Jak oblékat děti v chladných jarních dnech

Některé slunečné týdny to už vypadá, jako by jaro bylo v plném proudu, opak je ale pravdou. Mnoho dní je ještě hodně chladných a k pocitové teplotě nepřispívá ani častý prudký vítr. Dejte proto pozor, abyste děti nezačali předčasně oblékat příliš málo a nedali tak šanci jarním virózám. Podívejme se proto dneska podrobně, jaké oblečení ideálně volit v prvních chladných jarních dnech.

Oblečení vrstvěte

Jaro je ideální dobou pro tzv. cibulový systém, kdy dítě oblečete do více tenčích vrstev, které pak můžete v průběhu dne snadno odebírat nebo naopak přidávat. Všechny vrstvy by měly být kvalitní a dobře sedět. Základem je odzkoušené spodní prádlo, které přiléhá těsně na tělo.

Dále můžete přidat kvalitní bavlněné nebo funkční tričko. Prostřední vrstva by měla být zejména hřejivá, ideální je například fleece nebo vlna. Velmi důležitá je pak dobrá bunda, která dítě ochrání nejen před zimou, ale ideálně také před deštěm a větrem. Zároveň už by neměla být teplá příliš, aby se v ní dítě při pohybu zbytečně nepotilo.

 

Bunda je základ

Zimní bundu už byste pomalu měli schovat na příští sezónu a nahradit ji něčím lehčím, vzdušnějším, ale zároveň funkčním. Při běžných jarních teplotách je zimní bunda už spíše na škodu, protože dítě se v ní hodně potí, má tendenci ji sundávat a často je pak propocené vystaveno větru a chladu, což rozhodně není dobré.

Co se týče chlapeckých bund, za doporučení rozhodně stojí kvalitní softshell, který má hned několik výhod. Neprofoukne, velmi dobře hřeje a má také docela vysokou voděodolnost. Nesporným plusem je snadná údržba a přijatelná cena, což ocení zejména rodiče. Materiál můžete snadno prát v pračce, ale často postačí jen vlhkým hadrem či kartáčkem odstranit viditelné skvrny od bláta a hlíny.

Ještě levnější alternativou jsou šusťákové bundy, které jsou ale mnohem méně prodyšné a děti se v nich často potí. U jakéhokoliv dětského oblečení je dobré dbát také na vzhled a pohodlný střih. Holčičky ocení dívčí bundy v růžových barvách, naopak klukům udělá radost třeba potisk s postavičkami z oblíbené pohádky.

 

Neopomínejte ani kalhoty

Krom bundy je dobré zaměřit se také na kvalitní kalhoty. Mnoho rodičů věnuje spoustu času výběru kvalitní bundu, ale právě na kalhoty zapomíná. Přitom dětské kalhoty jsou často vystaveny ještě extrémnějším podmínkám – bláto při hře, voda z kaluží, mechanické opotřebení při divokých venkovních aktivitách.

Za doporučení stojí například dětské softshellové kalhoty KUGO, které jsou skvělou volbou z hlediska výdrže, pohodlnosti i ceny. Navíc si mezi nimi vyberou chlapci i děvčata. Softshell je mimochodem velmi odolný proti mechanickému poškození, a proto je ideálním materiálem právě na kalhoty. 

Malé, ale důležité

Velkou roli v oblékání do studených jarních dní hrají i drobnosti. Dítě by například mělo mít tenčí čepici, která neprofoukne, teplé ponožky hřející i v případě mírného provlhnutí a dost často se můžou hodit i lehké, a ne příliš hřejivé rukavice chránící před větrem. Svou roli také hraje kvalitní spodní prádlo, mezi něž patří i dětské košilky. 

Několik zásad na závěr

Než začnete dítě oblékat, vždy se podívejte na předpověď počasí. Ráno to na jaře občas se sluncem vypadá nadějně, ale odpoledne se to zvrtne v déšť. Je proto potřeba být připraven na vše.

Buďte ve středu a přizpůsobte se aktuální situaci. Klidně dítěti sundejte mikinu nebo čepici, když je to potřeba. Důležitým pravidlem je nejen teplo za každou cenu, ale také vyhnout se zbytečnému pocení.

Dbejte rovněž na pořádnou obuv, která je odolná vůči vlhku a zároveň se v ní noha příliš nepotí.

Řiďte se svým rozumem. Rodiče se často sami oblečou do mikiny a trička a děti naopak navlečou do spousty vrstev, a ještě přidají čepici. Dítě je sice menší než vy, ale teplotu vnímá podobně.

A hurá ven za každého počasí!

  

Autor: redakce
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 30.03.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / Jak oblékat děti v chladných jarních dnech

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 14. dubna 2021, svátek má Vincenc.

Nejbližší akce:

15.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
16.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
17.10.2021
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: