Jak se orientovat ve světě brýlí

Dnes existuje nepřeberné množství modelů různých brýlí, co se materiálu, barvy, designu i funkce týče. Proto je mnohdy velmi obtížné najít správný typ brýlí pro svou potřebu. Připravili jsme pro vás něco málo rad ze světa brýlí, které vám pomohou se trochu zorientovat.

Brýle patří mezi nejčastěji používanou pomůcku i módní doplněk, který usnadňuje vidění a chrání naše oči. Mimo brýlí dioptrických, slunečních a sportovních se můžete setkat s brýlemi ochrannými či lupovými.

 

Dioptrické brýle

Nejčastěji používané dioptrické brýle využívají lidé trpící refrakční vadou – dalekozrakost, krátkozrakost, astigmatizmus či presbyopie. Díky brýlím vylepšují zrakovou ostrost a snižují námahu očí. Nicméně v poslední době se dioptrické brýle stávají také žádaným módním doplňkem.

Sportovní brýle

V dřívějších dobách byli sportovní brýle určené na ten či onen druh sportu využívané spíš profesionálními sportovci. Dnes je však o sportovní brýle velký zájem, ať už se sportovní aktivitě věnujete pravidelně či pouze příležitostně. Sluneční brýle nevyužijete pouze v létě na golfu, na kole, při běhání, ale i v zimě při lyžování či snowboardingu.

 

Sluneční brýle

Ať už si vyberete oblíbené - Ray Ban sluneční brýle či nějaké jiné, plní základní funkci. Tím je ochrana očí před škodlivým UV zářením a oslněním. Dnes při výběru slunečních brýlí hraje důležitou roli design, protože udává svému majiteli určitý image a značka, která zajistí kvalitu. Sluneční brýle vybírejte opravdu v co možná nejvyšší kvalitě a nešetřete na nich. Jejich úkolem není pouze paráda, ale především ochrana. Myslete na to.

Další typy brýlí

Brýle lze využít k ochraně očí také v zaměstnání. Tyto patří do sekce ochranné brýle. Chrání oči před chemickým, mechanickým a světelným poškozením. Setkáte se s nimi nejen v dílnách, ale laboratořích.

Pak tady máme ještě brýle lupové. Ty využívají kupříkladu lékaři při operačním zákroku, ale setkat se s nimi můžete také na kosmetických klinikách, když si kosmetička či lékařka potřebuje zvětšit/přiblížit ošetřovaný objekt.

 

Jak brýle vybrat?

Brýle lze vybrat buď podle těch stávajících, což je snadnější způsob anebo podle tvaru obličeje, barvy a celkového designu. Jsou-li vaše oči v naprostém pořádku, pak nezbývá než gratulovat a můžete vybírat z brýlí slunečních a sportovních. Pokud vás nějaká oční vada trápí, musíte vzít v potaz dioptrie a výběr je v podstatě stejný – design, barva, tvar brýlí, aby vám brýle slušely a cítili jste v nich dobře.

Svou roli hraje zde i vaše zaměstnání. Na obchodní schůzku či schůzku se svými klienty se určitě nehodí extravagantní vzhled brýlí. Proto je vhodné mít pro jistotu několik typů brýlí – klasické, vysoce elegantní do společnosti a volnočasové. Pokud potřebujete brýle na čtení či sledování TV, pak jde víceméně pouze o váš pocit a vzhled brýlí moc velkou roli nehraje.

 

 

Autor: Jolana Holáňová (redaktorka)
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 14.06.2018

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / Jak se orientovat ve světě brýlí

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 22. ledna 2019, svátek má Slavomír.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty