoň uvažují.

Sídlo firmy ve virtuální kanceláři může přinést značné úspory

Úspory za pronájem skutečné kanceláře mohou stejně jako částky ušetřené na mzdových nákladech dosahovat často i desítek tisíc korun měsíčně.

Něco takového ocení jak zkušený byznysmen, tak i začínající firma. Pokud jde o firmy právě vznikající, ty mohou navíc využít i dalších nástrojů, jimiž podpoří rozvoj svého byznysu. Mohou se například ucházet o peníze z vládního programu pro start-upy. Finance jsou však přesto pouze jedním z důvodů, které dokáží společnosti přimět k tomu, aby se do virtuálního sídla oficiálně přestěhovaly. Svůj význam má například i tzv. „dobrá adresa“, se kterou lze podnikání tímto způsobem snadno spojit.

Lokality těšící se mezi našimi podnikateli největší oblibě

PRAHA

BRNO

LIBEREC

OSTRAVA

OLOMOUC

H. KRÁLOVÉ

Rybná

Lidická

Dobiášova

28. října

Olomoucká

Tř. E. Beneše

Kaprova

Příkop

Liberecká

Nádražní

Trnkova

Štefánikova

Sokolovská

Merhautova

Gagarinova

Výškovická

Nádražní

Pod Zámečkem

Prestižní adresa zpravidla přivábí klienty

Zajímavým a neoddiskutovatelným faktem je i to, že „dobrá adresa“ na vizitce každé firmy působí na mnoho klientů i potenciálních obchodních partnerů jako magnet. V této souvislosti je však dobré zmínit, že tomu tak nemusí být vždy. Záleží i na tom, zda si podnikatel pro své oficiální sídlo náhodou nezvolí budovu, kde je už zapsán příliš velký počet jiných společností. Mnohdy se může jednat o stovky či dokonce o tisíce registrovaných podnikatelských subjektů. Za takové situace může snadno nastat jev naprosto opačný a celou řadu potenciálních klientů to snadno znejistí.

Zvolit pro sídlo svojí firmy přiměřeně obsazené místo v solidní čtvrti naší metropole či jiného většího města přináší z hlediska důvěryhodnosti obvykle lepší výsledky, než v případě, že se živnostník rozhodne zakotvit v domě s několika tisícovkami dalších společností.

Jako skrýš před úřady už virtuální sídla nefungují

Jeden z argumentů pro využití virtuálního sídla však přestal poměrně nedávno platit v souvislosti se zavedením nových pravidel o místní příslušnosti. Některé z firem se totiž do virtuálních kanceláří uchylovaly mimo jiné i proto, že pravděpodobnost kontroly ze strany finančního i jiných státních úřadů zde byla opravdu velmi malá. To dnes neplatí a kterýkoliv „finančák“ tak může provést inspekci u jakékoliv firmy bez ohledu na to, kde sídlí.

Pro lepší představu jsou níže uvedena sídla finančních úřadů, v jejichž působnosti byla dříve pravděpodobnost kontroly nejvyšší či naopak nejnižší.

Finanční úřady s nejnižší pravděpodobností kontroly

Jak často bylo možno čekat kontrolu?

PRAHA 2

1x za 191 let

PRAHA 6

1x za 144 let

PRAHA 3

1x za 138 let

Finanční úřady s nejvyšší pravděpodobností kontroly

Jak často bylo možno čekat kontrolu?

MNICHOVO HRADIŠTĚ

1x za 9 let

KONICE

1x za 10 let

VOTICE

1x za 10 let

Hlavní výhodou virtuálních kanceláří zůstávají finanční úspory

Snaha ušetřit na výdajích za provoz je tedy bezpochyby tím nejmarkantnějším důvodem pro fungování mnoha firem v rámci virtuálních kanceláří. Stačí si jen uvědomit, jakých výšek dnes dosahují nájmy za kancelářské prostory zejména ve větších městech naší republiky a také jakým tempem rostou mzdy a hned je zřejmé, proč provozovatelé těchto služeb nemají o klientelu nouzi.

Tento způsob podnikání je vhodný pro celou řadu profesí

Nelze jistě tvrdit, že jsou virtuální kanceláře vhodné pro všechny obory podnikání, to v žádném případě. Ovšem profesí, pro které jsou jednoznačným přínosem, je celá řada. Pojišťovací agenti, zprostředkovatelé různých půjček, IT odborníci nebo nejrůznější poradci výhod virtuálních sídel využívají rádi a také čím dál častěji. Zřejmě dobře vědí proč.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce SPOLEČNOST
Datum: 04.07.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Sídlo firmy na virtuální adrese jako účinný nástroj pro snížení provozních výdajů vaší společnosti

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 21. února 2019, svátek má Lenka.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty