6 potravin, které by měl mít pes v jídelníčku

Při sestavování psího jídelníčku byste měli dodržovat podobná pravidla jako u člověka. Rozhodně psa nepřekrmujte, nedávejte mu zbytky a nepoužívejte jej jako odpadkový koš. Zdravý pes by měl mít vyváženou, pestrou a zdravou stravu. Inspirujte se, jak na to.

 

1) Maso

 

Znáte psa, který by neměl rád maso? Ať už se jedná o vařené nebo dokonce i syrové maso, tak věřte, že žádný pes se nenechá dlouho přemlouvat. Maso je pro něj přirozenou a velmi dobře stravitelnou potravou. Představuje zdroj kvalitních a potřebných bílkovin a navíc mu skvěle chutná. Přesto si však musíte dát pozor, jak kvalitní maso svému čtyřnohému mazlíčkovi dopřáváte. Pokud nevíte, odkud pochází, vždy ho tepelně upravte - i přesto, že vařením ztratí část své výživové hodnoty.Skvělou lahůdku pak představuje sušené maso pro psy, které může posloužit nejen jako zpestření jídelníčku, ale také jako vítaná odměna.

 

 

2) Ovesné vločky

  

Z rostlinných krmiv jsou vhodné ovesné vločky. Ty slouží jako ideální zdroj vlákniny, snižují riziko zácpy a také průjmu. Ovesné vločky je však potřeba před podáváním spařit horkou vodou a poté scedit a nechat vychladnout. V současnosti můžete využít i kapsiček nebo granulí pro psy, které již část ovesných vloček obsahují.

 

 

3) Rýže a těstoviny

 

Skvělou součástí psího jídelníčku tvoří také vařené těstoviny nebo vařená rýže. Ani jednu z těchto potravin však nepodávejte psovi, který má problémy s váhou. Pokud je ale zdravý či nemůže přibrat, přimíchejte do granulí nebo do masové konzervy pro psy část vařených těstovin nebo část vařené rýže. Vyhněte se luštěninám i kroupám, protože psy mohou nepříjemně nadýmat, jsou totiž velmi těžce stravitelné.

 

 

4) Zelenina

 

Někteří psi zeleninu opravdu milují. Všimnout si toho můžete i na zahradě, kdy vám váš domácí mazlíček krade rajčata nebo jiné kousky zeleniny, kterou pěstujete. Do krmiva ji můžete přidat jak ve vařené, tak i syrové formě. Vhodná je například mrkev nebo červená řepa a celer. Vyhněte se květáku, kedlubnám a brokolici, které mohou některé psy nepříjemně nadýmat. Nebojte se zeleninu přidat do granulí a zakápnout rybím tukem nebo kapkou vody. Uvidíte, jak si váš pes na této vyvážené stravě pochutná.

 

 

5) Granule pro psy

 

Granule vybírejte opravdu pečlivě. Nenechte se zlákat barevným obrázkem ani líbivou reklamou, ale zajímejte se především o složení. Hojně zastoupeno by mělo být především maso, které by ve výčtu ingrediencí mělo zaujímat první místo. Pozor si dejte na to, aby granule nebyly dochucovány solí a nejrůznějšími chemickým příchutěmi. Ačkoli vašim čtyřnohým mazlíčkům mohou chutnat, za jejich zkažené zažívání to rozhodně nestojí.

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce SPOLEČNOST
Datum: 07.12.2018

 
 

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře".

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

zpět Úvod / rubriky / SPOLEČNOST / 6 potravin, které by měl mít pes v jídelníčku

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 26. května 2019, svátek má Filip.

Nejbližší akce:

27.05.2019
Zrada | Divadlo Na Maninách
07.06.2019
Stvoření světa - bez cenzury | Tip na divadlo
19.06.2019
Cena za něžnost | Divadlo Na Maninách
30.10.2019
Cena za něžnost | Divadlo Na Maninách
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty