Stříbro jako materiál pro snubní prsteny

Výběr snubních prstýnků je vždy velkým a důležitým rozhodnutím. Prstýnky s vámi totiž budou velmi dlouhou dobu, kromě toho jsou symbolem lásky, a proto je důležité vybrat ten pravý a naprosto dokonalý. Existuje hned několik drahých kovů, ze kterých se prsteny vyrábí a ze kterých můžete vybírat. V tomto článku se podíváme na prstýnky ze stříbra, dozvíte se, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, jak je správně vybrat a jak o ně pečovat.

O stříbře

Stříbro je prvek, který je nám znám již od středověku. Z fyzikálního hlediska má vysokou odrazivost světla, což pro prsteny znamená, že jsou krásně lesklé. Kromě toho má stříbro antibakteriální vlastnosti, takže se nemusíte bát, že se vám pod prstenem budou držet bakterie.

Jde o drahý kov, který může díky správné úpravě vypadat stejně jako bílé zlato. Oproti zlatu je však stříbro mnohem měkčím kovem, což znamená, že se snadno poškrábe nebo jinak poškodí. Pro časté nošení není tedy příliš vhodné, vyhovovat bude spíše lidem, kteří ho nosí jen příležitostně nebo se o něj umí perfektně starat. Na druhou stranu je stříbro díky své měkkosti velmi dobře opracovatelné.

I přesto, že je stříbro nejlevnějším drahým kovem, je někdy podvodně kombinováno s mědí. Takové šperky jsou na povrchu sice pokryté stříbrem, vnitřní část je však celá měděná, což samozřejmě ubírá na ceně a především také na kvalitě. Pokud se tedy rozhodnete pro koupi stříbrného prstenu, dejte pozor na ty podezřele levné.

Stříbro je nejbělejším kovem používaným k výrobě prstenů, což může být pro některé lidi důvodem jeho atraktivity.

Výhody stříbrných prstenů

1. Cena

Jednou z výhod stříbrných snubních prstenů je ta, že jsou výrazně levnější než prsteny ze zlata nebo platiny. To může být nejdůležitější výhodou pro lidi, kteří nemají peněz zrovna na rozdávání, takže třeba pro začínající mladý pár je stříbro ideální. Jak už je ale psáno výše, na až příliš levné stříbrné prsteny si dejte pozor, mohlo by jít o kombinaci s mědí.

2. Výběr

Podobně jako u dalších drahých kovů k výrobě prstenů i u stříbra můžete vybírat ze všemožných variant. Můžete najít stříbrné prsteny tlusté, tenké, lesklé, matné, v různých odstínech nebo třeba kombinované s dalšími kovy. Inspirovat se můžete například zde. Navíc pokud se vám nabídka prstenů nezamlouvá, můžete si navrhnout vlastní a nechat si ho u zlatníka vyrobit. Sice si chvíli počkáte, žádná drastická doba to ale není, obvykle výroba prstenu na míru trvá jen pár týdnů.

3. Možnost rytí nebo přidání drahých kamenů

Díky své měkkosti stříbro poměrně jednoduše umožňuje vyrytí textu dle vašeho přání. Můžete si tedy do prstenu nechat vyrýt nějaká romantická slova, iniciály nebo prostě cokoliv, co budete chtít. Kromě toho je možné do stříbra zasadit drahokamy dle vašeho výběru. Můžete si tak vytvořit naprosto originální prsteny, jaké nikdo jiný nemá.

4. Jeho barva ladí ke všemu

Stříbro je v poslední době u mnoha lidí oblíbenější než zlato. Jeho příjemný jemný odstín lze totiž sladit naprosto s čímkoliv. Zlato klasické barvy se ke všemu zkrátka nehodí, i když je pravda, že si dnes můžete pořídit prsteny z bílého zlata, které je stříbru barvou dost podobné.

5. Jednoduchá údržba

Stříbro se velmi dobře leští. Můžete si pořídit buď přípravek přímo k tomu určený, nebo existuje i celá řada „babských rad“, jak prstenu vrátit jeho původní lesk.

Nevýhody stříbrných prstenů

1. Jednoduše se poškodí

Přestože měkkost stříbra umožňuje jeho jednodušší úpravy, je také příčinou častého poškrábání. Poškodit ho můžete i obyčejným každodenním nošením, takže je třeba dávat na něj skutečně pozor. Časem může dojít dokonce k různým deformacím, proto je lepší vybírat širší prsteny, u kterých je pravděpodobnost deformace o něco nižší.

2. Častá údržba

Leštění a péče o stříbro není sice nic složitého, nicméně je musíte provádět pravidelně. Kontakt s mastnou pokožkou, vlhký vzduch apod. způsobují, že stříbro časem ztmavne a ztratí svůj původní lesk. Pokud byste se tomuto znečištění prstenu chtěli vyhnout, můžete si pořídit stříbrný prsten potažený rhodiem, který mu do jisté míry zabraňuje. Jeho vrstva na prstenu je však opravdu velmi tenká, takže musíte na prsten pořád dávat pozor, aby se nesedřela. Právě vrstva rhodia také způsobuje vzhled bílého zlata.

3. Nízká hodnota

Pokud byste se časem rozhodli stříbrné prsteny z jakéhokoliv důvodu prodat, tak pak nemají téměř žádnou hodnotu. Kromě toho může být stříbro kvůli své nízké ceně některými lidmi považováno za „podřadné“. To už ale samozřejmě záleží na vás, zda vám cena stříbra vyhovuje, nebo je naopak překážkou, na kráse mu nízká cena každopádně neubírá.

Jak vybrat stříbrné prsteny?

Již podle zmíněných informací je jasné, že musíte hledět na cenu a kvalitu prstenu. Zajímejte se o jeho skutečné složení, abyste se vyhnuli jen předražené postříbřené mědi. Všechny stříbrné šperky, včetně snubních prstenů, musí být označeny minimálně dvěma značkami - výrobní a puncovní. Pokud náhodou narazíte na prsteny, které je nemají, rozhodně je nekupujte, takové prsteny se v ČR totiž prodávat nesmějí.

Pokud chcete alespoň oddálit dobu, než se prsten poškodí, shánějte se po prstenech pokrytých vrstvou rhodia.

Vyberte si vhodnou velikost, tvar a celkově design podle vlastního vkusu. Nezapomeňte však také na vašeho partnera, kterému musí prsten samozřejmě vyhovovat také. Koneckonců prsteny budete nosit právě jen vy dva, proto si do jejich designu nenechte mluvit od nikoho jiného.

Jak pečovat o stříbrné prsteny?

Péče o stříbro není nijak zvlášť náročná. Stačí si pořídit speciální hadřík na čištění stříbra, pomocí kterého můžete prsten dle potřeby leštit. K hadříku si kupte ještě roztok na čištění stříbra. Do toho prsten jednou za čas na chvíli ponoříte, tím ho zbavíte ztmaveného vzhledu a vrátíte mu jeho lesk.

Kromě toho existuje spousta domácích rad a tipů, jak lze stříbro čistit. Můžete najít návody např. s octem a jarem, pivem, popelem, solí,... I tyto návody mohou se znečištěním prstenu pomoct, nejjistější jsou však vždy přípravky přímo k tomu určené.

 

 

 

Zdroj foto: Snubniprstenypro2.cz

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 05.11.2020

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / Stříbro jako materiál pro snubní prsteny

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. dubna 2021, svátek má Vincenc.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: