ŠKODA AUTO vysázela na Rychnovsku téměř 24 tisíc stromků a rozšířila jejich počet na více než 820 tisíc

Okolí výrobního závodu Škoda v Kvasinách má díky spolupráci s automobilkou téměř 24 000 nových stromků. Celkový počet sazenic vysazených v rámci projektu Škoda Stromky tak za dvanáct let dosáhl více než 820 000. Sazenice slouží k výsadbě nových porostů a alejí, ale také k náhradě poškozených úseků lesa a ke zvyšování biodiverzity. Rychnovský region je jednou ze tří oblastí v České republice, kde má tuzemská automobilka své výrobní závody.

V rámci projektu Škoda Stromky aneb „za každý prodaný vůz značky v ČR, jeden vysazený strom“, došlo k vysázení nových sazenic nejen v Kvasinách, ale i v okolních obcích, jako je Solnice, Lupenice, Záměl, Dobruška nebo Opočno. Nejvíce mladých stromků zapustilo své kořeny v lesních porostech Orlických hor, které poškodila letošní větrná kalamita a které obhospodařuje Správa Kolowratských lesů. Za významné pomoci dobrovolníků z řad zaměstnanců společnosti, stážistů a studentů Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi bylo na Rychnovsku zasazeno téměř 24 000 sazenic.

„Projekt Škoda Stromky je další z řady společensko-ekologických aktivit, které se na Rychnovsku úspěšně realizují. Například letos na jaře se dobrovolníci v Kvasinách opět zapojili do projektu ,Ukliďme svět, ukliďme Česko‘, při kterém více než dvě stě účastníků kolem závodů v Mladé Boleslavi a v Kvasinách společně posbíralo přes sedm tun odpadu,“ připomíná Jiří Černý, vedoucí závodu v Kvasinách.

Nová výsadba rozšířila počet zasazených stromů v letech 2007 až 2018 na téměř 820 000. Nejvýznamněji se projekt věnuje ohroženým lokalitám v Krkonošském národním parku, kde k rozšíření biodiverzity a obnově porostů posloužilo již 154 tisíc sazenic.

Projektem se automobilka v roce 2007 zavázala za každé prodané auto v České republice vysadit jeden strom. V rámci grantového řízení společnosti jsou každým rokem přidělovány žadatelům finance na příslušný počet sazenic. Zaměstnanci všech poboček společnosti se díky tomu aktivně zapojují nejen do výsadby, ale i do vyhledávání vhodných lokalit.

Automobilka si zvolila výsadbu stromků za podpory svých zaměstnanců jako symbol firemní orientace na společensko-ekologické hodnoty v rámci strategie GreenFuture. Obnova lesů a krajiny obecně je nedílnou součástí této strategie zastřešující všechny environmentální aktivity značky. Příkladných hodnot dosahuje společnost od roku 2010 také v oblasti snižování spotřeby energií (o 33 %) a v omezení množství nevyužitelného odpadu na jeden vyrobený vůz (o 97 %). Na důsledné zavádění ekologických opatření v rámci strategie GreenFuture dohlíží specializované oddělení Green Office ŠKODA AUTO.

Nejnovějším ekologickým opatřením v závodě Kvasiny je modernizace chladicího zařízení v lakovně, bez něhož by nebylo možné realizovat specializované výrobní postupy v lakovně. Původní chladicí systém byl v několika etapách nahrazen novými agregáty o celkovém chladicím výkonu 5,5 MW. Modernizované zařízení má výrazně úspornější provoz, vyšší spolehlivost a také technicky mnohem lépe eliminuje riziko úniku chladiva. Obnova chladicích zařízení a nárůst výkonu byly nezbytné pro navýšení kapacity lakovny.

V Kvasinách vyrábí více než 8 500 zaměstnanců přibližně 1 000 automobilů denně. Závod společnosti ŠKODA AUTO tak patří mezi největší zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji a je také jedním z hlavních výrobních provozů. Významnou měrou přispívá k dosažení cílů produkce, které si společnost stanovila ve Strategii značky 2025.

 

Autor: redakce
Další články ze sekce Fotoreporty
Datum: 12.11.2018

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / FOTOREPORTY / Fotoreporty / ŠKODA AUTO vysázela na Rychnovsku téměř 24 tisíc stromků a rozšířila jejich počet na více než 820 tisíc

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: Haftaňan a tři mušteriéři

Kalendář akcí

Dnes je 18. srpna 2022, svátek má Helena.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte dovolenou?

Celkem hlasovalo 5702 lidí.

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: