Kdo se stydí ukázat nohy a proč

/

Schválně si prohlédněte svůj šatník a spočítejte, kolik kousků (rozumějme sukně, šortky a tříčtvrteční kalhoty) odhalujících nohy nebo alespoň jejich část v něm máte. Dovolíte si je vzít na sebe i v případě, že vaše nohy jsou neoholené? Určitě ne, protože současná módní etiketa nepřipouští obnažovat nohy ochlupené, a tak od holení mohou upustit pouze ty nejstarší ročníky, které už vzhledem k věku nohy tak jako tak stejně neukazují. Jinak se trend holení ujal úspěšně napříč generacemi a vzhledem k jednoduchosti provedení a snadné přístupnosti inkriminovaných míst ženy zakupují jednorázová holítka a pravidelně se samy holí.

Už zase vypadám jako yetti

Především mladé dívky, u nichž jsou chloupky jedinou vadou na kráse jejich nohou, se s touto rutinou zcela ztotožnily a železná pravidelnost holení nohou je pro ně stejnou samozřejmostí jako čištění zubů. Při jejich přísných nárocích každý zapomenutý chloupek představuje nepřístojnost a rychlost, se kterou chloupky vyrůstají, je nesena s obrovskou nelibostí. Zoufalá sebekritika v podobě zvolání Už zase vypadám jako yetti! nebo Mám punčocháče s kočičí srstí! se ozývá z jejich pokojíků poměrně často. Ženy s pracovními a mateřskými povinnostmi, kterým je každá minuta drahá, polevují v obezřetnosti a povolí chloupkům trochu vyrůst v bláhové víře, že si toho třeba někdo nevšimne. To se může stát, ale v podvědomí žena sama vnímá svůj společenský přešlap, dělá maximum, aby nebyla vidět, a v kritické situaci začne zmatkovat. Jak? Citujme ze současného románu pro ženy: “Nechcete pak našemu novému kreativnímu řediteli představit svoje nápady?” Našemu novému kreativnímu řediteli? Mám prezentovat svůj projekt tomuhle chlápkovi? Teď? V těchhle punčocháčích? Mám dvě minuty a cívku izolepy, abych s tím něco provedla. Na záchod, hned.

Kdo se stydí ukázat nohy a proč 

Šlo by to nějak bez práce?

Strhávat narychlo chloupky z nohou izolepou je hodně odpudivá představa. Aby k tomu nemuselo docházet, je třeba využít metodu s dlouhodobým efektem. Chloupky jsou nezmar a ani při použití voskových proužků nebo elektrických strojků není vyhráno, kořínky mají schopnost regenerace a velice brzy se opět derou na světlo světa. Mechanicky jsou prakticky nezničitelné. Cibulku ale dokáže rozložit světlo v kombinaci s teplem a to je práce pro laserový paprsek. Laser se na kosmetických klinikách už dávno zabydlel, je tedy nejvyšší čas se s ním seznámit. Laserová depilace nohou je bezbolestný a rychlý zákrok, který dokáže zbavit pokožku nechtěného ochlupení na tak dlouhou dobu, že je možné mluvit o odstranění trvalém (tzv. epilaci). Zájemce o ni musí udělat pouze několik jednoduchých kroků:


  • před zákrokem se neslunit a nevytrhávat kořínky

  • dodržet mírná omezení (nejít hned po depilaci do sauny nebo na sluníčko)

  • nepít před zákrokem a bezprostředně po něm alkohol

  • odložit laserovou depilaci v případě aktuálního těhotenství


Jako největší problém by se mohlo zdát to, že osvícení laserem je třeba cca 5x opakovat, a to zhruba v měsíčních intervalech. Chloupky totiž nerostou synchronizovaně a laser na ně působí jen v určité fázi růstu, je tedy třeba nějak zařídit, aby se dostalo na všechny. Ve srovnání s dennodenní péči je však takové “pětkrát a dost” alternativa celkem sympatická.

Otázka nejen ženská

Nestěžujme si na těžký ženský osud, dámy v tom nejsou samy. Řada mužů, kteří se živí svým tělem, ochotně podstupuje tento zákrok, protože hladké tělo je dnes něco, o čem se nediskutuje. Jde zejména o plavce atlety a další sportovce a o manekýny - a to i když nepředvádějí zrovna spodní prádlo.

Jsou pro vás oholené nohy standardem? Jak časté holení považujete za standardní? Jak řešíte, že máte nohy neoholené? Koupili byste dceři nebo partnerce laserovou depilaci?

 

 

Zdroj foto: Epilace-laserem.cz

 

Autor: redakce
Další články ze sekce KRÁSA a ZDRAVÍ
Datum: 04.10.2021

 
 

WOMENHOUSE.cz
Portál výhradně jen pro ženy…

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu..

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.cz
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.cz
Portál pro děti a jejich rodiče...

HOMEMAGAZINE.cz
Vše pro dům, byt a zahradu…

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

NejlepsiKavarny.cz
Zkoušíme za vás nejlepší kavárny nejen v Praze…

zpět Úvod / rubriky / KRÁSA a ZDRAVÍ / Kdo se stydí ukázat nohy a proč

Aktuální číslo:
Zveme vás do kina: NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Kalendář akcí

Dnes je 8. prosince 2021, svátek má Květoslava.

Nejbližší akce:

>>> další akce

MENHOUSE.cz
Portál pro muže...

INSPIROVANIKRASOU.cz
modeling-stylový portál

LUXUSNIPLAZE.cz
Nejkrásnější pláže a destinace.

LUXURYHOUSE.cz
Svět luxusu, módy a doplňků...

CARSHOUSE.cz
Vše o autech... A nejen o nich.

BeachSwan.com
Exkluzivní plážové outfity...

GASTROHOUSE.cz
Portál o moderní gastronomii...

ŠéfredaktorZaVolantem.cz
Osobní blog "motoristického novináře"...

CINEMAHOUSE.cz
Portál o filmových novinkách.

CELEBRITYHOUSE.cz
Dění z českého showbyznysu...

GOLFMAGAZINE.cz
Web plný golfu...

HOTELHOUSE.cz
Portál o hotelech, pensionech a spa resortech

BOOKHOUSE.CZ
Portál nejen o knihách a časopisech

KIDSHOUSE.CZ
Portál pro děti a jejich rodiče...

WOMENHOUSE.CZ
Portál výhradně jen pro ženy…

nice girl

Partneři projektu: