Svatební oblek pro ženicha – přírodní svatba ve vintage či boho stylu

Dohodli jste se se svou vyvolenou na podzimní svatbě v přírodě a co se týče tématiky padla volba na vintage styl či boho? Pokud čtete tyto řádky, pravděpodobně (narozdíl od své nastávající) tápete nad svým outfitem pro den D. Jak vypadají svatební obleky na nyní velmi oblíbené a ležérnější typy svateb pod širým nebem? 

Čistě přírodní a rozevláté boho

I když jste pravděpodobně přehlceni inspirativními boho fotkami z pinterestu, kterými vás denně zahrnuje partnerka očekávající od vás nadšené reakce, i tak se může stát, že v tom, co si přesně představit pod pojmem boho nemáte tak úplně jasno. Hledáte-li zcela jasnou a konkrétní definici, zřejmě vás zklameme. Boho styl je takovou divokou směsicí svobodomyslnosti, úzkého propojení s přírodou, nespoutanosti, přirozenosti, prvků etna i pohanství, rozevlátosti a bohémství. Pravidlem je, že pravidla nejsou a vše přírodní a svým způsobem rozpustilé je správně. Jak se na něco takového vhodně obléci?

Svatební oblek pro ženicha – přírodní svatba ve vintage či boho stylu

Většina nevěst volí na tento typ svateb splývavé šaty jednoduchých střihů, s jemnou květinovou krajkou v krémových tónech a ozdobou místo princeznovské korunky bývá věnec z lučního kvítí. Už jen těchto pár informací je dobrým odrazovým můstkem a inspirací pro svatební obleky pro ženichy. Patříte mezi ty, kteří si na sako příliš nepotrpí? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu – v rámci outfitu na boho svatbu není sako vůbec podmínkou. Bohatě a náramně stylově si vystačíte se svatou trojicí kalhoty, košile a vesta. Ideálním materiálem je len, který perfektně reflektuje úzké spojení s přírodou. Přírody se držte i u výběru barev – bílou košili skvěle doplní kalhoty v šedé, béžové nebo hnědé barvě.

U vesty i dalších doplňků se můžete více odvázat. Decentní kostka či jemný květinový vzor rozhodně nebude krokem vedle. Kravatu v boho svatebním outfitu nahraďte raději dřevěným motýlkem, tento typ doplňku ale můžete také zcela vynechat. Doplňky, přes které ovšem jednoduše nejede vlak a neměly by chybět, jsou kvalitní hnědé kožené boty, ideálně samozřejmě polobotky, a kožený pásek ve stejné barvě. U ponožek pak klidně zase dejte prostor fantazii.

Svatební oblek pro ženicha – přírodní svatba ve vintage či boho stylu

Vintage klasická elegance s patinou

Pro milovníky elegantních obleků je boho styl velká divočina. Pokud vás čeká podzimní svatba v přírodě a potrpíte si na tu elegantní klasiku, ale zároveň s velkou dávkou stylovosti a romantiky, jasnou volbou stylizace a tématu vašeho velkého dne by měl být vintage. Vintage styl padne jako ulitý všem staromilcům, kteří obdivují tradiční gentlemanskou módu a klasické materiály, jako je vlna, tvíd, mosazný či zlatý kov s patinou. Vintage styl se rád obrací do minulosti a vyzdvihuje to krásné a léty prověřené. Je citelně uhlazenější a klidnější než styl boho. To ovšem určitě neznamená, že by postrádal prostor pro kreativitu.

Perfektní oblek pro ženicha ve stylu vintage představuje elegantní vlněný oblek tmavě hnědé či antracitové barvy s jemnou kostkou a doplněný kvalitní bílou košilí. Dokonale střižené sako, kalhoty a stylová vestička klidně doplněná o starožitné hodinky na řetízku z vás udělá charismatického gentlemana ve stylu Thomase Shelbyho ze seriálu Peaky Blinders. U tohoto typu svatebního outfitu motýlka, a to i toho dřevěného pro jistotu vynechte. I takový malý detail vás totiž dokáže proměnit z elegána na usedlého profesora ze staré školy. Motýlka nahraďte vázankou a klidně přidejte i kapesníček do náprsní kapsy. Tou nejlepší volbou obuvi zůstávají elegantní kožené polobotky v hnědé barvě, ke kterým byste měli vybírat i opasek ve stejném stylu. Jak se v tomto outfitu sladit s nevěstou? Bohatě postačí květina použitá ve svatební kytici připevněná na klopu saka.

Svatební oblek pro ženicha – přírodní svatba ve vintage či boho stylu

Kam na nákupy?

Užitečných tipů spousta, ale kde to všechno seženete? Nebaví-li vás běhání po obchodech, jděte na jistotu a zamiřte rovnou do prodejny s pánskou módou. Klasickou konfekci v případě svatebního obleku doporučujeme zcela vynechat. Ve specializovaných obchodech, jako je třeba Giorgio Fashion, vás čeká bohatý výběr všech částí outfitu a také profesionální a vyškolený personál, který ochotně poradí s výběrem vhodného střihu i stylu a typu obleku.

 

 

Zdroj foto: Giorgio.cz, Pixabay.com

 

Autor: redakce
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 14.09.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / Svatební oblek pro ženicha – přírodní svatba ve vintage či boho stylu

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 25. října 2021, svátek má Beáta.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: