Hvězdný bazar – aukce darů celebrit pomůže vozíčkářům

Kopačky Jana Kollera, běžky Jaroslava Duška, halenka a kabelka Terezy Maxové, šaty Beaty Rajské, reprezentační tričko Petry Kvitové, dopis z filmu Nevinnost režiséra Jana Hřebejka. Známé osobnosti věnovaly pozoruhodné věci ze svého vlastnictví s jediným cílem – prostřednictvím projektu Hvězdný bazar podpořit činnost a aktivity České asociace paraplegiků.

Stejně dobrý skutek učiní každý, kdo se zapojí do aukce této cenné kolekce, která se odehraje na největší obchodní platformě na českém internetu Aukro.cz od 12. do 22. června. Po první dobročinné dražbě budou následovat další, vždy šest předmětů darovaných celebritami bude na Aukro.cz k mání pravidelně každý měsíc, přibližně ve stejném termínu.

„Iniciátorkou Hvězdného bazaru byla ředitelka České asociace paraplegiků, moje dlouholetá kamarádka. Oslovila mě a já bez váhání slíbila pomoc s realizací. Alena Jančíková v sedmnácti spadla ze stromu, poranila si míchu a od té doby je na vozíku. Já ji nepřestávám obdivovat za to, že namísto stýskání si nad osudem pomáhá jiným. Její pohled na svět pomáhá utřídit životní hodnoty i mně samotné,“ říká ke vzniku projektu Hvězdný bazar Sylva Kollerová, manželka hudebníka Davida Kollera, která jej organizačně zajišťuje.

„Všichni oslovení zatím reagovali skvěle, dražitelé se mohou těšit na řadu více či méně seriózních, ale bezesporu atraktivních kousků. Například Tomáš Hanák nám daroval ponožky, trenýrky a košili, Helena Třeštíková ručně pletený svetr, Michal Horáček kravaty, Bára Basiková šaty, Tomáš Sedláček peněženku, Leoš Mareš sako....

Česká asociace paraplegiků sdružuje vozíčkáře, kteří mají po úrazu páteře, nebo nemoci poškozenou míchu. Pomáhá jim s návratem k plnohodnotnému životu, hledat a znovu najít jeho smysl, navzdory ochrnutí se opět „postavit na vlastní nohy“. Kompletní výtěžek z internetové aukce Hvězdný bazar půjde na podporu konkrétních projektů asociace.

Cílem Hvězdného bazaru je také zvýšit informovanost veřejnosti o „banálních úrazech s fatálními následky". V budoucnu by měl vedle pravidelných aukcí fungovat také specifický obchůdek Hvězdný bazar. Úřad městské části Praha 1 poskytl vhodné prostory v Jungmannově ulici, v současné době probíhá rekonstrukce, otevření obchodu je plánováno po prázdninách.

Každý týden se v České republice stane čtyřem až pěti lidem úraz páteře, po kterém zůstanou na vozíku. Během jedné vteřiny se jim změní celý život. Česká asociace paraplegiků odhaduje, že v současné době u nás žije minimálně 8 000 vozíčkářů ochrnutých po poškození míchy. Pomoci jim můžete i vy.

 

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce SPOLEČNOST
Datum: 07.06.2012

 
 

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře".

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Hvězdný bazar – aukce darů celebrit pomůže vozíčkářům

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty