Pánské zimní bundy - podívejte se, z jakého materiálu by měly být vyrobeny, aby vás zahřály

Zimní bunda je jednou z věcí, kterou najdeme v šatníku úplně každého v našich zeměpisných šířkách. Zimní sezónu si totiž bez pořádné hřejivé bundy, jež nás ochrání před ledovým větrem a často i promoknutím ve sněhové vánici, ani nelze představit. Jak ale vybrat zimní bundu, aby nám kromě pohodlí, tepla a sucha dokázala zajistit také stylový look? Podívejte se, co jsme pro vás zjistili o materiálech, ze kterých by kvalitní bunda měla být vyrobena. 

Když jde o zimní bundu, není na místě šetřit

Možná patříte mezi lidi, kteří mají jednu bundu i několik sezón. To je naprosto v pořádku. Obzvláště, pokud jde o takový model, který lze dobře kombinovat s naprostou většinou vašeho šatníku. Asi se shodneme, že nejčastěji jde o bundu černé či šedé barvy, jež lze nosit k džínám a pohorkám, ale dobře vypadá také v kombinaci s elegantním oblečením.

Další věcí je ale cena takového oblečení. Chceme-li totiž, aby nám bunda dělala radost co nejdelší dobu a vydržela v co nejlepším stavu, musíme si vybírat kvalitu. A ať už se nám to líbí, nebo ne, za opravdu kvalitní věci si musíme trochu připlatit. Pokud vaše oblíbená zimní bunda odešla do věčných lovišť a hledáte e-shop, kde byste si pořídili novou, můžeme vám doporučit například internetový obchod Bolf. Tam naleznete obrovský výběr kvalitních pánských zimních bund ve všech střizích a velikostech za velmi přijatelné ceny. 

Kvalitní materiál by měl být požadavkem číslo jedna

Při výběru zimní bundy bude rozhodně vždy hrát hlavní roli materiál, z něhož je vyrobena. Už stovky let se ví, že peří je dokonalým tepelným izolantem. A i nadále zůstává nepřekonáno. Péřová bunda se tedy zdá být naprostou jedničkou.

Jenže jsou i lidé, kteří jsou na peří alergičtí, a tak by jim tento materiál mohl způsobit pěkné zdravotní nepříjemnosti. Poměrně dobrou náhradou za peří je umělý materiál zvaný Primaloft.

Je ale důležité se skutečně zamyslet nad tím, komu a k jakým aktivitám bude daná zimní bunda sloužit. Sportovci budou jistě preferovat lehký materiál, který bude komfortní, teplý a funkční. Případně i vysoce voděodolný. Pro normální nošení do města postačí výše zmíněná péřovka, nebo zimní bunda z materiálu jako je kvalitní vlna nebo bambus. Pokud jste obzvláště zimomřiví, rozhodně se poohlédněte po bundě s Merino vlnou. Jedná se o neuvěřitelně jemnou vlnu pocházející z merinových ovcí, která má díky své struktuře skvělou schopnost zachytávat tělesné teplo.

Tip na závěr

Pokud jste si chtěli pořídit bundu, která bude odpuzovat vodu a vlhkost, ale zvítězila u vás láska ke stylu a zamilovali jste se do krásné, leč vodě neodolné bundy, nezoufejte. Na mnoho materiálů lze použít impregnační sprej, jenž zabrání vsakování vody do oblečení, ale umožní propouštění vzduchu. Impregnační sprej zakoupíte v prodejnách se sportovními a outdoorovými potřebami, ale i jinde. Po vzoru “udělej si sám” tedy můžete vaši krásnou bundu ještě jednoduše vylepšit tím, že ji uděláte nepromokavou.

  

 

 Zdroj foto: Bolf.cz

 

 

 

 

Autor: redakce
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 03.11.2020

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / Pánské zimní bundy - podívejte se, z jakého materiálu by měly být vyrobeny, aby vás zahřály

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. dubna 2021, svátek má Vincenc.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: