Dukáty do kolébky zažívají opět obrovský boom

Pokud se vaší kamarádce narodilo miminko, zřejmě přemýšlíte, co novopečené mamince darovat. V minulosti se k oslavě příchodu miminka na svět darovaly mince. Tradice se však opět vrací do módy a v současné době jsou velice vyhledávané zlaté dukáty i stříbrné tolary. V následujících řádcích vám prozradíme, kde se dají takové mince koupit a jakou mají hodnotu.

S hračkami si miminko příliš nezahraje, oblečení dostane od dalších několika lidí, ovšem co taková mince? Jedná se o krásnou osobní vzpomínku. Vložte dukát do kolébky, a tím čerstvě narozenému miminku popřejete do života štěstí a samozřejmě blahobyt.

Dukát k narození miminka

Pražská mincovna začala opět razit zlaté pamětní mince s motivem narození. Vybrat si můžete hned z několika variant. První možností je dukát s vyobrazeným miminkem v peřince. Jeho průměr je 20 milimetrů a hmotnost 3,49 gramů. V internetovém obchodě zlate-mince.cz seženete takový dukát za 5 800 korun. Vyberete ročník, který má být na minci vyražen. Jestliže jste nestihli darovat zlaťák dítěti narozenému v předchozích letech, nevadí, můžete to udělat i nyní, protože se dají sehnat dukáty i se staršími ročníky.

Zlaťák k narození dítěte

Ve výše uvedeném e-shopu je také zlaťák k narození dítěte s čápem a vránou nesoucími šátek s miminkem. Průměr je stejný jako u předchozího modelu, tedy 20 milimetrů, a hmotnost 3,49 gramů. I za tento zlaťák zaplatíte 5 800 korun.

 

 

Dukát k narození dítěte Pražské mincovny

Poslední je dukát k narození dítěte Pražské mincovny, na němž leží miminko na polštářku a u něj je položen dukát. Cena i specifikace jsou stejné jako u předchozích variant.

Zlaté mince můžete zhlédnout na vlastní oči přímo v Obecním domě v Praze, kde najdete největší výběr těchto dukátů. Zlato je dar, který nikdy neztratí na hodnotě, ba naopak.

 

Autor: M. Vaněk | Luxuryhouse.cz
Další články ze sekce SPOLEČNOST
Datum: 12.09.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / Dukáty do kolébky zažívají opět obrovský boom

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 23. ledna 2019, svátek má Zdeněk.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty