Transplantace vlasů - ČR patří mezi země, kde se jí daří ženy

/

Úbytek vlasového porostu se z větší částí týká mužů, nicméně i ženy vyhledávají pomoc odborníků. Řídnoucí vlasy mohou mimo genů souviset se životosprávou, stresem a těhotenstvím. Pro ženu může být výrazný úbytek vlasového porostu velkým stresorem, který nelze řešit pouhým ostříháním.

Proto je třeba rozšiřovat povědomí o možnostech a postupech vlasových transplantací, při nichž se využívá té “zdravé části” vaší hlavy k odebrání a přenesení folikul do míst, v nichž to zkrátka řídne. Zákrok může posloužit i těm, které trápí řídké a tvarově trochu nešťastné obočí, případně řasy. Jaké jsou techniky a služby v oblasti transplantace vlasů? ČR je v tomto ohledu na předním místě. Co vás čeká, pokud se pro tuto službu rozhodnete?

Transplantace vlasů. ČR nezaostává. Její kliniky nabízejí špičkové techniky

Pokud mluvíme o technikách používaných k transplantaci vlasů, setkáme se hned s několika pojmy - FUT, FUE a s technologií SmartGraft. Při FUT hovoříme o transplantaci více vlasových štěpů o ještě větším množství vlasových folikul. Vlasové štěpy v tomto případě mají větší šanci na uchycení, růst a v rámci jednoho zákroku tak může být přesazeno až 4 000 vlasů. A to už je pěkná “zahrádka”.

V případě FUE, kdy finální písmeno E mění transplantaci na extrakci, hovoříme o výběru jednotlivých štěpů z více míst. Trpělivost při přesazování jednotlivých štěpů však v tomto případě nemusí vždy přinášet růže. Vlasové kořínky se mohou lehce poničit, neuchytit a samotný směr růstu je skrze rozdílná místa odběru nejistý. Z této metody se však vyvinula technika, kdy se eliminuje možnost poničení vlasové cibulky díky tomu, že zákrok je prováděn strojem a technologií SmartGraft. Vyhnete se jizvám, které obnáší metoda FUT, a zároveň omezíte riziko způsobené lidským faktorem v případě FUE. U žen je transplantován menší počet štěpů zejména skrze to, že mají většinou delší vlasy. Z dárcovské oblasti se pak vyholují menší proužky s ohledem na to, aby mohla žena do společosti bez šátku i v době, kdy dochází k postupnému dorůstání vlasů. Případné záněty a krvácení jsou vzácné, však v některých případech může lékař doporučit nošení tlakového obvazu. Na umytí hlavy si chvíli počkáte, nicméně u SmartGraft se skutečně nemusíte bát týdnů, kdy se křečovitě vyhýbáte úzkým límcům a rolákům.

Vlasy jako len

Stejně jako po každém estetickém zákroku, i v případě transplantace vlasů platí zvýšená pozornost o pokožku hlavy. Kromě volby techniky, chirurga a zvýšené péče je však třeba brát v úvahu i vlastnosti samotných vlasů a vlasové pokožky. Na čem může potenciál znovupokrytí vaší hlavy záviset?

  • Barva a kontrast: Čím menší je kontrast barvy porostu s pokožkou, tím jednodušeji a lépe se budete navracet k hustotě vlasů. Rozmyslete si proto ten bronzový přeliv a zůstaňte raději byť u šedivých, však u přirozeně vypadajících vlasů.

  • Bujnost: Pokud vás v dětství trápily kudrny, karta se nyní obrací. Kudrnaté vlasy poskytují lepší pokrytí vlasové pokožky.

  • Laxicita: Slovo připomínající elasticitu skrývá míru pružnosti vaší vlasové pokožky. A tu, bohužel, také neovlivníte. Pokud je vaše pokožka hlavy volnější, máte větší šanci na uchycení nového vlasového porostu.


Díky vývoji a kvalitě zdravotnictví i vzdělání se Česká republika řadí mezi země s poměrně velkým výskytem odborníků v oboru estetické chirurgie. Nemusíte se proto příliš obávat špatné volby. Zvažte techniku, která je vám nejbližší, a na základě rozhodnutí se podívejte po vhodné klinice – po místě, na kterém se znovuzrodí vaše sebevědomí a kde se vám píseň Pramínek vlasů přestane zdát tak protivnou.

 

 

 

Zdroj foto: vlasove-transplantace.cz

 

Autor: redakce
Další články ze sekce KRÁSA a ZDRAVÍ
Datum: 09.08.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / KRÁSA a ZDRAVÍ / Transplantace vlasů - ČR patří mezi země, kde se jí daří ženy

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 8. prosince 2021, svátek má Květoslava.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: