Víte, jak zorganizovat svůj šatník?

Organizace šatníku není nic těžkého. Je na místě nejen proto, že vám ulehčí každodenní oblékání, ale vaše skříně nebudou přeplněné a veškeré své oblečení budete mít přístupné a snadno k nalezení. Protřiďte svůj šatník a zorganizujte jej chytře tak, abyste se v něm bez problémů vyznali.

 

Nepořizujte si nové oblečení

 

Pokud máte opravdu plnou skříň oblečení nebo přeplněný šatník, tak si nepořizujte nové oblečení. Základním pravidlem, kterým je dobré se řídit, je jeden kus ven a jeden kus dovnitř. Znamená to, že pokud si chcete něco nového pořídit, tak se jednoho starého kousku oblečení zbavíte. Může to být tričko, svetr nebo cokoliv, co má díry, skvrny nebo je vám malé. Nemějte ve skříni oblečení, které stejně nenosíte a nosit nejspíš už nikdy nebudete. Vzpomeňte na pravidlo „jednoho roku“ a kousky, které jste opravdu po celý rok neměli ani jednou na sobě, ze svého šatníku vyřaďte.

 

 

 

Vymyslete si systém

 

Je na vás, zda budete oblečení věšet na ramínka nebo úhledně skládat do komínků. Vždy však mějte jednotný systém, který vám organizaci šatníku zjednoduší. Na dámské a pánské spodní prádlo si můžete pořídit zásuvky, prádelník nebo úložné boxy, ve kterých bude oblečení přehledně uloženo.

 

 

 

Co pověsit

 

V některých domech nebo bytech je spousta vestavěných skříní, které je škoda nevyužít. Pořiďte si tak ramínka, na které můžete pověsit šaty, ale také punčochy, noční košilky či spodní prádlo. Rozhodně oceníte, když nebudete muset například podprsenky dávat do skříně, ale budete je mít přehledně pověšené ve skříni.

  

Doplňky a kabelky

 

K vybavení šatníku neodmyslitelně patří také kabelky, doplňky v podobě hodinek, šperků, deštníků nebo také šály a šátky. Ty můžete také pověsit na ramínka nebo jim vymyslet jiné zajímavé uložení. Můžete je pověsit na dveře, na háčky, či uložit do krabice.

 

 

 

Co s věcmi na sezónu

 

Kromě každodenního oblečení, kam patří ponožky, kalhotky pro dámy či trenýrky pro pány, které se nosí denně, máme v šatníku také sezónní oblečení. Sem patří plavky, sezónní sportovní oblečení a samozřejmě také zimní a letní kousky. Toto oblečení můžete schovat do zadní části skříně nebo šatníku, také ho můžete uchovávat ve vakuových pytlích téměř v jakémkoliv úložném prostoru, ať už na půdě, nebo sklepě.

 

 

 

 

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 03.11.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / Víte, jak zorganizovat svůj šatník?

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 14. listopadu 2018, svátek má Sáva.

Nejbližší akce:

30.11.2018
Dobročinná vernisáž: Kozičky pro kočičky Vol. 3
>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2739 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty