Výstava dětských kreseb v Nákupní galerii Myslbek pomáhá dětem nemocným cystickou fibrózou

V listopadu si mohou návštěvníci Nákupní Galerie Myslbek prohlédnout v prostorách nákupní galerie výstavu kreseb dětí nemocných cystickou fibrózou a přispět na jejich nákladnou léčbu a zlepšení kvality jejich života. Cystická fibróza, které se taky říká nemoc slaných dětí, u nás ročně postihuje 40 až 50 dětí. Ač na první pohled mohou vypadat zdravě, jsou celoživotně odkázané na náročnou léčbu a i tak jsou jejich šance přežít své dvaatřicáté narozeniny pouze 50%. Myslbek se proto rozhodl charitativní výstavou opět přispět svou troškou na jejich léčbu. Po skončení výstavy budou dětské kresby na prodej a výtěžek taktéž poputuje ve prospěch slaných dětí.

Výstavu budou návštěvníci moci zhlédnout od 5. do 21. listopadu a jejím cílem je upozornit na problematiku této závažné a nevyléčitelné nemoci, která ročně postihne desítky dětí, přesto však není veřejnosti příliš známá.

Cystická fibróza napadá především dýchací a trávicí soustavu a děti postižené touto nemocí jsou proto po celý život odkázány na inhalace, fyzioterapii, antibiotika a trávicí enzymy v kapslích. „Slané děti, jak se jim říká, se nikdy nebudou moci vyrovnat svým zdravým vrstevníkům, jejich fyzické možnosti jsou velmi omezené, kvůli rizikům infekce je pro ně nebezpečný i pobyt ve větším kolektivu a jsou odkázané celoživotně na lékařskou pomoc,“ popisuje Lenka Eislerová, ředitelka občanského sdružení Klub nemocných cystickou fibrózou, v čem všem toto onemocnění omezuje život.

„Cystická fibróza bývá označována jako nemoc slaných dětí. Mnohonásobně zvýšený výskyt solí v potu je totiž jednou z metod, jak tuto nemoc odhalit. Pot nemocných dětí je totiž až pětkrát slanější,“ vysvětluje Lenka Eislerová z Klubu nemocných cystickou fibrózou. Mezi další symptomy nemoci patří zhoršené dýchání, dlouhodobý nebo trvalý kašel, neprospívání a trávicí obtíže. Tyto symptomy ale mohou ukazovat na vícero nemocí, proto je jedinou spolehlivou metodou tzv. potní test.

„Výstavu obrázků Myslbek hostí z jediného a velmi jednoduchého důvodu – chceme nemocným dětem pomoci. Možná nezmůžeme tolik, ale věřím, že každá pomoc se počítá,“ vysvětluje Radka Kuchařová, marketingová manažerka Nákupní Galerie Myslbek, proč se rozhodli hostit právě výstavu „slaných dětí“.

Na výstavě budou k dispozici také informační materiály pro všechny, kteří by se o nemoci chtěli dozvědět více, a také informace o tom, jak mohou zájemci nemocným dětem přispět a pomoci. „Nemoc nemůžeme vyléčit, to neumí nikdo, ale snad můžeme alespoň trochu přispět k tomu, aby se nemocným dětem lépe žilo,“ dodává na závěr Radka Kuchařová.

 

 

Autor: Ivo Mikolášek | MENHOUSE.cz
Další články ze sekce výstavy
Datum: 27.10.2010

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / KULTURA / výstavy / Výstava dětských kreseb v Nákupní galerii Myslbek pomáhá dětem nemocným cystickou fibrózou

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 27. května 2020, svátek má Valdemar.

Nejbližší akce:

25.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
26.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
27.11.2020
James Bond 007 - NENÍ ČAS ZEMŘÍT
>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu:ubytování Krkonoše, kuchyně, Silvestr chaty chalupy, ubytování Špindlerův Mlýn, Masivní nábytek, Wellness pobyty