Herečka Ivana Jirešová na nákupech

Naše redakce potkala na nákupech shopaholičku Ivanu Jirešovou a tak jsme ji rovnou vyzpovídali...

IVANA JIREŠOVÁ:

Jaký vztah máš ke značce Rituals?
Pro mě patří péče o tělo i o duši v životě mezi prioritní záležitosti. Navíc jde o každodenní činnost, takže si ji chci vždy trochu zpestřit kvalitními produkty, což pro mne je právě značka Rituals. Miluju přírodní věci bez zbytečných chemikálií a navíc, když  se v nich používají esenciální oleje. Tuhle značku už znám opravdu hodně let a hned při prvním setkání jsem si ji oblíbila.

Máš nějaké top produkty?
Tak určitě v péči o tělo, ale i tyčinky a vonné svíčky, jsou naprostá topka.

Ta značka pochází z Holanska, přesto má nádech orientu. Ty máš exotiku ráda, je to i důvod, proč sis produkty oblíbila?
Myslím si, že je to jeden z mnoha důvodů. Orientální styl je v poslední době hodně oblíbený. Lidi se už  snaží trochu uklidnit, zvolnit tempo a rozlišovat důležité věci od nedůležitých.

Používáte tyto tvé oblíbené produkty všichni v domácnosti?
Určitě, všichni a rádi. To jsem je ani nemusela nutit. Hlavně jsme se v ní našli s mojí kamarádkou, se kterou se často inspirujeme kosmetickými novinkami. Ona mě naučila používat sprchovou pěnu a já jí zase peeling. Jinak se někdy stane, že potřebuju tělové mléko a skočím narychlo do supermarketu. Jenže pak stejně neodolám a koupím si Rituals. Navíc mám hodně citlivou pokožku, takže si musím dávat pozor, co používám. Když není produkt kvalitní, tak mě začne pokožka svědit. Zaručená rada: lepší je mít méně věcí, ale kvalitních.

O tobě je známé, že ráda cvičíš jógu. Našla si to v sobě až v dospělosti nebo si k tomu inklinovala už v mládí?
Od mala jsem byla dítě spíš introvertní, sama jsem si hrála, četla nebo chodila na procházky. Doma jsme měli psa, takže procházky se ním, byly pro mě vždy hodně příjemným zážitkem. Po první hodině jôgy mi bylo jasné, že bude vždy součástí mého života.

V tom případě musela být pro tebe změna prostředí dost těžká. Odešla si přeci studovat do Prahy, kde samota a soulad s přírodou je trošku těžší realizovat.
Je pravda, že jsem to nesla těžce, ale bylo to ještě únosné. Odstěhovat se do New Yorku nebo Hong Kongu.. Sama vůbec nechápu, jak něco takového mohou zažít modelky, které odejdou ve čtrnácti do světa.

Přesto všechno, co říkáš, nepůsobíš na mě moc jako introvert. Jsi společenská, komunikativní, veselá a především herečka v neustálém kontaktu s lidmi.
Já se jen potřebuji "dobít" o samotě a pak si dokážu společnost náležitě užít. Ráda dělám svou práci, ale je pravda, že mě zase moc nepotkáš na večírcích, kterým se opravdu snažím co nejvíce vyhýbat. Je to na jednu stranu nevýhoda, protože se tady upeče hodně projektů či pracovních nabídek, a já v tomto směru moc nefunguju.

Není to na jednu stranu škoda?
Určitě je, ale prostě já to tak mám. Navíc mi vadí, když se párty zvrhne a teče moc alkohol proudem a z lidí se někdy postupně stávají.."zvířátka".

 

Ty tedy nepiješ?
Ale ano, myslím tím, že sama jsem si toho v mládí hodně v tomto směru užila. V pubertě jsem tancovala v Radosti a užívala si párty, a tak jsem možná stále  přesycená. Teď už si raději užívám klid a regeneruju. Když už s někým večer někam jdu, vybírám si společnost .

Mluvíš o regeneraci a klidu. Chceš tedy říct, že si místo večírku jdeš raději lehnout?
Je to krutý, ale je to tak moje tělo si to prostě žádá a já jsem zjistila, že potřebuju spát minimálně osm hodin. Nedělá mi problém vynechat večerní pitku před klidem domova s knížkou nebo dobrým filmem. Trochu mě, ale omezuje moje doba spaní. Stihla bych toho jinak víc!

A není ta únava třeba v tom, že jsi hodně štíhlá a křehká? Dokonce se i kolem tebe spekulovalo či stále spekuluje, jestli netrpíš anorexií…
Já je blbost. Celý život jsem štíhlá a nejvíc na váze jsem měla před porodem a po porodu naopak byla moje váha zase nejnižší, což je docela paradox. To, že mi lidi říkají, že jsem moc hubená, už ani nijak neřeším. Zvykla jsem si na to, protože já svoje tělo nejvíc znám. Normálně jím a svalovou hmotu na těle mám. Spíš mě potrápila jiná věc. Nedávno mi paní režisérka Lída Engelová, kterou jsem patnáct let neviděla, řekla „Ježíši Kriste, ty vypadáš..seš hubená, máš kruhy pod očima, vrásky a vypadáš starší!.“ No a já jsem z toho měla hroznou depku a začala jsem nad tím přemýšlet.

Takže řešíš třeba botox nebo něco podobného?
To ani ne, zkusím to dohnat jídlem a odpočinkem. Uvidíme, jak to zabere;)

Co ty si konkrétně představíš pod zdravým životním stylem.
Zdravé jídlo, hodně ovoce, zeleniny, šťávy, dostatek kvalitních tekutin /nedávno jsem objevila Chlorophyll /Jíst jídla, která nejsou těžká a volit potraviny přímo na tělo, které vyhovují danému člověku. Pohyb patří mezi druhý hlavní pilíř. Ideálně takový, který nás baví. Dalším důležitou podmínkou zdravého životního stylu je umět relaxovat a být v pohodě a šťastný, což je pro spoustu lidí nepřekonatelným úkolem.

Pro tebe cvičení je především jóga, které se věnuješ už řadu let. Neuvažovala si, že jí budeš jednou předcvičovat?
Kapacita mého času by na to asi stačila, ale zatím bych ji předcvičovat nechtěla. Přišla bych o to své učení. Já si hlavně užívám, když mě někdo vede a já se věnuji jen tomu "oživování všech mých buněk" :) Na to být dobrým učitelem musí mít člověk nadání a charisma. Netvrdím, že se do toho nikdy nepustím. Nedávno mi v Himalájích jeden jogín řekl, že bych učit jógu měla. Tak uvidíme!

 

Autor: M. Vaněk | Luxuryhouse.cz
Další články ze sekce Fotoreporty
Datum: 30.01.2015

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / FOTOREPORTY / Fotoreporty / Herečka Ivana Jirešová na nákupech

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: Haftaňan a tři mušteriéři

Kalendář akcí

Dnes je 23. května 2022, svátek má Vladimír.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte dovolenou?

Celkem hlasovalo 5677 lidí.

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: