5 extra triků pro žehlení

Domácí práce patří mezi méně oblíbené činnosti, bohužel je však za vás nikdo jiný neudělá. Jestli si ale chcete žehlení prádla alespoň o něco zjednodušit nebo zpříjemnit, držte se našich 5 triků, které vám prozradí, jak si můžete žehlení dokonce i užívat! 

1. Třídění materiálů

Ještě před tím, než začnete prádlo žehlit, roztřiďte jej na jednotlivé materiály, které vyžadují různou teplotu. Začněte žehlit oděvy, které vyžadují tu nejnižší teplotu. Tím jsou nejčastěji věci z umělých materiálů, jako je silon nebo materiály s lycrou. Až nakonec se pusťte do žehlení bavlněných a plátěných věcí, pro které je nutná vysoká teplota.

  

 

2. Kvalitní žehlička

Jedním z hlavních pilířů úspěchu je výběr správné žehličky. Skvělé jsou parní žehličky, které díky páře prádlo změkčí. Naším tipem je například napařovací žehlička Orava ZE-108 P, která nabízí výbornou klouzavost keramické žehlící plochy, vysokou otěruvzdornost a zvládne páru dokonale rozptýlit po oblečení. Napařovací žehlička Orava ZE-108 P má praktickou funkci Self Clean, tedy samočistící funkci, díky které bude údržba žehličky velmi snadná. Napařovat ji můžete jak v horizontální, tak i ve vertikální poloze. Tuto žehličku naleznete na internetovém obchodě značky Orava www.orava.cz. 

3. Kropení

I v případě, že žehlíte napařovací žehličkou, je občas nutné velmi zmačkané prádlo navlhčit. Díky kropení prádla se prádlo změkčí a žehlička jej může lépe narovnat. Ke kropení můžete použít například lahvičku s rozprašovačem, kterou koupíte v každém obchodě s domácími potřebami. K vodě do rozprašovače můžete přidat i kapku aviváže. Prádlo bude navíc krásně vonět.

  

4. Žehlení na cestách

Často cestujete a trápí vás, že je vaše prádlo pomačkané? Pak si určitě pořiďte parní kartáč, který funguje jako žehlička. Díky jeho malému rozměru jej lze sbalit do každého kufru. Napařovací kartáč funguje úplně stejně, jako napařovací žehlička. Rozdíl je ve způsobu použití. Díky tomuto pomocníkovi můžete pohodlně vyžehlit párou vaši košili nebo šaty, pověšené na ramínku. Hodně cestujete a potřebujete vypadat jako ze škatulky? Tak to parní kartáč musíte rozhodně mít. 

5. Dobře vyprané prádlo

Nejlépe se žehlí to prádlo, které je dokonale vyprané. Pokud jste tedy praní trochu podcenili a na oblečení jsou ještě skvrny, pak takové oblečení nežehlete rovnou ze dvou důvodů. Jednak se do textilie nečistoty ještě více vpijí a oblečení už nikdy nebude tak čisté, a za druhé byste si mohli poškodit žehlící plochu žehličky. 

Šaty jsou vaší vizitkou, dbejte proto na to, aby byly vždy v perfektním stavu!

 

  

Autor: Jolana Holáňová (redaktorka)
Další články ze sekce MÓDA / LUXURYHOUSE
Datum: 29.09.2017

 
 

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

LUXURYHOUSE
Svět luxusu, módy a doplňků...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

zpět Úvod / rubriky / MÓDA / LUXURYHOUSE / 5 extra triků pro žehlení

Aktuální číslo:
CARS HOUSE 2019

Kalendář akcí

Dnes je 23. září 2018, svátek má Berta.

Nejbližší akce:

>>> další akce

Anketa

Kde letos strávíte Vaši dovolenou?

Celkem hlasovalo 2734 lidí.

MENHOUSE.cz
luxusní pánský portál

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNÍPLÁŽE.cz
...ty nejkrásnější pláže a destinace

LUXURYHOUSE
nový lifestylový časopis

CARSHOUSE
Vše o luxusních autech... A nejen o nich

ZEN SPA
Thajské masáže & spa

GASTROHOUSE
Portál o moderní gastronomii...

Kadeřník KOMOhair
Kadeřnické studio v Praze - Holešovicích

ŠéfredaktorZaVolanem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty